Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam problem dotyczący prędkości internetu w sieci bezprzewodowej WIFI. Praktycznie od wczoraj w Netii przełączyłem się na internet 100 Mb/s (wcześniej było 20) i przez kabel wszystko jest fajnie, bo prędkość jest w granicach 90 Mb/s, natomiast przez WIFI wynosi zaledwie 15-20 (pobieranie) i co dziwne wysyłanie zawsze jest szybsze, gdyż skacze czasem nawet powyżej 30 Mb/s. Próbowałem zmieniać kanały w routerze, ale to nic nie dało. Mój router to: TP-LINK TL-WR740N. W czym problem? Proszę o pomoc.

Edytowane przez Rick Ross
Link to post
Share on other sites

Przepraszam, ale nie jestem ekspertem w tych sprawach i wielu rzeczy nie rozumiem. Jaką prędkość nawiązuje, gdy dokonuje pomiaru? Chodzi o prędkość internetu np. z speedtesta? Jeśli tak, to na kablu download 90, upload 40-50, a na WIFI download 15-20, upload 25. Jeśli źle zrozumiałem to proszę mnie poprawić.

Link to post
Share on other sites

Podałem linka do wątku w którym opisałem jak sprawdzić prędkość linku. Na screenie ja jej nie widze, co więcej nie bardzo wiem która z sieci to ta 740ka skoro żadna sieć nie ma podanej prędkości bliskiej 150Mbps.

Link to post
Share on other sites

Przy 130Mbps linku powinno dać się więcej wycisnąć. Posprawdzaj sterowniki od kart sieciowych (co tam właściwie masz?) - jeśli są nowsze to zupdateuj. W ramach testu wyłącz też szyfrowanie i zobacz ile wyciśniesz.

 

P.S. Nie zauważyłem routera właśnie przez to podświetlenie :D

Link to post
Share on other sites

Na laptopie w "karty sieciowe" mam Killer e2200 oraz Intel AC 3160. Sterowniki są aktualne. Jak wyłączyć szyfrowanie?

Dodam, ze prędkość jest słaba i na 2 laptopach i na kilku smartfonach.

 

edit: Dziwi mnie dlaczego przy prędkości pobierania 20 Mb/s, prędkość wysyłania wynosi aż 40 Mb/s...

Edytowane przez Rick Ross
Link to post
Share on other sites

Szyfrowanie wyłączasz w konfiguracji routera. Jeśli chcesz znaczącego wzrostu wydajności to nie pozostaje nic tylko wymiana routera najlepiej na taki z obsługą AC.

 

 

Co do sterowników - na E220x można wymusić instalację natywnych sterowników od Atherosa. Może warto spróbować.

Link to post
Share on other sites

Rozsądna cena tzn. powiedzmy, że do 300zł, ale jeśli jest jakiś tańszy, który posiada wszystko, co potrzeba to takim jestem bardziej zainteresowany.

 

edit: Co myślicie o Asus RT-AC1200G+ lub TP LINK Archer C5?

Edytowane przez Rick Ross
Link to post
Share on other sites

Rozsądna cena tzn. powiedzmy, że do 300zł, ale jeśli jest jakiś tańszy, który posiada wszystko, co potrzeba to takim jestem bardziej zainteresowany.

 

edit: Co myślicie o Asus RT-AC1200G+ lub TP LINK Archer C5?

 

A użyj prosze wyszukiwarki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...