Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

ostatnio kupiłem sobie na Steam grę ważącą ok. 50gb. Problem jest taki, że mój internet domowy jest tak wolny, że instalacja trwała by wieki. Mam jednak w telefonie 70GB na miesiąc internetu LTE, a go nie używam tak często, więc mógłbym go jakoś wykorzystać. Tyle że komputery stacjonarne (a przynajmniej mój) nie odbierają łącza przez Wi-Fi. Z informacji znalezionych w sieci wyczytałem że móglbym kupić klucz USB Wi-Fi, albo kartę Wi-Fi, z czego raczej bym się przymierzał do tego pierwszego bo nie trzeba się bawić w rozkładanie sprzętu (komputera). I właśnie tutaj najważniejsze: czy nie istnieje taki kabel dzięki któremu można by było podłączyć telefon (za sprawą USB) do tego wejścia ethernet czy jakoś tam (w każdym razie z tym wejściem którego używam teraz by mieć internet) by móc korzystać z danych na kompie? Albo nawet czy można coś takiego kupić żeby od razu móc korzystać z danych na komputerze, np. jakiś chip LTE czy coś.

Dziękuję za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Ja podlaczam galaxy s5 normalnie kablem usb do kumputera (KABEL LAN OD RUTERA ODLACZAM) i mam internet. Za pierwszym razem wyskoczylo okienko konfiguracji i jak dobrze pamietam to bylo to banalnie proste klikalem dalej i ok.

W telefonie w opcjach mam wlaczone udostepnianie internetu. Ja mam 2 opcje wifi i usb wybieram oczywiscie usb.

Link to post
Share on other sites

Olo163 ahh...wystarczyło tylko zajrzeć w ustawienia. Ale dzięki za odpowiedź, problem rozwiązany. Aha i jeszcze tak się już zapytam, ale do komputera też wystarczy podłączyć do wtyku USB? Bo nawet nie wiedziałem że przez USB można internet udostępniać. I czy prędkość transferu jest wtedy mniejsza niż gdybyś korzystał normalnie na telefonie z danych?

Link to post
Share on other sites

Prędkości nie mierzyłem, internet (strony, youtube), działają normalnie. Do podłączenia używam oryginalnego kabla, który jest przy ładowarce (kabel usb). Podłączam kabel do telefonu, potem do pc i później w ustawieniach telefonu włączam udostępnianie internetu przez usb.

Link to post
Share on other sites

Jaki masz system ja mam Win7?


Spróbuj wejść do panelu sterowania (kabel od routera odłącz od pc i podłącz telefon z ustawionym w telefonie udostępnianie internetu), znajdź opcje Centrum sieci i udostępnianie, spróbuj opcji Skonfiguruj nowe połączenie lub nową sieć lub innych Połącz z siecią. Teraz nie pamiętam dokładnie bo robiłem to kilka lat temu jak kupiłem laptopa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...