Skocz do zawartości

Którą kartę graficzną wybrać? (GTX 750 Ti, R7 360, RX 460)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez voodoo34,

Recommended Posts

Witam :)

Jest to mój pierwszy post na tym forum.

Jeśli w złym dziale zamieściłem temat to przepraszam i proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce.

Na święta postanowiłem wymienić swojego GTX-a 550 Ti na coś mocniejszego i nie wiem co mam kupić.

Cena do około 500 zł.

Zależy mi tylko aby World of Tanks działał na średnio-wysokich ustawieniach graficznych.

Gram w rozdzielczości 1920x1080.

Zastanawiam się nad którąś z tych kart:

 - GTX 750 Ti 2 Gb GDDR5,

 - Radeon R7 360 2 Gb GDDR5,

 - Radeon RX 460 2 Gb GDDR5.

Mój komputer to:

 - I3-4160,

 - MSI H81M-P33,

 - 12 Gb RAM DDR-3 (8Gb + 4Gb),

 - SSD 120 Gb

 - Corsair VS 550 W.

System operacyjny to Windows 10 64 bit, więc obsługuje DirectX 12.

Karta ma być typowo do World of Tanks (Tylko w to gram).

Karta musi być nowa.

Co mam wybrać do tej kwoty?

Bardzo proszę o pomoc.

Z góry dziękuję ;)

Pozdrawiam 12chrapek12

Edytowane przez 12chrapek12
Link to post
Share on other sites

Witam,

zainteresowała mnie ta karta: http://www.komputronik.pl/product/343226/msi-geforce--gtx-1050-2gb-oc.html?gclid=CI2Q9o-B6tACFaEL0wod01AAig&gclsrc=aw.ds .

I nurtuje mnie jedna rzecz: moja płyta główna ma PCI-e 2.0 a ten GTX 1050 ma PCI-e 3.0.

Ta karta nie ma gniazda dodatkowego zasilania.

I nie wiem czy to będzie współpracować bo: "Maksymalny pobór energii, jaką karta graficzna może pobierać przez złącze PCI Express, to 75 W (v1.0), 150 W (v2.0) lub 300 W (v3.0)."

Czy płyta główna będzie dawała odpowiednie napięcie?

Pozdrawiam 12chrapek12

Link to post
Share on other sites

 

 

Maksymalny pobór energii, jaką karta graficzna może pobierać przez złącze PCI Express, to 75 W (v1.0), 150 W (v2.0) lub 300 W (v3.0)

zdanie wydarte z kontekstu, raczej tak nie jest

nie ma różnicy praktycznej pomiędzy 2.0 a 3.0, szczególnie przy takich kartach jak 1050

zresztą PCI-E jest kompatybilne wstecz, nie powinno być żadnego problemu z instalacją w płycie

 

ten MSI 1050 jest dobry, cena odpowiednia, chłodzenie może nie powala ale to stosunkowo chłodny układ i nie potrzebuje super chłodznia

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

zdanie wydarte z kontekstu, raczej tak nie jest

 

Nie jest wyrwane z kontekstu tylko wyraźnie zaznaczone w nim jest że to jest maksymalny dopuszczalny pobór. Karta nie pobiera prądu w wykresie liniowym lecz są to ciągłe skoki w górę i dół. W dużym uproszczeniu przez chwilę może być 200W by zaraz spaść do 10W. Takie skoki są oczywiście kilkadziesiąt/kilkaset razy w ciągu sekundy. Pobór karty to średnia takich skoków i dla każdego złącza PCI-E jest na poziomie 75W. Reasumując przez wszystkie wersje PCI-E może być podawane średnio 75 W energii ale maksymalne skoki w górę nie mogą być wyższe niż 75W dla PCI-E 1.0, 150 W dla 2.0 i 300 W dla 3.0. Autor nie ma się czego obawiać przy złączu PCI-E 2.0 bo GTX 1050 nawet szczytowo nie pobiera więcej jak 110W, a średni pobór kształtuje się na poziomie 60-70W.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...