Skocz do zawartości

[Zestaw]Komputer do Cada i 3d


Recommended Posts

Jakie komponenty ukierunkowane na grafike 3d 2d autocad, inventor, solid. Czytalem ze plyty asusa sa dobre z170 ale jaki procek zeby sprawnie dzialal? Chodzi o wydajność oczywiście poza programami normalne korzystanie z kompa, Chciał bym wydać około 4 tyś zł 

Link to post
Share on other sites

Podkrecac moge jesli tanszy procek da podobne osiagi jak drozszy przy nie duzym ryzyku przegrzania, renderingiem strikte sie nie zajmuje chodzi o programy 3d solid works inventor chodzi o projektowanie 3d monitor tez chce kupic bo mam 19" dobrze by bylo gdyby byl to zestaw perspektywiczny np z prockiem i5 ale plyta obslugujaca i7, z ramem np 32gb ale mozliwosc rozbudowy do 128.

Edytowane przez free172
Link to post
Share on other sites

1 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA6001 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC1 x Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny1 x AsRock B150M PRO4V /intel B150, DDR4, LGA1151/1 x Intel Core i7-6700 /3.4GHz, 8MB, LGA1151, BOX/1 x Crucial 16GB (2x8GB) 2133MHz CL151 x SilentiumPC Regnum RG3 Pure Black (b/z)

3170zł
 
Do tego Dell P2417H.
 
Zestaw bez możliwości OC.
4 rdzenie / 8 wątków, 16GB RAM w Dualu z możliwością rozbudowy, zintegrowana karta graficzna na początek, 1TB HDD na magazyn + SSD 240GB na MLC pod system i soft, obudowa z piwnicą wraz z dwoma wentylatorami z regulatorem obrotów, do tego zasilacz na DC-DC z zapasem mocy pod dedykowane GPU z 5 letnią gwarancją.
 
Co do monitora w kwocie ~800zł z nowych szkiełek nic lepszego nie dostaniesz.
Link to post
Share on other sites

Takie info podaje się na samym początku.

 

 

co myslicie o plycie asusa z170 bodobno sa to dobre jakosciowo plyty,

Nie potrzebna CI płyta na chipsecie Z170 skoro nie zamierzasz podkręcać procesora.

Co w Solid Worksie robisz ? 

Na czym do tej pory działałeś ?

Nie wiem czy nie dobrze byłoby pomyśleć o tańszym nawet używanym GPU.

Zamierzasz coś do tego PC z czasem dokładać czy ma być to jednorazowa akcja ?

Link to post
Share on other sites

W solidzie póki co jakieś nieskomplikowane konstrukcje kilkudziesięcioelmentowe, aktualnie to CAD, komputer to nie musi być jakaś maszyna kosmiczna bo zależy mi na późniejszej rozbudowie: dołożenie RAMu lub kupno i7 jeśli miał bym kupić i5.

Aktualnie mam:

leciwego już Intel core 2 duo 4300

2 GB ram

płyta główna MSI P4M900M2 (MS-7255 v2)

grafika Radeon X1950 Series

to jest chyba najskromniejszy zestaw na jakim w.w programy jakoś działają więc czas na powiew świeżości.

za 4 tyś mogę kupić taki zestaw:

Płyta główna MSI Z170A Gaming Pro Carbon

Procesor i& 6700K

chłodzenie Silentiumpc Grandis 2XE1436

pamięć HyperX Savage 2x8GB 2133MHz

Dyski Kingston V300 240GB, WD Blue 1TB

Grafika MSI 1070

zasilanie be quiet! Pure Power BQT L8-CM-630W

Link to post
Share on other sites

Plyta z socketem b150 taka jaka zaproponowałem będzie dobra? Zależy mi na niezawodności dlatego myślałem o z170 albo chociaż h170

 

3ndurek, zaproponowana przez Ciebie płyta nie ma zintegrowanej grafiki, a pisałeś że na początek zintegrowana wystarczy?

Edytowane przez 3ndurek
Cytowanie
Link to post
Share on other sites

 

 

Zależy mi na niezawodności dlatego myślałem o z170 albo chociaż h170

A co ma tutaj chipset do niezawodności ? - każde MOBO może paść, to za 200zł jak i za 2 tys. zł.

 

 

 

zaproponowana przez Ciebie płyta nie ma zintegrowanej grafik

To CPU dysponuje takowym układem, grafika będzie współdzielona z procesora.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, dzięki za propozycje tego zestawu chyba się na niego zdecyduję, rozumiem że zaproponowana pamięć i procesor będą dobrze współdziałały z płytą? Widzę także, że zasilacz ma 5 lat gwarancji, moje pytanie czy kupienie trochę mocniejszego zasilacza jest wskazane czy to zbędne wywalanie kasy?

Link to post
Share on other sites

 

 

w takim razie zostaje tylko zbierać kasę

To kiedy zamierzasz dokonać zakupu ?

Do procesora masz dołączony boxowy cooler, jeśli ma być ciszej i chłodniej dorzucisz SPC Fera 3.

Obudowa niedostępna, także Gladius M35, więcej miejsca, do tego masz w nim już filtry kurzu.

Link to post
Share on other sites

Mysle ze w styczniu lub lutym plyta procek i ram a wczesniej obudowa z zasilaczem

PS. Czy ta plyta uciagnie ten sam procesor ale z literka K gdybym kiedys chcial modernizowac zestaw na taki zeby moc podkrecac?

Edytowane przez free172
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...