Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Szumy w głośnikach/słuchawkach rozwiązanie

szum trzask pisk trzeszczenie dźwięk

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 ziut3k

ziut3k
  • Amator

• 60 postów

Napisano 25 listopad 2016 - 11:26

Witam.

Na wstępie prosiłbym o podpięcie tematu o ile ktoś uzna, że się nadaje.

Pare lat męczyłem się z problemem szumów w słuchawkach. Na polskich forach temat raczej mało ogarnięty. Niedawno zakupiłem gtx 1070 (wcześniej integra) i objawy się nasiliły. W cs:go szum był nie do wytrzymania.

Ogólnie jako, że dźwięk jest niesamowicie "czuły" problem leży w "prądzie", żeby zbędnie tutaj się nie rozwodzić.

Główne przyczyny występowania takich objawów:
-zasilacz

-gniazdko w ścianie

-obudowa

-płyta główna* (raczej marne szanse, ale możliwość jest)

Rozwiązania:

1.Pierwsze co powinniśmy zrobić to podłączyć komputer najprościej za pomocą przedłużacza do innych gniazdek w domu.

2. Wyciągnięcie zasilacza poza obudowę (oddalenie odległości od reszty podzespołów)

3. Wyciągnięcie wszystkiego poza obudowę (ułożyć wszystko na biurku/podłodze) i wtedy uruchomienie i sprawdzenie, czy szumy dalej występują. Możecie się śmiać, ale akurat wczoraj wymieniałem obudowę na coś porządnego i problem ustał.

Jeżeli nic nie pomogło można się bawić w podmianki podzespołów i wymienić odpowiedni, ale wyjściem z sytuacji jest zakupienie karty dźwiękowej (na zagranicznych forach ludzie pisali, że to rozwiązywało problem)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych