Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Audiotrak Prodigy Cube

DAC karta dźwiękowa prodigy cube audiotrak hyperx cloud

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ferdek123

Ferdek123
  • Amator

• 42 postów

Napisano 07 grudzień 2016 - 17:40

Witam.
Posiadam słuchawki HyperX Cloud 1 do których zdecydowałem się kupić kartę dźwiękową ProdigyCube, ponieważ potrzebują one czegoś lepszego niż integry by grać tak jak powinny, ale do rzeczy. Mam już kartę od wczoraj i co trzeba ustawić w Windowsie by grały na 100% swoich możliwości? Dodam, że mikrofon szumi, gdzie na integrze tego nie było. Są do niej jakieś sterowniki, oprogramowanie lub coś w tym stylu? 

• 0

#2 adivxv

adivxv
  • Penetrator

• 7516 postów
  • Miejscowość:Las Vegas

Napisano 07 grudzień 2016 - 17:47

Nic nie trzeba ustawiać, to jest urządzenie typu plug&play :)  A ze mikrofon szumi, to jest wina samego Audiotraka. Sterowników również nie ma bezpośrednio z strony producenta, chyba ,że do kontrolera USB Tenora TE7022L ale ciężko natrafić i też wątpię by to pomogło.

• 0

Aune S16 - Final Audio Sonorous VI
Ekspert działów: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie Ekspertów

#3 Ferdek123

Ferdek123
  • Autor tematu
  • Amator

• 42 postów

Napisano 07 grudzień 2016 - 17:55

Nic nie trzeba ustawiać, to jest urządzenie typu plug&play :)  A ze mikrofon szumi, to jest wina samego Audiotraka. Sterowników również nie ma bezpośrednio z strony producenta, chyba ,że do kontrolera USB Tenora TE7022L ale ciężko natrafić i też wątpię by to pomogło.

Co, przecież karty dźwiękowe za 10zł mają poprawiać dźwięk mikrofonu, a tutaj za 360zł ma go pogarszać, jesteś pewny? 

• 0

#4 adivxv

adivxv
  • Penetrator

• 7516 postów

Napisano 07 grudzień 2016 - 18:01

To jest losowe, w przypadku złomu za 10zł prawdopodobieństwo szumów jest znacznie większe. Możesz kupić takowy układ i na dwa jechać fronty , jedna nie dowie się o drugiej. Jak ustalisz priorytety.

A po za tym, nie było powiedziane, że ma poprawić dźwięk mikrofonu.Audiotrak pracował bardziej nad innymi rzeczami.

• 0

Ekspert działów: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie Ekspertów

#5 Ferdek123

Ferdek123
  • Autor tematu
  • Amator

• 42 postów

Napisano 07 grudzień 2016 - 18:09

To jest losowe, w przypadku złomu za 10zł prawdopodobieństwo szumów jest znacznie większe. Możesz kupić takowy układ i na dwa jechać fronty , jedna nie dowie się o drugiej. Jak ustalisz priorytety.

A po za tym, nie było powiedziane, że ma poprawić dźwięk mikrofonu.Audiotrak pracował bardziej nad innymi rzeczami.

Ale bezsensu w takim razie. Mylisz się moim zdaniem, karta dźwiękowa jak karta dźwiękowa, trochę kosztowała i wymagam aby poprawiła jakość mikrofonu. A w ustawieniach windowsa nie trzeba ustawić 24/96? bo w takiej częstotitlowosci ona pracuje niby 

• 0

#6 adivxv

adivxv
  • Penetrator

• 7516 postów

Napisano 07 grudzień 2016 - 18:13

Skoro się mylę, to może ktoś inny poradzi. :D

A w ustawieniach windowsa nie trzeba ustawić 24/96? bo w takiej częstotitlowosci ona pracuje niby

Czasami się zdarzało, ze poprawiało ale stosunkowo rzadko.Spróbuj może się uda pokombinować.

• 0

#7 Ferdek123

Ferdek123
  • Autor tematu
  • Amator

• 42 postów

Napisano 07 grudzień 2016 - 18:37

Skoro się mylę, to może ktoś inny poradzi. :D

Czasami się zdarzało, ze poprawiało ale stosunkowo rzadko.Spróbuj może się uda pokombinować.

Tzn. już w sumie nie chodzi mi nawet o poprawę dźwięku, lecz za takie pieniądze powinna ona znacznie to poprawić, ale czemu mikrofon pierdzi tak że nie da się tego znieść? 

• 0

#8 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7372 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 07 grudzień 2016 - 19:05

Co to znaczy 'pierdzi'? Ten DAC jest zasilany przez USB więc jakikolwiek syf w zasilaniu na USB (nagminne) odbija się na jakości dźwięku.

• 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#9 Ferdek123

Ferdek123
  • Autor tematu
  • Amator

• 42 postów

Napisano 07 grudzień 2016 - 19:35

Co to znaczy 'pierdzi'? Ten DAC jest zasilany przez USB więc jakikolwiek syf w zasilaniu na USB (nagminne) odbija się na jakości dźwięku.

Jest szum, o co chodzi z syfem w zasilaniu USB? 

• 0

#10 neckol

neckol
  • Nałogowiec

• 1631 postów

Napisano 07 grudzień 2016 - 19:54

Brak uziemienia w gniazdku.

Niestabilne napięcia na zasilaczu.

Uszkodzone gniazda.

Kogel mogel na listwie powodujący pętlę masy. - Chociaż tu nie wiem czy też będzie tyczyć audiotraka, sprawdzić nie zaszkodzi. Po prostu odepnij zbędne urządzenia z listwy.

To są pierdoły, ale te pierdoły potrafią wpłynąć na audio.

• 0

CPU: Intel Core i5 6600k Chłodzenie: SPC Fortis 3  RAM: HyperX Savage ddr4 3000MHz cl15  GPU: -

Mobo: MSI z170 krait gaming 3x  SSD: Samsung 850 EVO 256 GB Monitor: AOC u2369vm

Skrzynia: SPC Gladius x60  Mysz: SteelSeries Kana v2 Zasilacz:  Corsair cx 550M 550W Wzmacniacz: harman/kardon PM650 Vxi

Kolumny: Dynaudio Contour 1.3   DAC: .FX audio fx-01   AMP: S.M.S.L sAp-8

#11 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7372 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 07 grudzień 2016 - 20:33

Przede wszystkim słabo filtrowane zasilanie z płyty na którym sieje zasilacz.

• 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#12 Ferdek123

Ferdek123
  • Autor tematu
  • Amator

• 42 postów

Napisano 09 grudzień 2016 - 13:15

Przede wszystkim słabo filtrowane zasilanie z płyty na którym sieje zasilacz.

Zasilacz to CX450M. Szybciej miałem szum w słuchawkach i dowiedziałem się, że to przez to że w gniazdku nie mam tego bolca który służy za uziemienie, wymienię kontakt, ale powiedzcie mi bo cały czas mówię, jak to jest że na integrze jest lepiej (alc 887) niż na prodigy? 

• 0

#13 bleck55

bleck55
  • Maniak

• 4468 postów
  • Miejscowość:Dąbrowa Górnicza

Napisano 09 grudzień 2016 - 14:16

Może usb Ci sieje zakłócenia może pomóc usb na PCIe
  • 0

AUNE S6 -> Dt 990 Pro (open mode), audio technica r70x, Brainwavz hm5, Takstar ts 671 ,AUDEZE LCD2 CLASIC

nuforce DAC 80 ( burson v6 clasic)  -> FOCAL Alpaha 80
xDuoo XD-05

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: DAC, karta dźwiękowa, prodigy cube, audiotrak, hyperx cloud

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych