Skocz do zawartości

CZY ZASILACZ CORSAIR VS550 UDŹWIGNIE TEN ZESTAW


Recommended Posts

Witam, mam pytanie.

Czy zasilacz Corsair VS550 udźwignie poniższy zestaw:?

 

Grafika - NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB
Procesor - AMD FX-8300
Płyta Główna - ASUS M5A97 R2.0
RAM - 2X4GB GoodRam

 

Niedawno (w połowie listopada) wymieniałem podzespoły, ale zostawiłem zasilacz. Gry typu najnowsza FIFA, czy PES chodziły bez zarzutu. Zaniepokoiła mnie natomiast jedna rzecz, GTA V na jakości ULTRA - po 2-3 min gry nastąpił restart komputera, zmieniłem jakoś na HIGH - tym razem rozgrywka trwała 10 min, ponownie reset.

Rise of the Tomb Raider - 5-10 min gry - reset. Sprawdziłem sprzęt programem OCCT. Sprawdzenie procesora przebiegło bez zastrzeżeń - resetu nie było, podobnie przy sprawdzaniu grafiki - resetu nie było. Problem pojawił się natomiast przy sprawdzaniu Power Supply - 10-15 sek testu, reset komputera.

W tym momencie zacząłem się zastanawiać czy zasilacz nie jest wadliwy, albo po prostu zbyt słaby żeby pociągnąć wcześniej wspomniane komponenty. Nie wykonywałem pomiaru napięć. Wymienić go no nowy, czy może problem leży gdzie indziej?

 

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Wentylator na pewno nie jest zasłonięty czymś ?  

Jeśli nie, to zasilacz na gwarancji, mocy mu powinno starczyć 


takie zachowanie to nie jest nowość przy tej klasy zasilaczach, w końcu za trochę ponad 200zł trudno o dobry zasilacz 

Link to post
Share on other sites

Wentylator od zasilacza?, Nie nie jest zasłonięty zarówno od tyłu jak i od spodu ma miejsce :)

Zasilacz nie jest na gwarancji, kupiony ze 2-3 lata temu.

Miewałem z nim problemy, przy poprzednim zestawie, przy poruszeniu kablem zdarzały się resety komputera.

Jakoś po prostu mu nie ufam. Dwa-trzy lata temu dałem za niego ponad 300 zł , nie jest też na czarnej liście zasilaczy - tym się sugerowałem przy kupowaniu go...

Link to post
Share on other sites

Jak potrafisz to obniż wydajność procesora. Obniż częstotliwość i powyłączaj rdzenie. Tym sposobem komp powinien pobierać mniej energii. Przetestuj, jak będzie ok to znaczy, że zasilacz lub może płyta niedomaga. Oczywiście obniżamy wydajność tylko na potrzeby testu. 

Link to post
Share on other sites

Niestety nie potrafię tego zrobić...Podczas pracy OCCT reset nastąpił tylko na zakładce power supply, procesor sprawdzony przy użyciu do 100% przez poł godziny - resetu nie było. Tak samo było z grafiką. To dlaczego pada jak działa wszystko razem przy powiedzmy maksymalnym obciążeniu...Nie jestem w stanie tego zrozumieć. Wszystko poza zasilaczem jest nowe.

Płyta główna jest nowa, jak mogłaby niedomagać?

Link to post
Share on other sites

To chyba logiczne, że jak cpu i gpu działają razem to potrzebują więcej energii niż każde z osobna i następuje reset. 

 

Miernika nie załatwisz sobie do testu? 

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

tu nie ma co mierzyć, jak by się nie starał z GTX 1060 i FX 8300 nie wyciągnie ponad 500W 

Zasilacz leci na gwarancję, czyli autor zostanie 2-3 tygodnie bez zasilacza, ja bym radził najpierw załatwić sobie jakiś na podmianę i dopiero słać ten VS 550 

Link to post
Share on other sites

 

 

Maniak, rozumiem że zasilacz jest po prostu za słaby?
 do tego zestawu to cokolwiek z 350W na linii 12V starczy, zasilacz jest nawet za silny na twoją konfigurację, to nie jest problem braku mocy tylko zepsutej jednostki...  
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...