Skocz do zawartości

[Ocena zestawu] do gier i grafiki ~6000zł


Recommended Posts

Chcę kupić komputer bazujący na Morele SKY G6000 do gier i zaawansowanej grafiki , lecz z wymianą paru elementów:

EDIT: koszyk www.morele.net/inventory/info/7mSxJp/

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1070 G1 Gaming > Palit GeForce GTX 1070 JetStream 8GB GDDR5 (lepsza kultura pracy)
Płyta główna Gigabyte GA-Z170-D3H > Płyta główna MSI Z170A Gaming M3 (lepszy wygląd)
Obudowa SilentiumPC Aquaris X70W Pure Black >  Nzxt S340 (X70W ma szybę słabej jakości)
Dysk SSD HyperX Savage 240GB > Transcend SSD370 128GB SATA3
Procesor Intel Core i7-6700K
Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4 2x8GB 3000MHz
Dysk twardy Western Digital Caviar Blue 1TB
Zasilacz SilentiumPC Vero M1 600W
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425

Co sądzicie o tym zestawie? Czy będę mógł podkręcić solidnie 6700k?(Rekordów nie zamierzam bić). Myślałem o lepszej płycie głównej i chłodzeniu, ale chyba nie będzie miało to sensu, jeżeli i tak da radę podkręcić CPU. Do MSI GTX 1070 też chyba nie opłaca się dokładać po te 4 dodatkowe fpsy, chociaż cena jest elastyczna i zmienia się z dnia na dzień, więc pomyślę. Jeżeli coś warto zamienić to proszę podajcie uzasadnienie smile.png

Link to post
Share on other sites

Grafika: 3dsmax, Maya, Unreal Engine, Realflow, FumeFX, Nuke, After effects

Studia nie zamierzam otwierać, ale intensywnie zacząć się uczyć hobby, dlatego gry>grafika, bo dobry komputer pod gry i tak mi wystarczy. Monitory mam dwa: Benq 2411Z(144hz) i HP 2207h. Do gier oczywiście wszystkich, nie tylko plemion.

Poza budżet 6200zł nie wyjdę.

Link to post
Share on other sites
Płyta główna MSI Z170A Gaming M3 (lepszy wygląd)

ASrock Z170 Extreme 4 / Asus Z170 Pro Gaming w obu mocniejsze sekcja zasilania.

Transcend SSD370 128GB SATA3

Na iridium Pro 240GB, szybszy no i 5 lat gwarancji. 

Zasilacz SilentiumPC Vero M1 600W

CX450M stabilniejszy, do tego trwalsze kondensatory i 5 lat gwarancji.

CPU w koszyku masz w wersji OEM (tylko rok gwarancji, zmieniaj na BOX ( 3 lata gwarancji).

 

No i do S340 nie zamontujesz wewnętrznego napędu, nie masz tam zatoki 5,25". Pozostaje coś na usb.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...