Skocz do zawartości

GTX 750Ti PCI-E 3.0 na mainboard Gigabyte B75M-D3V rev. 1.1


Recommended Posts

Na początku witam wszystkich użytkowników benchmarka i forum tegoż :)

 

Mam pytanie o to, czy karta graficzna MSI GeForce GTX 750 Ti PCI-E 3.0 pójdzie na płycie głównej Gigabyte B75M-D3V rev. 1.1

 

Procesor to Intel Core I5 3470 @3,20GHz

Pamięć RAM: DDR3 2x4GB Dual Corsair PC3 CML8GX3M2A1600C9

 

Czytam o tej płycie głównej, że ma wsparcie dla PCI-E 3.0, ale... w zależności od procka itp.

I się niestety pogubiłem :/

 

Byłbym wdzięczny za info czy ta karta pójdzie na tej płycie z takim prockiem, oraz czy wymagany byłby ewentualnie update biosu.

Link to post
Share on other sites

PCI ex jest wstecznie kompatybilne, także karta działałaby na każdej płycie z PCI Ex, czy to 1.0, 2.0, czy 3.0. wersja 3.0 obsługiwana jest bezpośrednio przez procesor od serii Ivy bridge, ale przyrost wydajności w stosunku do 2.0 jest znikomy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pójdzie. Update biosu raczej nie będzie potrzebny, w razie problemów masz zintegrowaną grafikę której użyjesz do aktualizacji.

 

PCI ex jest wstecznie kompatybilne, także karta działałaby na każdej płycie z PCI Ex, czy to 1.0, 2.0, czy 3.0. wersja 3.0 obsługiwana jest bezpośrednio przez procesor od serii Ivy bridge, ale przyrost wydajności w stosunku do 2.0 jest znikomy.

 

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Więc zapytam was jeszcze o jedną rzecz :)

Mam tę kartę. Aktualnie mam Radka serii HD 7700 XFX 1GB.

Po włożeniu tej od MSI, komp uruchamia się tylko do ekranu powitalnego biosu (ten, gdzie są opcje bootloadera, wejście do biosu itp) i dalej stoi. Nie chce iść dalej.

Nie orientujecie się jaki może być problem? Bo nie wiem czy ją oddawać, czy może coś jest nie tak w ustawieniach biosu? :/

Link to post
Share on other sites

Z tego co znalazłem to mobo może mieć problem z niektórymi kartami graficznymi. Zobacz tutaj, ostatni post:L

http://www.tomshardware.co.uk/forum/320943-30-gigabyte-b75m-boot-bios-freeing

 

Dziękuję Ci bardzo.

Jutro to przetestuje i dam znać, czy się udało. Dzisiaj brak czasu :/

Ciekaw jestem co na to gigabyte, chyba napiszę do nich hi się dowiem albo poszukam u nich na stronie jakiejś informacji :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...