Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry!

 

Bardzo proszę o ocenę zestawu złożonego przez jednego z pracowników popularnego sklepu ze sprzętem komputerowym. Wyznaczyłem sobie przedział cenowy tak, aby zmieścić się w 5 tysiącach złotych +- 500 zł. Komputer będzie używany przeważnie do grania w gry (,np. Wiedźmin 3). Będzie to mój pierwszy PC i nie chciałbym dokładać do niego w ciągu najbliższych kilku lat kolejnych podzespołów. 

 

Dodam, że świadomie zrezygnowałem z dysku HDD oraz w trakcie dobierania obudowy zaznaczyłem, aby była to "cicha" obudowa. Dodam także, że jestem laikiem w tej materii, a zanim zamówię sprzęt chciałbym aby ktoś kto zna się na rzeczy wypowiedział się w kwestii tego zestawu. Z góry dziękuję i jak czegoś brakuje to proszę pisać postaram się uzupełnić.

 

1. Obudowa do komputera be quiet! Silent Base 600 czarno-pomarańczowa

2. Zasilacz do komputera be quiet! 600WPure Power 9 BOX

3. PamięćRAMDDR4 HyperX 16GB2400MHzFuryBlackCL15 (2x8192)

4. Dysk SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSDSeria 850 EVO

5. Chłodzenie procesora SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

6. Płyta główna Socket 1151 ASUS H110M-D(H110 PCI-EDDR4)

7. Karta graficzna PCI-E MSI GeForceGTX1070GAMINGX8GB GDDR5

8. Procesor Intel Core i5 Intel i5-6500 3.20GHz6MBBOX

 Razem: 5543,00

Link to post
Share on other sites

Mi taki koszyk: https://www.morele.net/inventory/info/W8NQId/

wyszedl w cenie 5342,00 zł jak kupowałem 2 tygodnie temu.

Zestaw mam juz u siebie i sprawuje sie wysmienicie. Dla mnie(podkreslam) jest cichy przy 4.6 procku i 3000 ramach ustawionych. Tylko skoro to Twój pierwszy PC to nie wiem jak Ty definiujesz słowo "cichy".

Weglug mnie w tej cenie powinienes skladac  na i5-6600k, bo oprocz ciszy licza sie osiagi.

Co do wiedzmina to na wszystkich ustawieniach full uber ultra imba przy rozdzielczosci FHD(24" 144Hz) mialem stabilne 66 klatek

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak definiuję? Rozumiem, że ciężko jest tak subiektywne odczucie komuś zobrazować więc lepiej to pomińmy. Co do procesora to wrzuciłem sobie ten co podałeś na porównywarkę i faktycznie jest lepszy. I cenowo nie ma jakiejś olbrzymiej różnicy. Myślę, że mógłbym sobie na to pozwolić. Zrezygnuję chyba jednak z tej obudowy, którą mi polecił pracownik. Nie wiem czy jest sens wydawać ponad 400 zł zwłaszcza, że mogę sobie przenieść ten koszt na lepszy procesor.

 

Reszta tego zestawu jest w porządku? 

Edytowane przez 3ndurek
Nie cytuj całych postów
Link to post
Share on other sites
Zasilacz do komputera be quiet! 600WPure Power 9 BOX

Nie jest on taki cichy, ani opłacalny.

Dysk SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSDSeria 850 EVO

TLC, omijaj tego typu dyski z daleka.

wrzuciłem sobie ten co podałeś na porównywarkę i faktycznie jest lepszy. I cenowo nie ma jakiejś olbrzymiej różnicy.

6600K to procesor pod OC, będziesz w ogóle chciał podkręcać CPU ?

 

Jaki monitor do tego ?

Link to post
Share on other sites

Nie jest on taki cichy, ani opłacalny.

TLC, omijaj tego typu dyski z daleka.

6600K to procesor pod OC, będziesz w ogóle chciał podkręcać CPU ?

 

Jaki monitor do tego ?

Myślę, że w przyszłości będę robił OC i nie będę miał z tym żadnych problemów gdyż szybko się uczę:) Monitor planuję jakiś 24' IPS.

Proszę Was jeśli mówicie, że coś nie jest opłacalne, to podajcie mi coś co pasuję do tego zestawu i jest Waszym zdaniem bardziej opłacalne. Ja nie znam się na sprzęcie i jak ktoś mi napisze, że coś nie jest dobre to nie mam alternatywy. 

 

Co do dysku to na szybko przeczytałem co to jest to TLC i alternatywą do tego są dyski MLC, które są droższe tak? Podrzućcie także jakiś konkretny model, który mógłbym zapakować do PCka.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
1 x  Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/ 1 x  SilentiumPC Pax M70 Pure Black (b/z) 1 x  Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny 1 x  Palit GeForce GTX1070 GameRock 8GB DDR5 256bit (1746/8000) http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg 1 x  AsRock Z170 Gaming K4 Fatal1ty /intel Z170, DDR4, LGA1151/ 1 x  GoodRam Iridium PRO 480GB SATA3 (560/535MB/s) 1 x  Patriot 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Viper Elite 1 x  SilentiumPC Fortis 3 HE1425

 

5573 zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Procesor pod OC. Odblokowany mnożnika, mocna i chłodzona sekcja zasilania na mobo wraz z coolerem posiadającym 140 mm wnetylator. Fabrycznie wyciszona obudowa, GPU z wydajnym oraz cichym chłodzeniem. Zasilacz z mocą prawie 450W na +12V będzie tutaj z sporym zapasem. Dobra kultura pracy oraz 5 lat gwarancji. SSD na MLC oraz pamięci w Dualu 3000 MHz. 

Link to post
Share on other sites

Dziękuję Ci serdecznie za podsunięcie zestawu. Ile zdążyłem zobaczyć na telefonie to wydaje się wszystko w komplecie. Czy ktoś może jeszcze coś powiedzieć na temat tego zestawu zaproponowanego przez kolegę? Zanim dokonam zakupu chciałbym poznać Wasze opinie :)

Ciekawe jest to że zestaw wydaje się lekko mocniejszy od pierwszego a jest właściwie w tej samej cenie...

Link to post
Share on other sites
chłodzona sekcja zasilania na mobo

 

Co to oznacza?

 

 

 

5573 zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Nie ma strachu wysyłać PC przesyłką? Kurcze nigdy tak drogiej rzeczy nie odbierałem inaczej niż osobiście... Długi tam jest czas oczekiwania? 

Edytowane przez wyjec
Link to post
Share on other sites

 

 

Co to oznacza?

Posiada radiatory na sekcji zasilania - konieczna rzecz jeżeli chcesz osiągnąć stosowne wyniki przy OC.

 

 

 

Nie ma strachu wysyłać PC przesyłką? Kurcze nigdy tak drogiej rzeczy nie odbierałem inaczej niż osobiście... Długi tam jest czas oczekiwania?

Jak się obawiasz o to jak komp dotrze to może zamów same części bez montażu ? Czas realizacji zależy od dostępności części i w przypadku gdy zamawiasz bez montażu zawsze będzie trochę szybciej. Osobiście zachęcam do składania samemu ;)

Tutaj masz poradnik jak zmontować PC:

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

@wyjec moj zestaw jest z złozony przez kajtka, podany był tylko informacyjnie. Prawdziwych odpowiedzi szuka sie u osob ktore maja sporo postow i widac ich doswiadczenie.

Wiem o co Ci chodziło także zrozumieliśmy się:) 

@kajtek Czemu mi Twoje zestawienie wyszło drożej? 5613 zł?

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry.

 

Mam pewien problem z tym zestawem, który złożył mi kolega Kajtek. Cały zestaw chodzi bardzo cichutko, jednak zdecydowanie wyróżnia się zasilacz. Nawet wyciągnąłem go na zewnątrz i uruchomiłem jednostkę aby być pewnym czy to akurat PSU tak dziwnie brzęczy i tak tylko on jest głośny. Jest to rytmiczny dźwięk - tylko nie potrafię go do końca określić coś jak elektryczne bzyczenie albo obcieranie wiatraczka. Jeśli chcecie to mogę go spróbować nagrać. Czy jest coś co mógłbym zrobić? Czy może jest to normalne? Czy 450W to nie za mała moc do tego zestawu? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...