Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Głośniki do małego pokoju

głośniki audio mały pokój microlab 2.0 2.1

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 rosmes

rosmes
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 23 listopad 2016 - 21:55

Witam. Szykuje się do zakupu jakiegoś sprzętu audio do mojego pokoju, budżet nie gra znaczącej roli, problem tkwi gdzie indziej. Pokój jest bardzo mały (3,2m x 2,8m), a w dodatku ciężko z umiejscowieniem mebli i sprzętu przez położenie okien, kaloryfera i rur od niego (ach te PRL-owskie bloki...). Zastanawiałem się nad używanym wzmacniaczem i kolumnami do niego, ale kompletnie nie miałbym gdzie tego ustawić, oraz nasuwa się pytanie czy w takim pomieszczeniu w ogóle odczuje jakość takiego sprzętu. Dlatego celuje bardziej w głośniki komputerowe do postawienia na biurko z jak najwyższą jakością dźwięku przy stosunkowo małym rozmiarze. Słucham muzyki rockowej, metalowej, ale też rapu czy house dlatego zależy mi na głębokim i wyraźnym basie. Czytałem trochę o Microlabach solo 6c czy 7c, ale są zbyt wielkie. Widziałem też dobre opinie o Microlab FC530U, ale czy przy tak małych głośnikach mogę liczyć na wysoką jakość? Liczę na Waszą pomoc i dziękuję z góry.

• 0

#2 bleck55

bleck55
  • Maniak

• 4502 postów
  • Miejscowość:Dąbrowa Górnicza

Napisano 23 listopad 2016 - 22:43

Poczytaj o presonus eris e5
Co prawda do tego sprzydala by się jeszcze interfejs albo lepsze źródło. Ale skoro mówisz że zależy ci na jakości i cena nie gra roli to e5 powinny Ci się spodobać
  • 0

AUNE S6 -> Dt 990 Pro (open mode), audio technica r70x, Brainwavz hm5, Takstar ts 671 ,AUDEZE LCD2 CLASIC

nuforce DAC 80 ( burson v6 clasic)  -> FOCAL Alpaha 80
xDuoo XD-05

#3 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7553 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 24 listopad 2016 - 07:03

Jak cena nie gra roli to można pomyśleć o małym wzmacniaczu typu TEAC AI-301DA i do tego jakieś małe monitory od np. Monitor Audio. Tyle, że o głębokim basie należy zapomnieć. Ewentualny subwoofer to już ok. 1500pln jeśli ma grać muzykę a nie tylko pochukiwac.

Pokój prawie kwadratowy wiec nie oczekiwalbym fajerwerków.
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#4 Grzechuboss

Grzechuboss
  • Entuzjasta

• 725 postów
  • Miejscowość:Świnoujście

Napisano 24 listopad 2016 - 18:51

Czytałem trochę o Microlabach solo 6c czy 7c, ale są zbyt wielkie. Widziałem też dobre opinie o Microlab FC530U, ale czy przy tak małych głośnikach mogę liczyć na wysoką jakość? Liczę na Waszą pomoc i dziękuję z góry.

W tak małym pokoju jak Twoim nie będzie mocnego i głębokiego basu, niestety.

Nie, przy takich głośnikach nie będzie wysokiej jakości.

Skoro budżet nie gra znaczącej roli, to proponuję gotowe i kompaktowe rozwiązania:

1. Focal XS Book

2. Edifier S1000DB

3. Audioengine HD6

• 0

#5 bleck55

bleck55
  • Maniak

• 4502 postów
  • Miejscowość:Dąbrowa Górnicza

Napisano 24 listopad 2016 - 20:14

Prze erisach będzie i bas i scena i wszystko nawet w małym pomieszczeniu tylko ustawić trzeba dobrze
  • 0

AUNE S6 -> Dt 990 Pro (open mode), audio technica r70x, Brainwavz hm5, Takstar ts 671 ,AUDEZE LCD2 CLASIC

nuforce DAC 80 ( burson v6 clasic)  -> FOCAL Alpaha 80
xDuoo XD-05

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: głośniki, audio, mały, pokój, microlab, 2.0, 2.1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych