Skocz do zawartości

Dylemat z wyborem monitora... 144Hz, FullHD czy WQHD? TN czy IPS?


Recommended Posts

Witam!

Od paru tygodniu czytam różne opinie o różnych monitorach i nadal nie wiem na jakiego się zdecydować... Dlatego napisałem ten temat. Więc przejdę do rzeczy.

 

Pc:

GPU: MSI GTX 1080 Gaming X

CPU: i7 6700K

(w razie czego dopisze jeszcze potrzebne informacje)

 

Gram w różne gry... (CS:GO,LOL, BF1 i wiele innych)

 

Na początku myślałem o ROG SWIFT PG279Q ALE po przeczytaniu wielu negatywnych tematów opinii na temat tego monitora zrezygnowałem z jego kupna... (backlight bleed, martwe piksele, zielone paski i inne dziwne rzeczy) + ( http://forum.benchmark.pl/topic/203592-pytanie-o-dziwne-zjawisko-z-monitorem-asus-pg279q/ ) = Nie dziękuję :D

 

Później jeszcze myślałem o AOC AG271QG ale znowu pojawiał się problem z tym backlight bleed i moje opinie o matrycy IPS były coraz gorsze... więc postanowiłem, że może coś z matrycy TN?

Wiem, że ma "niby" gorsze kolory i kąty widzenia ale jednak ta matryca jest bardziej dopracowana niż IPS. Szczególnie, że nie miałem styczności z IPS to bym nie czuł tej różnicy. 

 

Ale teraz który monitor z TN? 

 

Młodszy Asus? ROG SWIFT PG278Q? Tylko znowu czytałem dużo negatywów i pozytywów na jego temat i nie mam pojęcia czy ryzykować kupna tego monitora. Ale prezentuje się świetnie. + jest tańszy.

 

Następne pytania na które z chęcią bym uzyskał odpowiedź to są:

Czy warto dopłacać do G-sync?

Czy warto kupować monitor WQHD?

Jakieś inne monitory?

Może jakiś monitor Benq? 

Edytowane przez Zodiaczek
Link to post
Share on other sites

 

Następne pytania na które z chęcią bym uzyskał odpowiedź to są:

Czy warto dopłacać do G-sync?

Czy warto kupować monitor WQHD?

Jakieś inne monitory?

Może jakiś monitor Benq? 

Przy twojej karcie jak najbardziej warto brać WQHD przy FullHD będzie się marnować (karta oczywiście) i warto wziąć z G-Sync. Rewelacyinie poprawia płynność.

Link to post
Share on other sites

Nadal uważam że nie powinieneś mieć dylematu jeżeli chodzi o rozdzielczość monitora.Przy tej karcie na pewno WQHD 144 Hz.Bo inaczej to szkoda było na nią pieniędzy wydawać.Mogłeś wydać 1000 zł mniej kupić GTX 1070 do monitora FullHD.A czy TN czy IPS to jak się zdążyłeś zorientować zdania są podzielone.Musisz sam wybrać.

Link to post
Share on other sites

Chciałbym się podpiąć do tematu, jako iż sam posiadam taki dylemat tylko kwota na monitor była by mniejsza bo ok 1600 zł. Mam i5 4670k i GTX 1070. Znajdę coś sensownego w WQHD, czy jednak lepiej pozostać w FHD? Gram przeważnie w grę zwaną "Rust", jednak zależy mi również na dobrej jakości kolorów. Obecnie posiadam LG 23MP65.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...