Skocz do zawartości

Blackscreen w Radeon R9 380


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Fenio,

Recommended Posts

Witam

Otóż problem jest taki:

Posiadam grafikę Radeon R9 380 4Gb MSI, procesor intel i5 3,4GH i płyta ASRock Fatal1ty B85 Killer.

Podczas gry w bardziej wymagające gry typu Wiedzmin 3 Czy Fallout 4 Grafika przy dużym obciążeniu pokazuje blackcsreen na obu monitorach (zapomniałem dodać że posiadam 2) To samo dzieje się gdy na przykład lekko kopnie się w komputer, dosłownie wystarczy lekko nim przechylić czy otwartą dłonią go klepnąć :/ od razu gubi się obraz i jest blackscreen, żeby to naprawić trzeba samą grafiką potrząsnąć (no chwycić w rękę i lekko potrząsnąć w slocie) albo kilka razy resetować PC aż obraz się złapie, lecz po pokazaniu się owego czarnego ekranu grafika dalej się świeci a wentylatory pracują ;/ a monitor szuka wejscia (pokazuję sie "HDMI DVI" itd itd szukająć obrazu...

Rozwiewając już część odpowiedzi:

-Oddawałem 2 razy na gwarancję 

-Czysciłem komputer z brudu, rozbierałem i składałem na nowo

-Czysciłem system 

-Restartowałem bios

-Zmieniałem kable 

-Dostawiałem wentylator (taki duży stojący na lato :/ ) z myślą że to przegrzanie 

-podpinałem grafikę pod inny zasilacz 

-odpalałem na 1 monitorze 

-restartowałem sterowniki 

 

PS. posiadam także Nvidie GTX 650 która działa bez problemu w moim PC na tym samym slocie co Radeon, a ów radeon w innym PC działa bez problemu, na procku i3 :/

 

Z góry dziękuje 

i bardzo prosze o pomoc bo problem mam już od kilku miesięcy i próbowałem jeż chyba wszystkiego  :cry:

 
Link to post
Share on other sites

moze gniazdo karty coś nie łączy z kablem, stąd czarny obraz (brak sygnału), ewentualnie slot PCI-E coś nie łączy przy jakims drganiu (kopnięciu hehe) - rozumiem , ze w tym momencie kiedy to sie dzieje reszta komputera sobie normalnie chodzi, nie ma żadnego resetu

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

moze gniazdo karty coś nie łączy z kablem, stąd czarny obraz (brak sygnału), ewentualnie slot PCI-E coś nie łączy przy jakims drganiu (kopnięciu hehe) - rozumiem , ze w tym momencie kiedy to sie dzieje reszta komputera sobie normalnie chodzi, nie ma żadnego resetu

reszta chodzi bez zarzutów, tylko zastanawia mnie dlaczego inna karta działa...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...