Skocz do zawartości

gtx 1060 jaki zasilacz


Recommended Posts

Witam obecnie do mojego gtx 660 gigabyte mam zasilacz niestety z czarnej listy gembird 500w narazie już ponad rok ciągnie i jest ok ale przymierzam się do wymiany grafiki na gtx 1060

co myślicie o tym zasilaczu https://www.morele.net/zasilacz-chieftec-a80-ctg-650c-650w-85-478521/

tylko ze on jest modularny i nie wiem czy lepsze nie są modularne budżet niestety tak max do tych 300zl ale czym mniej tym lepiej.

a 2 pytanie czy warto mi własnie na tak dobra grafikę wymienić z gtx 660 na gtx 1060 nie wiem czy i3 da sobie rade :)








specyfikacja komputera
-gtx 660 oc 

-i3 4160

-8gb ram ddr3 

-płyta głowna jakiś gigabyte

-monitor 24 1920x1080
-zasilacz gembird 500w

Link to post
Share on other sites

Jak Krzys 13 . Moim (zaznaczam MOIM) zdaniem,dobrze mieć spory zapas mocy. Spokojnie można wtedy myśleć o ewentualnej modernizacji komputera...

 

Zależy. Jeśli jest w planie w niedalekiej przyszłości przesiadka np.na 1080 to warto mocniejszy zasilacz. Jeśli zaś w planie jest za kilka lat kupno karty z tej samej półki nie warto, kolejne generacje pobierają coraz mniej prądu.

Link to post
Share on other sites

co innego tabliczka 450W, 550W, a co innego realna obciążalność linii 12V 

Dobry zasilacz 450W pociągnie prawie wszystko ze stajni nvidi, bez ekstremalnego OC najwyższych modeli 

Zapas to zaszłość z czasów, gdzie producenci podawali nam moc szczytową na wszystkich liniach i dopiero po zakupie mogliśmy zobaczyć ile mamy na 12V 
Drugi argument za zapasem, to dźwięk ( choć nie zawsze, widziałem dużo zasilaczy gdzie mniejsza wersja miała lepsza mapę od większej, ale ogólnie większe są cichsze, lecz zawsze warto sprawdzić mapy ) 
Trzeci to efektywność, największa jest przy ok 60% obciążenia, choć dużo zależy od platformy ( mniejsze platformy będą miały przesunięty w lewo, większe w prawo ( przez platformy mam na myśli zasilacze oparte fizycznie o identyczną platformę, z inną mocą, co jest dość częste ))  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...