Skocz do zawartości

Monitor 1440p 144hz G-Sync


Recommended Posts

Tak jak w temacie szukam monitora 1440p, 144hz z G-Sync w cenie ~3k zł. obecnie mam na oku 3 bardzo podobne modele Asusa:

  • ROG SWIFT PG278Q
  • ROG SWIFT PG278QR
  • ROG SWIFT PG279Q

Przy czym najbardziej myślę o PG278QR.

 

Oglądałem porównanie IPS vs TN i kolory dla mnie są trochę lepsze na IPS, ale czytając o PG279Q wiem o tym, że ma problemy z podświetleniem, dlatego na tą chwile chce wsiąść PG278QR.

 

 

Dodam, że monitor oczywiście do gier (gram we wszystkie typy gier lol, bf1, gta V ... ).

Edytowane przez xMomo
Link to post
Share on other sites

To coś słabo czytałeś, ja przeszedłem przez 7 wymian monitora pg279q i nie tylko problem podświetlenia im doskwiera. Obecnie mam 247q ale sam się przymierzam do właśnie 278qr, miałem jego starszego brata bez r i w porównaniu do 279q żadnych problemów.

Do tego 278qr ma 165 Hz, kolory deczko gorsze od 279q ale po odpowiednim ustawieni jest super. Obecne panele TN są "dopieszczone".

Jak masz kartę co podoła temu wyzwaniu to polecam. Pewnie Pan Ten_Wredny potwierdzi:).

Link to post
Share on other sites

@isbazaj

 

nie równaj wszystkich monitorów jedną miarą :D to ze uparcie trzymałeś się asusa to nie znaczy że inne monitory o podobnej specyfikacji mają ten problem. Pierwszy Acer i problemów żadnych, poza tym że raz wysyłałem do serwisu aby wgrali nowy firmware bo sam chciałem, 4 dni i po sprawie.Na forum konkurencyjnym namówiłem 5 osób na kupno acera, 4 na 5 sztuk sprawne i bez problemów, jedna sztuka trochę przebarwiała kolor biały na "niebieską poświatę". Trochę dziwi mnie fakt że osoby przechodzące z tych IPS'ow chwalą TN, przecież to kłamstwo że kolory są podobne :), miałem 278q a wcześniej miałem też TN'ke i kolory ciut lepsze ale bez rewelacji. Mając 3k złotych spróbował bym AG271qg, jeśli będzie sprawiał problemy to oddasz, w x-kom oddają kasę od ręki. Ale oczywiście zaraz mnie zrugają za to i asus 278q miszcz :P a taki dell http://allegro.pl/show_item.php?item=6541953181&utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=PLASmA-Dell tańszy a parę stów a jest to dokładnie to samo tylko bez gejmingowych światełek ale za to z cienkimi ramkami :)

Link to post
Share on other sites

@isbazaj Co do karty graficznej to czekam na mojego nowego pc-ta z GTX 1080 na pokładzie.

 

@gustine A czy ten Dell posiada także takie dodatki jak Asus PG278QR np: Ultra-Low Blue Light, Flicker-Free. Różnica w cenie jest widoczna między tymi modelami, więc chyba ten Asus musi jednak być bardziej dopieszczony skoro najczęściej o nim się mówi.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...