Skocz do zawartości

Samsung A5 2016 vs Xiaomi mi5


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Pawel7,

Recommended Posts

Witam, ponieważ po 2,5 roku mój Samsung S4 mini upadł i wylał się ekran, potrzebuję smartphone, w granicy do 1000 zł, zastanawiam się nad Xiaomi mi5 bądź Samsung A5 2016, telefon nie będzie służył do grania, lecz do codziennego użytkowania - internet, zdjęcia. Ważnym elementem również było by aby bateria nie trzymała jak w S4 mini, że ciężko było aby wytrzymał 1 dzień, tylko coś lepszego.

Zależy mi również, aby dobrze działał internet LTE, oraz żeby telefon miał dobry zasięg.

Proszę o doradzenie, z góry dziękuje i pozdrawiam!

Edytowane przez tocik
Link to post
Share on other sites

Jutro jest czarny piątek i chciałbym go wyrwać jak najtaniej.

Tylko zastanawia mnie fakt że Xiaomi nie posiada pasma 800 - B20, jestem w play i korzystam z internetu LTE.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Właśnie z tego co się orientuje nie spotkam takiego z tym pasmem i czy dużo tracę nie posiadając takiego pasma?


I ważnym elementem również jest to że mieszkam na wsi

Link to post
Share on other sites

Widzę że odradzacie mi tej A5, a chciałbym wiedzieć dlaczego.

Jestem przyzwyczajony do przycisku "home" z samsungów, dlatego chcę właśnie kolejny z takim przyciskiem.

Co do tej A5 i 2 GB ramu, myślę ze po wgraniu czystego androida, nie ma takiego zapotrzebowania na RAM.

Czytałem co do tych Xiaomi Mi5, że teoretycznie one posiadają B20, ale trzeba je odblokować, ale nikt jeszcze tego nie zrobił.

Pozdrawiam

Edytowane przez tocik
Link to post
Share on other sites

Żaden Mi5 nie ma pasma B20.

Mają je jedynie Redmi 3s i Note 3, ale tylko w wersji international i takie są w x-kom.

Do 1000 zł warto się zainteresować Honorem 7 Lite.

Jest to bliźniak P9 Lite, nie ma NFC, ale za to ma tylną pokrywę z aluminium.

Wydaje mi się, że nie warto dopłacać ponad 200 zł za to żeby mieć NFC.

Edytowane przez Pawel7
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Honorem 7 Lite.

Jeżeli autor nie chce nowego Androida 7 to będzie dobra opcja.

 

 

 

Co do tej A5 i 2 GB ramu, myślę ze po wgraniu czystego androida, nie ma takiego zapotrzebowania na RAM.

Tzn? Nadal będzie tak samo, chyba, że zrobisz root, ale nie będziesz miał wtedy gwarancji. 


P9 Lite można dostać za ponad 950 zł na allegro / olx

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Akurat Huawei P9 Lite i Honor 7 Lite Androida 7 powinny dostać.

Nie ma co zwracać uwagi na profil Huawei Polska i Honor Polska na FB.

Niestety często pojawiają się tam całkowicie niesprawdzone informacje, więc mam wątpliwości co do fachowości, osób, które tam piszą.

Już nie jeden raz popisali się swoją wiedzą (jak specjalne oprogramowanie na PL, gdzie Huawei na anglojęzycznym forum podawał, że firmware na rynki europejskie są takie same).

Honor 7 Lite rzekomo nie dostanie (wg. Honor PL) aktualizacji do Andorida 7 ze względu na brak obsługi API Vulcan, które w rzeczywistości obsługuje.

Inne przykłady niekompetencji zawartej na FB Honor PL można tylko mnożyć.

Teraz najważniejsze, na innych rynkach Honor 7 Lite jest sprzedawany jako Honor 5C.

Huawei (biuro prasowe nie FB) potwierdziło podaj w Indiach, UK i w Niemczech, że między innymi 5C dostanie aktualizację do 7.0 :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Toci używam A5 od 4 miesięcy. Nie mam żadnych uwag. Śmiga jak szalony, net, GPS - naprawdę fajnie łapią. W sumie to dzięki temu smartfonowi podwyższyłem limit neta w swojej sieci. Bateria spokojnie trzyma dwa dni (kilkanaście  rozmów, facebook, upday).

 

Mam jedną uwagę, jak mi  zmarzną łapki to muszę podmuchać w paluszki, żeby odblokować.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...