Skocz do zawartości

Jaki Router i anteny do internetu LTE na kartę- słaby zasięg!


Recommended Posts

Witam

Zaczynam myśleć nad internetem LTE z play- ten po kablu to 6mb i to na 2 użytkowników. Problem pojawia się kiedy mowa o zasięgu. Ostatnio sprawdzałem ten internet na huawei e3372h.

Efekt? zasięg H+ który z ledwością pozwalał na otwarcie strony internetowej- samo otwarcie trwało koło minuty. Pytanie więc, czy taki modem jak ten poniżej z 2 antenami ma duże szanse wbić się w LTE? Dodam, że na telefonie (LG G4) z kartą Play, samo LTE też ma słaby zasięg, lecz czasem LTE łapie. Jeżeli chodzi o mapę zasięgu- tak, łapię się spokojnie w zasięg :)

Modem o którym myślę- proszę o opinie:
http://allegro.pl/router-modem-4g-lte-ii-huawei-b593-anteny-gratis-i6596033276.html?bi_s=ads&bi_m=p2,2&bi_c=217799

Pozdrawiam

Paweł

Link to post
Share on other sites

Anteny wewnętrzne na pewno nie mają sensu, po co wzmacniać sygnał który został skutecznie wytłumiony przez ściany i inne przeszkody. Najlepiej zastosować antenę zewnętrzną dostosowaną do częstotliwości z których będziesz korzystał. Przykładowa antena to np cybertech 15dBi czy sorensen 17dBi http://sorensen.com.pl/sr-17p-1800--nowo------.html Obie w mimo aby wzmacniać sygnały Rx i Tx oraz dostosowane do 1800MHz. Kabel antenowy powinien być jak najkrótszy (optymalnie do 5m).

Możesz rozważyć router obsługujący lte Advanced, jak HUAWEI E5186 jeśli zależało by Ci na wysokich transferach (w teorii do 300Mbps). Wtedy jednak należałoby kupić bardziej szerokopasmową antenę np logarytmiczną, aby lepiej współpracowała z agregacją kilku częstotliwości.

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to Huawei B593 + antena zewnętrzna +15db. U mnie pracują od 2014r. i tylko ostatnio są problemy z plusem (obcinają prędkość do północy ;/) ale tak to spokojnie 40/30 zgarniam (w dobrych warunkach).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...