Skocz do zawartości

Ciągłe freezy w nowiutkim rx470 a zasilacz


Recommended Posts

Posiadam xfx rx 470. Moj problem polega na ciaglych freezach ale tylko w grach. Temperatura nie przekracza 73 stopni pod obciazeniem. Procesor testowany przez 4 godziny nie wykazal problemow. Mam zasilacz modecom feel 400w o sprawności 70% ale wymienieniam na thermaltake 530 lub silentumpc 600w zeby wyeliminowac ten problem. Dodatkowo zamierzam dodac 8gb ramu. Zakladajac ze problem lezy w zasilaczu czy bezpiecznie jest grac czy lepiej zaczekac do czasu uzycia nowego zasilacza ? Reszta mojego konfigu to i3 4130, 6gb ram 1333mhz oraz 3 dyski w tym jeden ssd. Do tej pory uzywalem radeona 7750 bez problemow wraz z pentium g3220 aczkolwiek troche haczyl i poza problemami z bf4 nigdy nie bylo freezow czy bsodow.

Link to post
Share on other sites

Zmień ten zasilacz , on ma tylko 250 [W] na +12 -max obciążenia ....

 

P.S. Miałem na moim poprzednim konfigu: ASRock H81M i i3 4170 tą kartę- co mam nadal ( chyba ta sama co u Ciebie ) - i było całkiem dobrze przy 8 GB ram.

 

W profilu Wattman , polecam ustawić niższe napięcie dla GPU ( u mnie styka 1030 dla 1226 Mhz , dla pamięci bez OC 970 styka - ale to trzeba potestować -bo egzemplarz karty nie każdy jest równy) i obroty wentylatora maxymalne na ok 1600 / 1700 ;)

Edytowane przez GergG
Link to post
Share on other sites

Zmień ten zasilacz , on ma tylko 250 [W] na +12 -max obciążenia ....

 

P.S. Miałem na moim poprzednim konfigu: ASRock H81M i i3 4170 tą kartę- co mam nadal ( chyba ta sama co u Ciebie ) - i było całkiem dobrze przy 8 GB ram.

 

W profilu Wattman , polecam ustawić niższe napięcie dla GPU ( u mnie styka 1030 dla 1226 Mhz , dla pamięci bez OC 970 styka - ale to trzeba potestować -bo egzemplarz karty nie każdy jest równy) i obroty wentylatora maxymalne na ok 1600 / 1700 ;)

Niestety komp jest blisko grzejnika. Jak wylacze grzejnik to temperatura spada nieco i obroty. Poza tym karta jest polpasywna i jak nie gram w gry jest naprawde cicho bo wiatrak nie chodzi.

Edytowane przez ratrax
Link to post
Share on other sites

 

 

Zakladajac ze problem lezy w zasilaczu czy bezpiecznie jest grac czy lepiej zaczekac do czasu uzycia nowego zasilacza ?

 

Radził bym zaczekać. Ten zasilacz pracuje na granicy swoich możliwości i może naprawdę narobić dużego kłopotu jak padnie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...