Skocz do zawartości

Windows 10 - problem z odtwarzaniem HD (VLC/YT) w trybie pełnoekranowym !!


Recommended Posts

Witam,

 

Sprawa wygląda tak - w miarę wydajna konfiguracja: Dell 7566, Windows 10, Core i7 6700HQ 2.6Ghz, 8Gb DDR4 2500, IntelHD530+GFX960m.

i filmy np. 1080p H264 odtwarzane w VLC 2.2.4 w trybie pełnoekranowym szarpią, gubią klatki itp.. To się dzieje tylko i wyłącznie w trybie pełnoekranowym - nawet jak rozwinę/zmaksymalizuje do wypełnienia ekranu to jest OK. Problem jest wyłącznie kiedy zrobię full screen. Zauważyłem podobną sytuacje choćby przy Youtube - w normalnym czy rozszerzonym widoku, kiedy odtwarzam 1080p jest OK - wystarczy, że zrobię pełen ekran i zaczyna się przycinanie/czy gubienie klatek.

Dodatkowo przy w miarę normalnym, standardowym bitrate w 1080p jest to bardzo subtelne, i na pierwszy rzut oka ktoś z boku mógłby nawet nie zauważyć. Właśnie odpaliłem na YT film 4K/60fps i w widoku domyślnym oraz Theater gra aż miło, ale robię Full Screen i wygląda jakby odtwarzał 18FPS - subtelnie ale widać) Gdyby nie ten YT to byłbym przekonany w 100%, że to jakaś kwestia ustawień VLC, bo te same filmy, płynnie i bez problemów odtwarza Windows Media Player..

Ustawienia VLC domyślne, coś tam grzebałem w konfiguracji buforowania ale na tryb pełnoekranowy nic nie pomogło a w okienku i wcześniej działało OK.

Jeszcze jedno - ekran UHD (3840x2160) nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.

Jakieś pomysły ??

 

EDIT: Zmieniłem z ciekawość rozdzielczość wyświetlania (dla systemu) z 3840x2160 na 1920x1080 i VLC w trybie Full Screen odtwarza już filmy płynnie..... YT i 4K cały czas klatkuje..... Jednak zastanawia mnie fakt, że Windows Media Player nie ma takich problemów, nie zależnie od rozdzielczości systemu czy wielkości materiału wideo

Edytowane przez dewille
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...