Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Szykuje się do zakupu jakiegoś sprzętu audio do mojego pokoju, budżet nie gra znaczącej roli, problem tkwi gdzie indziej. Pokój jest bardzo mały (3,2m x 2,8m), a w dodatku ciężko z umiejscowieniem mebli i sprzętu przez położenie okien, kaloryfera i rur od niego (ach te PRL-owskie bloki...). Zastanawiałem się nad używanym wzmacniaczem i kolumnami do niego, ale kompletnie nie miałbym gdzie tego ustawić, oraz nasuwa się pytanie czy w takim pomieszczeniu w ogóle odczuje jakość takiego sprzętu. Dlatego celuje bardziej w głośniki komputerowe do postawienia na biurko z jak najwyższą jakością dźwięku przy stosunkowo małym rozmiarze. Słucham muzyki rockowej, metalowej, ale też rapu czy house dlatego zależy mi na głębokim i wyraźnym basie. Czytałem trochę o Microlabach solo 6c czy 7c, ale są zbyt wielkie. Widziałem też dobre opinie o Microlab FC530U, ale czy przy tak małych głośnikach mogę liczyć na wysoką jakość? Liczę na Waszą pomoc i dziękuję z góry.

Link to post
Share on other sites

Jak cena nie gra roli to można pomyśleć o małym wzmacniaczu typu TEAC AI-301DA i do tego jakieś małe monitory od np. Monitor Audio. Tyle, że o głębokim basie należy zapomnieć. Ewentualny subwoofer to już ok. 1500pln jeśli ma grać muzykę a nie tylko pochukiwac.

 

Pokój prawie kwadratowy wiec nie oczekiwalbym fajerwerków.

Link to post
Share on other sites

Czytałem trochę o Microlabach solo 6c czy 7c, ale są zbyt wielkie. Widziałem też dobre opinie o Microlab FC530U, ale czy przy tak małych głośnikach mogę liczyć na wysoką jakość? Liczę na Waszą pomoc i dziękuję z góry.

 

W tak małym pokoju jak Twoim nie będzie mocnego i głębokiego basu, niestety.

 

Nie, przy takich głośnikach nie będzie wysokiej jakości.

 

Skoro budżet nie gra znaczącej roli, to proponuję gotowe i kompaktowe rozwiązania:

 

1. Focal XS Book

 

2. Edifier S1000DB

 

3. Audioengine HD6

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...