Skocz do zawartości

2500K - podniesione taktowanie i napięcie - 4,6 Ghz, 1,33 V - co więcej?


Recommended Posts

Witam. Pierwszy raz podkręcam Intela, więc bez zbędnego kombinowania na start podniosłem jedynie taktowanie (4,6 GHz) oraz napięcie (offset +0,065). Uzyskane wyniki:

 

https://drive.google.com/file/d/0B1s3Q8zSZJ9zLXZjSERYNG1QRXM/view?usp=sharing

 

Temperatury różnią się o kilka stopni, w zależności od programu monitorującego. Póki co mam GTX 660 więc procesor i tak nie jest w pełni wykorzystywany ale planuję przesiadkę na GTX 970 bądź 1060 i tu już przyda się dużo herców. Co mogę zrobić, aby jeszcze poprawić ten wynik (wyższe taktowanie, niższa temperatura i napięcie)? Jak zmieniłem offset na +0,060 to już miałem BSOD. Też cooler nie jest najwybitniejszy i zdaję sobie z tego sprawę.

 

Dzięki za sugestie. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Miałem na myśli to, że szukam jeszcze jakiejś korzyści - albo wyższego taktowania albo niższej temperatury i napięcia. Taktowania już raczej nie podniosę, bo musiałbym na pewno podnieść V, a wtedy wiadomo, temp. w górę... już są dość wysokie. Poza tym nie ma nawet takiej potrzeby przy GTX 660. Raczej myślę o obniżeniu temperatury i napięcia. Nie wiem natomiast, które opcje w uefi mi w tym pomogą.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wiem wiem. Miałem nadzieję, że może jakaś inna opcja (speed spectrum, load line calibration itd.) zmieniona pozwoli np. podnieść jeszcze taktowanie bez zmiany napięcia. W wielu poradnikach każą zmieniać te wszystkie opcje lecz są to chyba tylko zmiany "poboczne" rzadko kiedy mające wpływ na efektywność OC. Powiem szczerze, że robienie 2-godzinnego OCCT po każdej drobnej zmianie jest bardzo nużące więc chyba zostanę przy obecnych ustawieniach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...