Skocz do zawartości

DAC do słuchawk Bose soundtrue around-ear


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Lukson,

Recommended Posts

Witam posiadam od jakiejś 1 godziny słuchawki Bose soundtrue around-ear, są one podłączone do PC i niestety dźwięk nie jest wystarczający. Szukałem na necie i znalazłem że słuchawki do świetnego grania potrzebują DAC.  Na internecie znalazłem o to taki model FiiO E07k (cena koło 400zł).

Teraz pytanko do was czy może polecacie jakiś dobry ale nie szczególnie drogi?

Link to post
Share on other sites

 

 

słuchawki do świetnego grania potrzebują DAC.
 

 

Poważnie sprzęt BOSE ma takie wymagania? A mi się całe życie wydawało, że nie ważne do czego zostanie podłączony to i tak będzie w stanie zagrać najlepiej na świecie... ehhh całe życie w błędzie.

 

@@FeX może coś będzie wiedział o brzmieniu tego tworu i poradzi no chyba że zasugerował się nazwą i nawet ich nie słuchał.

Link to post
Share on other sites

Miałem możliwość testowania słuchawek Bose qc25 i one nic nie wymagały, grały przepięknie i ładnie izolowały świat zew. Co do Bose qc25 cena coś koło 1299 a te to akurat były prezentem i kosztują połowę mniej więc nie ma co się dziwić. Po przesłuchaniu muzyki od 128 do 320kb/s i FLAC, mam wrażenie że coś im brakuje i dla tego tutaj http://gadzetomania.pl/1636,bose-soundtrue-around-ear-lekkie-i-stylowe-sluchawki-dla-aktywnych-test jak w teście napisał że dopiero DAC sprawi że te słuchawki będą w pełni wykorzystywane.

Link to post
Share on other sites
jak w teście napisał że dopiero DAC sprawi że te słuchawki będą w pełni wykorzystywane.

 

 

Napisał to kto? Jakoś nie kojarzę gościa aby udzielał się na scenie audio. Idąc dalej to wszystkie jego testy dotyczą gejmerskiego gówna (słuchawki) gdzie spuszcza się nad nimi jak górnik nad złotym samorodkiem. Recenzja Xonara zabija:

 

 

Uwagę przykuwają głównie kondensatory Nichicon Fine Gold oraz spora liczba układów z wyraźnie wygrawerowanym „Japan”, głównie w okolicach wzmacniaczy operacyjnych ukrytych pod płytką. 

 

Jest Japan, jest jakość dźwięku... no sorry ale takie coś to ja mam na starym Audigy 2 ZS.

 

Jakbym miał polegać na jego recenzjach to już stały by u mnie Razer Leviathan czyli UWAGA dla potomnych co bedo pisać w tym temacie:

 

5.1 – potężne brzmienie nie tylko dla graczy

 

Czyly soundbar z plastikowym subwooferem:

http://images.bit-tech.net/content_images/2015/04/razer-leviathan-review/leviathan-2-1280x1024.jpg

 

 

 

Koniec OT.

 

Idź z tymi słuchawkami gdzieś do kogoś, kto ma kartę lepszą aniżeli interga i niech Ci zrobi ślepy test.

Link to post
Share on other sites

Dorzucę dwa grosze.

 

Słuchałem Bose QC35 i QC25, nic z modeli poniżej. Podłączone były do odtwarzacza Fiio X5 II. Muszę przyznać, że grały całkiem nieźle i mogło się to podobać, typowo rozrywkowe granie. Wygodne, całkiem nieźle wykonane, chociaż bez jakościowego szału materiałów.

 

Tylko na litość boską czemu to takie drogie? Tak się złożyło, że tego dnia miałem przy sobie półroczne Yamahy HPH-MT220, które kupiłem tydzień wcześniej za 375zł i porównując je z Bose za 1300 lub 1700zł to miałem chwilowy atak zadumy za co się tutaj płaci? Być może za technologię ANC, być może za markę, być może za niezłą jakość dźwięku, ale nie 1300 czy 1700zł...

 

Za takie kwoty to ja mam pełnoprawny zestaw słuchawek premium z DACiem i wzmacniaczem, który zagra znacznie lepiej od tych dwóch modeli Bose za podobną kwotę.

 

Co do Twojego modelu, to lepiej sprawdź go na czymś lepszym niż na integrze, bo to też może być powód ich słabego grania, ale może być też tak, że zbyt wiele nie osiągniesz tym FiiO. Do tych słuchawek to się powinien nadawać telefon z lepszym układem audio, a nie konkretniejsze wzmacniacze, choć FiiO to bardziej taki entry level. Te słuchawki były już na etapie projektu określone jako portable i wątpię, aby tak wiele dało im znacznie lepsze źródło, choć chciałbym się mylić.


Zacząłem szukać informacji i mam problem znaleźć w ogóle jakąkolwiek specyfikację techniczną modelu around-ear. Jak ktoś znajdzie, niech podrzuci :) Na stronie producenta brak, ino coś takiego dają na "odczep się".

 

SPECIFICATIONS

Dimensions/weight
  • Headphones:7.5" H x 6.0" W x 1.5" D (6.5 oz)
  • Ear cushion:3.8" H x 2.9" W
Link to post
Share on other sites

 

Zacząłem szukać informacji i mam problem znaleźć w ogóle jakąkolwiek specyfikację techniczną modelu around-ear. Jak ktoś znajdzie, niech podrzuci :) Na stronie producenta brak, ino coś takiego dają na "odczep się".

 

SPECIFICATIONS

Dimensions/weight
  • Headphones:7.5" H x 6.0" W x 1.5" D (6.5 oz)
  • Ear cushion:3.8" H x 2.9" W

 

Masz 100% rację, również szukałem specyfikacji i na to samo natrafiłem. Najprawdopodobniej je oddam niż mam narzekać na słabą jakość dźwięku, tak się składa że nikt w pobliżu i nawet znajomych nie ma PC lub telefonu z którym te słuchawki by dobrze grały.

W takim razie poszukam tańszych słuchawek już z DACem i wzmacniaczem. W tym przypadku drogo nie oznacza dobrze :P

Link to post
Share on other sites

We wtorek napisałem e-maila do Bose i odpisali żebym posprawdzał inne słuchawki, bo może moje są uszkodzone i dla tego tak słabo grają a co do DACa to że nie jest potrzebny. W czwartek byłem w RMS ale nie mieli FiiO Olympus 2, tylko jakiś za ponad 1000zł i już naprawdę dobrze grały, sprzedawca powiedział żebym się dowiedział jakie mają parametry te słuchawki to lepiej będzie można DACa dobrać i nie takiego drogiego. Wracając do domu zajechałem do salonu jabłuszka, bo tylko tam sprzedają Bosa. Przetestowałem inne słuchawki i to samo co i z moimi. Napisałem po powrocie kolejnego e-maila i wyjaśniłem im co i jak, odpisali że to nie możliwe, może słuchałem złej jakości muzyki i itd. A co do DACa to nic nie napisali. Co za durnie żeby płacić 700zł za słuchawki nie nie móc się dowiedzieć o ich parametrach. W sumie tak jest ze wszystkimi produktami Bose.

Link to post
Share on other sites

We wtorek napisałem e-maila do Bose i odpisali żebym posprawdzał inne słuchawki, bo może moje są uszkodzone i dla tego tak słabo grają a co do DACa to że nie jest potrzebny. W czwartek byłem w RMS ale nie mieli FiiO Olympus 2, tylko jakiś za ponad 1000zł i już naprawdę dobrze grały, sprzedawca powiedział żebym się dowiedział jakie mają parametry te słuchawki to lepiej będzie można DACa dobrać i nie takiego drogiego. Wracając do domu zajechałem do salonu jabłuszka, bo tylko tam sprzedają Bosa. Przetestowałem inne słuchawki i to samo co i z moimi. Napisałem po powrocie kolejnego e-maila i wyjaśniłem im co i jak, odpisali że to nie możliwe, może słuchałem złej jakości muzyki i itd. A co do DACa to nic nie napisali. Co za durnie żeby płacić 700zł za słuchawki nie nie móc się dowiedzieć o ich parametrach. W sumie tak jest ze wszystkimi produktami Bose.

Link to post
Share on other sites

Produkty Bose nie są dla ludzi którzy zwracają uwagę na parametry techniczne. To produkty dla ludzi szukających ładnego designu i prestiżu a przy tym mających doświadczenie jedynie z produktami mainstream bo wtedy Bose potrafi ich zachwycić.

Link to post
Share on other sites

Produkty Bose nie są dla ludzi którzy zwracają uwagę na parametry techniczne. To produkty dla ludzi szukających ładnego designu i prestiżu a przy tym mających doświadczenie jedynie z produktami mainstream bo wtedy Bose potrafi ich zachwycić.

W RMS usłyszałem podobną odp.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...