Skocz do zawartości

TCL 55` U55S8806DS curved, dobry wybor ?


Recommended Posts

Witam. Kupilem pol roku temu telewizor TCL U55S8806DS. Skusil mnie wbudowany soundbar firmy harman&kardon ( gra rewelacyjnie, serio ), cena nizsza od samsungow o 1000zl a podobne parametry. Ma 4k, 55cali, zakrzywiony, ma te wide colour i super dzwiek. Niestety po fakcie doczytalem ze brakuje mu HDR. Podobno ten Wide colour robi podobna robote co HDR, wiec nie powinienem czuc sie pokrzywdzony. Aczkolwiek kupilem konsole PS 4 Pro wlasnie i jest w opcjach ten HDR, co troche kuje w oczy ze nie moge go aktywowac, natomiast Wide Colour tez jest wyszczegolniony i to mam aktywne. 
Moje pytanie do was to takie, czy powinienm czuc sie pokrzywdzony ze wzgledu na brak HDR? Mialem juz mysli zeby sprzedac telewizor ( wiem ze duzo strace... ) i kupic jednak samsunga UE55KS700S. Czy taki ruch bylby w jakis sposob zrozumialy ? W sklepie wmawiano mi ze to totalnie bez sensu, ze ten HDR nie da mi az tak wielkiej roznicy, a sama matryca w TCL jest super i wide colour robi dobra robote. Co wy sadzicie ?

Link to post
Share on other sites

Color Gamut mówi Ci o liczbie kolorów, im więcej tym bardziej łagodne przejścia tonalne. HDR w tym sensie o jakim mówisz to punktowe podwyższenie jasności do bardzo wysokich poziomów. HDR dopiero raczkuje, standard przewiduje poziom 10tys. nitów a topowe LCD mają go na poziomie 1000-1200. Jeśli już masz nowy TV to ja bym się wstrzymał z rok - dwa z zakupem żeby technologia się rozwinęła i wtedy kupisz sobie tv z jasnością na poziomie powiedzmy 3-4 tysiące. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...