Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, chciałbym was poprosić o złożenie zestawu do 4000zł+-

  • Zastosowanie komputera : Gry(BF1,BF4,CS:GO,Overwatch),Programowanie[Zaczynam naukę na studiach(programowanie i bazy danych)], Prawdopodobnie jeszcze Photoshop oraz Blender.
  • Maksymalna kwota : 4000zł+-
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : W ciągu najbliższych 2-3 miesięcy.
  • Których części potrzebuję : Cała buda.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Oczywiście.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Planuje kupić FullHD 27cali.
  • Specjalne wymagania : Zależy mi na dobrej płycie głównej z dobrymi portami(usb 3.1 i typu C).
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Słaby dysk 500GB.
  • Własna propozycja zestawu : Brak.
  • Inne : Wraz z oddalaniem terminu zakupu budżet rośnie, więc jeśli polecacie poczekać i dołożyć 1tys lub więcej jestem w stanie to zrobić.Ewentualnie myślałem jeszcze aby kupić zestaw bez karty graficznej a potem kupić coś odpowiedniego.

Z góry dziękuje za pomoc i przepraszam za kłopot :) .

Link to post
Share on other sites

 

 

Rozdzielczość mojego monitora i model : Planuje kupić FullHD 27cali.

 

Monitor wliczony w budżet ?

 

 

 

Wraz z oddalaniem terminu zakupu budżet rośnie, więc jeśli polecacie poczekać i dołożyć 1tys

 

Mniej więcej ile to czasu ?  

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem myślę, że warto będzie poczekać. 

Tego się właśnie obawiałem, ponieważ komputer który posiadam do niczego się już nie nadaję.

 

 

A dał byś radę złożyć taki zestaw z uwzględnieniem tej nadwyżki, żebym mógł się zorientować czy warto jest czekać czy może złożyć coś mniej wydajnego?

Edytowane przez DrakonZZ
Link to post
Share on other sites

o czym ty dyskutujesz z trollem????

 

może kupi może nie kupi, kiedys tam ale najpierw sobie musze dozbierać kasy to wtedy może kupie

Kto powiedział, że może kupie mój budżet to 4000 jestem gotowy je wydać teraz ale Kajtek mówi, że lepiej jest jeszcze dołożyć do budżetu w mojej sytuacji, jeśli sadzisz inaczej podaj mi sensowne argumenty.Zasugerowałem się opinią Kajtka ponieważ ma o wiele większe doświadczenie niż ja.

Link to post
Share on other sites
1 x  Intel Core i5-6402P /2.8GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 1 x  Gigabyte GeForce GTX1060 WF2 OC 6GB DDR5 192bit (1797/8008) http://www.esc.pl/images/icons/stock_icon2.png 1 x  GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC 1 x  AsRock B150 Fatal1ty Gaming K4/Hyper /intel B150, DDR4, LGA1151/ 1 x  Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny 1 x  GoodRam 8GB (2x4GB) 2133MHz CL15 Play 1 x  SilentiumPC Gladius M35W (Pure Black, okno) 1 x  SilentiumPC Fortis 3 HE1425

 

4052 zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Zestaw posiadający dobry stosunek ceny do jakości. OC CPU za pomocą BCLK pod 4.0 GHz na wszystkich czterech rdzeniach. Chłodzona sekcja zasilania, rzekomo lepsze audio oraz pamięci 2 x 4 GB w Dualu na start z opcją dalszej rozbudowy. Cooler na CPU z 140 mm wentylatorem i czarnym topem. Zasilacz z prawie 450W na +12V będzie tutaj z sporym zapasem mocy. Dobra kultura pracy, dobre bebechy, 5 lat gawarancji. SSD na MLC pod system, soft i najczęściej grane gry. Również 5 lat gwary. GTX 1060 od Gigabyte. Buda z oknem i piwnicą na zasilacz oraz okablowanie. Standardowo HDD na dane. 

 

 

 

(usb 3.1 i typu C).

 

Brak

 

 Zestaw droższy. Zmiany w w/w zestawie na:

 

1 x  Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/ 1 x  Asus Z170 Pro Gaming /intel Z170, DDR4, LGA1151/ + słuchawki GRATIS! 1 x  Gigabyte GeForce GTX1070 G1 Gaming 8GB DDR5 256bit (1822/8008) http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg 1 x  NZXT Source S340 (czarna) 1 x  Corsair 8GB (2x4GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX

 

Za całość wyjdzie 5478 zł

 

OC CPU za pomocą mnożnika. Tutaj można liczyć na zdecydowanie większy zegar. Płyta główna na Z170 z wymaganymi przez Ciebie portami USB. Przesiadka z GTX 1060 na GTX 1070 w wersji StriX od ASUSA. Lepiej wykonana obudowa od NZXT oraz pamięci 3000 MHz. 

 

Pod taki zestaw spokojnie możesz celować w szkiełko WQHD. Na start możesz kupić zestaw bez GPU. Zapłacisz jakieś 3300 zł. Przy zakupie ASUS Z170 Pro Gaming załapiesz się na słuchawki Echelon Forest 

Link to post
Share on other sites

Dziękuje ci bardzo :DJesteś mega! Mam jeszcze do ciebie pytanie, czy jak bym chciał włożyć i7 do zestawu drugiego (oczywiście musiał bym dłużej poczekać na GPU, bo nawet z i5 6600k muszę czekać) to czy zasilacz dać 500W czy troszkę mocniejszy i czy i7 w mojej sytuacji się opłaca, bo poza grami, mam jeszcze studia i nie wiem jak rozwinie się moja kariera?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...