Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam chciał bym się zapytać czy te wszystkie elementy będą do siebie pasować ?

 

Płyta główna: Asus CrossHair V Formula-z

 

Elementy: https://zapodaj.net/063f4e2e1efe0.png.html

 

Zasilacz: CoolerMaster Silent Pro Gold 600W

 

Blok Wodny Na Cpu: Ek Supermacy

 

Karta Graficzna: Radeon HD 6970 Powercolor Pcs+

 

Blok Na Kartę Graficzną: Full Cover EKWB FC6970V2 + BackPlate

 

Blok Na płytę główną: Ek-FB ASUS CrossHair V

 

Obudowa: ThermalTake Versa H35

 

Procesor: Amd Phenom II x4 965 BE (W przyszłości wymiana na jakiegoś fx-a)

 

Ram: Jeszcze wybieram

 

Dysk: ssd 128 gb

 

Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi :)

Edytowane przez wojtix20
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem lepiej złączki i węże 16/10 lepiej wygląda i lepiej robić ciasne łuki. Złączki polecam Barrowa (zapytaj o nie użytkownika tomasz1987) jakość nieporównywanie lepsza.

 

Co do pompy czytałem opinie że jest głośna i ciężko ją wyciszyć, może warto rozważyć zakup Magicoola mc-dcp450 albo dołożyć do DDC (pompka 200zł i do tego kit od barrowa 100zł z alli i ewntualnie radiator za ok 60zł)

 

 

edit// zastanów się także czy nie potrzebujesz złączek 90 i 45 stopni, czasem bardzo ułatwiają prowadzenie węży.

Edytowane przez Asica10
Link to post
Share on other sites

Myślałem nad złączkami 16/10, ale zmieniłem zdanie gdyż wdawały mi się za duże, pompka zostanie ta gdyż w przyszłości planuję drugą kartę zwodować, i mam pytanie co to jest DDC ? (Odpada Zamawianie z zagranicy)

 

 

edit// Poszukuję złączek jak najtańszych, w przyszłości jak będę bardziej ogarnięty w lc wymienię na lepsze ;)

Edytowane przez wojtix20
Link to post
Share on other sites

16/10 w całe duże nie są a lepiej wyglądają. Barrow to koszt ok 20zl za sztukę i masz złączki super jakości.

 

DDC to pompa, moim zdaniem lepsza i cichsza niż podana przez Ciebie ( albo można dożucić do d5). Najlepiej jeszcze poczekaj na opinie innych osób.

Link to post
Share on other sites

Ale 20zł za sztukę razy 10 daje mi 200zł, a to już troszkę dużo :/

Bardziej się boję że ta pompa będzie za mocna

 

Jeśli takie koszta są dla ciebie za duże to zastanów się czy chcesz składać wodne bo to niestety kosztowna zabawa , ze złączkami SK się osobiście nie spotkałem ale mogę cię zapewnić , że jakościowo Barrow to klasa sama w sobie. Może poprostu zapoluj na Allegro na używane złączki lepszej jakości. Widzę że planujesz układ na 2 chłodnice więc będzie ciężko to poskładać bez złączek kątowych , tym bardziej że wykonanie łuków na 10/13 będzie trudniejsze aniżeli na 10/16.

Jeśli chodzi o pompę to widziałem i słyszałem DC400 w akcji i o ile wydajność jest ok , to irytowała mnie cała gama dzwięków jakie wydaje ta pompka, tu zgodzę się z przedmówcami , DDC bije ją na głowę ( zapytaj Tomasza1987 może ci załatwić dobrą używkę albo przejrzyj oferty na forum ).

Ja bym na twoim miejscu odpuścił sobie na początek wodowanie płyty i zaczął od podstaw , tym bardziej że tak jak wspominałem ja i przedmówcy wykonanie łuków na prostych złączkach przy wężu 10/13 będzie trudne .

Do zaworu spustowego będziesz potrzebował jakiś adapter g 1/4 męsko męski.

 

Oczywiście nie zniechęcam , ale polecam najpierw poczytać poradniki na temat budowy układu LC.

 

PS. Popraw błąd w tytule tematu

Edytowane przez Arekko
Link to post
Share on other sites

Podejrzewam że mało kto te złączki używał więc raczej nie uzyskasz odpowiedzi. Może się okazać tak że bedą ciasne lub luźne i trzeba będzie się męczyć by je skręcić. Naprawdę ok 70zł to nie jest dużo, a nie będziesz musiał ich już wymieniać. 

A jak nie to używki, na allegro 10szt ek niebieskich jest za 160zł z tego co dobrze pamiętam.

 

Są specjalne nożyce do węży. Można ciąć nożyczkami ale według mnie powierzchnia cięta nie wychodzi ładna.

Ja biorę bardzo ostry nóż i kładę wąż na deskę do krojenia i kroje/tnę tak jak jedzenie :P

Link to post
Share on other sites

Zmieniłem troszkę projekt, węże bardzo tanie gdyż dopiero będę się uczył przycinać i szkoda marnować tak dobrych węży, mam jeszcze jedno pytanie, czy ten płyn będzie szkodliwy na dłuższą metę ?

 

https://zapodaj.net/dc1c6d9f9e325.png.html

 

 

Edit// Widziałem te złączki na allegro ale to 12/16 :/

 

Edit//2 czy te wentylatory będą dobre czy jakieś inne wybrać ?

Edytowane przez wojtix20
Link to post
Share on other sites

Jak już wydajesz 21zl na złączki to kup barrow, a będziesz zadowolony.

Ja bym na Twoim miejscu zmienił pompę bo nie wiem co się tak uparłeś jej, ona naprawdę jest głośna, a DDC z rezem cenowo wyjdzie podobnie, a jak dobrze poszukasz to może i taniej.

Płyn nie powinien robić problemu pewnie Ci trochę węże pozabarwia.

 

Odnośnie węża miałem coś takiego kiedyś, jest on bardzo matowy słabo przeźroczysty i twardy. Teraz mam wąż od XSPC biały i jest o niebo lepszy a łuko ciasne robi się bez problemu:)

Edytowane przez Asica10
Link to post
Share on other sites

Czytałem na temat tych złączek barrow i piszą że złączki od ek za 13 zł biją je na głowę, więc wydaję mi się że te na razie zostaną, chodź boję się że zepsują kolorystykę ( czarno czerwona), Pompka ta gdyż wydaje mi się wydajna i opłacalna, chodź zastanowię się też na tą DDC

 

 

Edit// Zależy mi bardzo nad dużym rezerwuarem (250mm idealnie)

 

 

Edit// Uparłem się nad tą pompką ponieważ wydaję mi się łatwiejsza w montażu, chodź mogę się mylić

Edytowane przez wojtix20
Link to post
Share on other sites

Gdzie wyczytales takie rzeczy na temat złączek? Bzdury.. ek nie robi zlaczek, które biją konkurencję na głowę. Ot, poprawnie wykonane, mogę jedynie ponarzekac na jakoś malowania. Barrow to praktycznie to samo co Bitspower (łącznie z jakością) co potwierdzi kilku userow tego forum, chociażby Tomasz, który nimi handluje.

 

Pompkę wybrałeś z dolnej półki. Stosunkowo głośna i potrafi nieźle rezonowac. Wyżej wymieniona DDC czy ten Magicool zdecydowanie lepiej sobie poradzą.

Link to post
Share on other sites

Magicool odpada gdyż ma zamontowany rezerwuar z topem, wolę osobny rezerwuar, czytałem o tej pompce co wybrałem i wypada całkiem dobrze, jest to mój pierwszy zestaw do lc, i wiem że nie powinienem się rzucać od razu na głęboką wodę, ale takie mam części niestety, Z Magicool wziąłem chłodnice bo polecana i tania, pompka bo mocna i również cenowo przystępna, rurki w przyszłości na pewno zmienię na tygony, złączki chyba ek również wezmę, polecane i sprawdzone, rzeczy zamawiam ze sklepu angela.pl i właśnie z stąd chciał bym wziąść wszytko, rozważę wszystkie propozycję podane mi tu, bardzo dziękuję za czas poświęcony na pomoc ;)

Link to post
Share on other sites

Chyba nie widziałeś na żywo złączek Barrow , bo moim skromnym zdaniem to EK daleko do nich. Z pompą nikt cię nie zmusi do zmiany zdania , zapytałeś o opinie i dostałeś odpowiedź jeśli chodzi o montaż to fakt że DCP ma gwinty więc nie trzeba nic modyfikować żeby zamontować złączki ale wymiana topu w DDC też jest dziecinnie prosta ( a jeśli kupisz używkę to zapewne będzie już z topem ). Tego kupowania węża na sztukę też nie rozumiem do końca , bo jeśli uważasz ,że będziesz miał problem z równym przycięciem węża to naprawdę rzucasz się na głęboką wodę

Edytowane przez Arekko
Link to post
Share on other sites

Dcp jest głośna, będziesz przeklinał ja jak wszystko będzie w kompie ciche i będzie Ci ona brzęczała. Jeśli planujesz dłuższą zabawę z lc to właśnie w pompę warto zainwestować, gdyż dobra pompa będzie na lata.

 

Tak swoją drogą to jestem ciekaw gdzie Ty wyczytujesz te wszystkie "mądrości"

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się , że autor tematu po prostu nie zdaje sobie sprawy co do czego , w końcu sam przyznał , że to jego pierwszy układ i potrzebuje porady . Z drugiej strony część argumentów na temat pompy nie przemawia do niego ( albo poprostu podoba mu się DCP :) )więc będzie musiał się przekonać na własnej skórze albo raczej na własnym  słuchu :)

Edytowane przez Arekko
Link to post
Share on other sites

Przekonać o czym? Przecież ta pompa jest lepsza od ddc... Mniej się grzeje, jest wydajniejsza i na dodatek dużo cichsza. Jedyną pompą którą bym polecił zamiast dpc jest vpp755 (na którego sam mam chrapkę). Ilość bloków i chłodnic może martwić, ale dcp sobie z tym poradzi bez problemów.


A i nie daj się namówić na zakup używanej pompy. Zbyt ryzykowne. Mi się udało, ale dla nowicjusza bym nie sugerował zakupu używanej pompy.

Link to post
Share on other sites

eee że jak ? 

 

porównując najmocniejsze wersje obu pomp dcp i ddc

 

ddc 3.2

- Rated voltage: 12 V DC
- Power consumption: 18 W
- Maximum head pressure: up to 5.2m
- Maximum flow rate: up to 1000 L/h

 

dcp 4.0

- Rated voltage: 12V DC
- Power consumption: 18W
- Maximum pressure head: 4.0m
- Maximum flow: 800L/h

 

a to tylko suche dane 

 

No to rzeczywiście jest wydajniejsza. Dodajmy do tego spore rozmiary, praktycznie brak jakichkolwiek akcesoriów w postaci topów, body itp i rzeczywiście robi się z tego najbardziej opłacalna opcja 

Zresztą ludzie pewnie z nudów kombinują silentboxy dla dcp 

 

Co do nowej vpp755 od alphacoola to ja i zapewnie Skeeper może potwierdzić że pompa jest mega cicha na max rpm. Cichsza od vpp655 z topem alphacool hf. Więcej jak coś będę mógł powiedzieć dopiero jak dostane kompa z powrotem

 

 

Ja na miejscu autora zastanawiałbym się jedynie między dwiema pompa ddc 18w i d5. Pompy są praktycznie na tym samym poziomie. A ostateczny wybór uwarunkowałbym od ilości miejsca w którym ma być pompa, bo d5 jest 2x większa od ddc

 

 ddc

 

 

http://abload.de/img/dsc_832691ptn.jpg

 

 

 

d5

 

 

dsc_8346v0xzv.jpg

 

 

Link to post
Share on other sites

 

A i nie daj się namówić na zakup używanej pompy. Zbyt ryzykowne. Mi się udało, ale dla nowicjusza bym nie sugerował zakupu używanej pompy.

 

Przecież na forum można bez problemu nabyć pompę od sprawdzonych i pewnych użytkowników , sam kupiłem dwie używane DDC i nie mam z nimi żadnych problemów , widać że autor chce zbudować układ jak najmniejszym kosztem więc moim zdaniem jak najbardziej warto trochę pokopać i poszukać dobrych używanych komponentów.

 

Odnośnie porównania DCP i DDC to w 100% zgadzam się z Patrykiem , dla mnie jedyną przewagą DCP jest to że posiada gwinty g 1/4 w stockowej obudowie.

Edytowane przez Arekko
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...