Skocz do zawartości

Podkręcanie pamięci w gtx 1080 i spadki fps


Recommended Posts

Witam

 

Korzystam z karty graficznej Asus gtx 1080 Turbo i podkręcam ją w programie msi afterburner.

 

Przy podkręcaniu zegarów procesora nie było problemów. Ale już przy pamięci zauważyłem pewną dziwna kolejność.

Od razu dodam że do sprawdzania karty używałem programu FureMark

 

Problem polega na tym że przy każdym podkręceniu pamięci o +100MHz ilość fps w programie fure mark spada. Po czy po dodaniu kolejnych +100 rośnie trochę ponad wartość początkową. Po dodaniu kolejnych +100 spada a kolejnych +100 rośnie itd. Czyli tak od początku 1 krok do tyłu , dwa do przodu, potem jeden krok w tył , 2 do przodu itd.

 

Przy podkręcaniu już nawet zmiana wartości z np. 295 na 296 powodowała spadek o średnio 2-3 klatki fps.

 

Może ktoś potrafiłby mi wyjaśnić dlaczego tak się dzieje???

 

Poza tym mogę pochwalić się obecnie 14% wzrostem mocy na tej karcie (mierzone w w/w programie FureMark), bez podnoszenia napięcia.

Core mam ustawione na +240 a pamięć na +590 (przy czym jak przeskoczę z pamięcią o jeszcze + 5 to fps spadają ).

Link to post
Share on other sites

Sprawdź stabilność też w innych grach/programach. Bo jeden program nie daje 100% gwarancji stabilności. Może być tak, że odpalisz grę i Ci ekran zgaśnie od razu (wysypie się sterownik). Nie jestem zwolennikiem furmarka, gdyż nigdy nie trzymał mi zegarów na karcie tylko sobie skakał od 1000 do 1200 (gtx 680). Spadek fps jest chwilowy czy utrzymuje się cały czas? Może się Vram przegrzewa?

Edytowane przez Damian47PL
Link to post
Share on other sites

Puki co sprawdzałem w tym programie i w grze Deus ex - jest stabilnie, później popatrzę jeszcze w innych grach.

 

Myślę że gdyby  Vram się przegrzewał to robił by to niezależnie od tego czy jest podkręcony o 100 czy 200.

 

Właśnie ściągam 3DMarka (demo - mam nadzieje że uda się sprawdzić) zobaczę co się na nim będzie działo, ale do tematu wrócę dopiero w czwartek bo puki co mam wyjazd z pracy.

Edytowane przez suska85pl
Link to post
Share on other sites

No i wracając do tematu

 

Kartę obecnie mam ustawioną na + 240 core (przy 250 juz nie hula) i 590 memory taki wynik daje mi +14% w FureMark i 10%w 3DMark

 

Ale wracając do tematu, w Fure mark wyświetla mi 47kl/s , ale gdy pamięć podniosę do 600 to spada mi do 43kl/s.

 

W 3DMark dzieje się podobnie choć z mniejszym przeskokiem:

Przy +240/590 mam 49,56kl/s  a przy +240/600 47,93kl/s (sprawdzane dwa razy i cały czas ta sama spadkowa tendencja)

 

Dalsze podnoszenie pamięci nic nie daje, po podniesieniu do 750 widać artefakty a ilość fps wynosi 48,5kl/s.

 

 

Żeby w 3DMark odblokować Fire Strike to trzeba wykupić pełną wersję 3DMarka a to nie jest mi potrzebne.

Zadowolę się wynikami w demo.

 

Dla mojej konfiguracji najlepszy wynik to +240/590 , ale dalej zastanawia mnie czemu zmiana taktowania pamięci o +/- 5/10 jednostek powoduje takie wachania w liczbie kl/s?

Edytowane przez suska85pl
Link to post
Share on other sites

Często tak jest że przy zbyt wysokim taktowaniu pamięci jest mniej FPS niż na mniejszym OC. Ustaw Core Voltage +100% i Power limit +100%. U mnie hula 1070 na +70/+750 ale nie testowałem pod względem spadków, tylko stabilności, jak będe miał chwilę to muszę zasiąść i zobaczyć czy mniejsze OC pamięci zwiększy FPS, bo często tak się zdarza.

Link to post
Share on other sites

Często tak jest że przy zbyt wysokim taktowaniu pamięci jest mniej FPS niż na mniejszym OC. Ustaw Core Voltage +100% i Power limit +100%. U mnie hula 1070 na +70/+750 ale nie testowałem pod względem spadków, tylko stabilności, jak będe miał chwilę to muszę zasiąść i zobaczyć czy mniejsze OC pamięci zwiększy FPS, bo często tak się zdarza.

Dzieki za odpowiedź.  Ale jest to połowiczne wytłumaczenie mojej przypadłości, bo fps skacze mi średnio co 100mhz.

Przy +100 mi spadają a przy + 200 rosną, po czym przy kolejnych +300 znów spada ilość klatek.

 

Nie mam co narazie unosić Core Voltage czy power limit bo ostatnio wysypało mi kartę grając w Deus EX, pewnie z powodu temperatury.

Spróbuję podkręcić wentylator, ale jak to nie przejdzie to będę obniżał taktowania.

Edytowane przez suska85pl
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...