Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, w najbliższym czasie na black friday mam zamiar zakupić nowe słuchawki, na ten moment mam Sennheiser HD202 ale kable już umierają powoli, nie mam zamiaru ich naprawiać więc myśle o zakupie Hyper X Cloud, stąd pytanie, jak mają się te słuchawki do dźwięku Senn HD202 w muzyce? Często gram ale też lubie czasem sobie posłuchać czegoś dobrego, Czy dźwięk Hyper X będzie lepszy/porównywalny do tych sennów w muzyce? Pozdrawiam i czekam na rady :)

Link to post
Share on other sites

HyperX to nie są takie super słuchawki dla like jak mogło by się wydawać, ponieważ potrzebują większej mocy do napędzenia i tu przydał by się wzmacniacz, albo dobra karta dźwiękowa. Za 200zł masz encore rockmaster oe, które super będą się sprawdzać, ponadto zostaje tobie 100zł na np. używanego xonara, chyba, że masz ALC1150, to wtedy 100zł w kieszeni. 

Link to post
Share on other sites

Ja bym kupił isk hp580 i jakiegoś smsl m2. Trochę naciągnięty budżet ale skok będzie olbrzymi.

 

@Edit: Posiadam qpady qh90, które grają niemalże identycznie jak cloudy i co do napędzania mają te same wymagania. Na alc 1150 nie ma problemu z ich zasileniem. Na starej p5q plus od asusa (nie pamiętam jaki układ tam siedzi) też nie ma problemów.

Edytowane przez neckol
Link to post
Share on other sites

Ja bym kupił isk hp580 i jakiegoś smsl m2. Trochę naciągnięty budżet ale skok będzie olbrzymi.

 

@Edit: Posiadam qpady qh90, które grają niemalże identycznie jak cloudy i co do napędzania mają te same wymagania. Na alc 1150 nie ma problemu z ich zasileniem. Na starej p5q plus od asusa (nie pamiętam jaki układ tam siedzi) też nie ma problemów.

Właśnie przed chwilą czytałem o cloudach i interze i piszą że gra całkiem zwyczajnie i nie ma problemów, ewentualnie w przyszłości sobie dokupie jakiegoś xonara :)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem skąd @kroni wymyślił że one potrzebują dużo mocy pro 80 leciały ładnie nawet ze starej notki 1

Uff, no to fajnie, może uda się je wyrwać za 200/220pln w piątek. Dodatkowe pytanie, gdyby była promocja cloudów 2 z ta dzwiekówką od nich np za 280/300pln to brać? czy nie warta tego jest ta dzwiękówka od nich? Black Friday więc ceny powinny być zbite sporo :)

Link to post
Share on other sites

A broń cię Panie Boże wszyscy świeci wszystkie bóstwa bożki i inne wymyślone stworki. Jak będzie S.M.S.L M2 w dobrej cenie to wes M2 i będzie wypas

Możliwe że w przyszlosci, teraz ten budzet tylko na słuchawki :) Czyli nie warto dokladac do wersji 2 tych sluchawek jesli dobrze zrozumialem :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jeśli wykładając jedynie technikalia to Cloudy nie zagrają dobrze na integrze, ponieważ mają impedentację równo 63Ohm. Integra nie poda tyle prądu, więc potrzeba DACa lub AMPa, a to są dodatkowe koszta. Nawet na dodatkowym zasilaniu grają przeciętnie jeśli porównywać je do słuchawek tej samej klasy (Rockmastery, Somici, Superluxy). W tym budżecie lepiej kupić Superluxy HMC631 (dla gejmerów na plusie, bo dobrej jakości mikrofon i solidna konstrukcja), Rockmastery (klasa sama w sobie w tym budżecie cenowym) albo Somici (niektórzy mogą powiedzieć, że chiński syf, ale klasowe, świetnej jakości słuchawki). Reasumując, Cloudy nie są dobrym wyborem "do 300 zł", po prostu grają słabo.

 

Głupoty piszesz. adivxv

Edytowane przez adivxv
Link to post
Share on other sites

@ ale za przeproszeniem pie******

64łomy to nic poleci spokojnie z integry z zewnętrzna zagra lepiej oczywiście ale Integra spokojnie napędzic. Przecież są telefony z automatycznie ustawionym gajem do słuchawek nawet powyżej 300Ohm

Link to post
Share on other sites

Jeśli wykładając jedynie technikalia to Cloudy nie zagrają dobrze na integrze, ponieważ mają impedentację równo 63Ohm.

 

W takim razie jaką impedancję powinny mieć?

 

Integra nie poda tyle prądu, więc potrzeba DACa lub AMPa, a to są dodatkowe koszta.

 

A wiesz ile podaje integra i ile potrzebują słuchawki?

 

Nawet na dodatkowym zasilaniu grają przeciętnie jeśli porównywać je do słuchawek tej samej klasy (Rockmastery, Somici, Superluxy). W tym budżecie lepiej kupić Superluxy HMC631 (dla gejmerów na plusie, bo dobrej jakości mikrofon i solidna konstrukcja), Rockmastery (klasa sama w sobie w tym budżecie cenowym) albo Somici (niektórzy mogą powiedzieć, że chiński syf, ale klasowe, świetnej jakości słuchawki).

 

HMC631 solidne... one są niezłe, jak na słuchawki z mirkiem dźwiękowo jest bardzo dobrze, ale z uwagi na wiele zwrotów gwarancyjnych nie wiem, jak można mówić o nich solidne... HyperX Cloud wcale nie odbiegają klasą od wymienionych słuchawek, więc nie wiem skąd czerpiesz wiedzę, ale to jakieś bzdury. Ja wiem czy Rockmastery to taka klasa sama w sobie? Po prostu dobre słuchawki, mają swoje wady, jak każde w tych pieniądzach.

 

Jednak ten wywód o impedancji mnie trochę zasmucił, bo sam jakiś czas słuchałem DT990Pro z integry ALC1150 i w porównaniu do SMSL M2, czy Audioengine D1 wcale nie było tragedii. Nie mówię już o słuchawkach typu HyperX Cloud, które wymagań aż tak wielkich nie mają, jak zostały tutaj przedstawione.

 

Nie wiem czy naczytałeś się czegoś i teraz to przepisujesz, czy miałeś te słuchawki. Dodam, że ja miałem je wszystkie i niestety ich na spokojnie posłuchałem w domu.

Link to post
Share on other sites

 

 

klasowe, świetnej jakości słuchawki
 

:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

Co to znaczy, że są klasowe?

Co do jakości - jakościowo stoją dobrze w swoim pułapie cenowym. ale czy są wykonane z lepszych materiałów niż hypery?

Pamiętaj, że słuchawki prócz wnętrza to też plastiki, jakieś połączenia sztywne czy też ruchome, wszystko ma swoją jakość.

Cena jest tu niestety zazwyczaj wyznacznikiem. Gdyby zrobili lepsze jakościowo słuchawki od beyerów czy choćby nawet akg k2xx to by nie kosztowały 140zł - nawet jeśli to chinole, widać to choćby po dokanałówkach, gdzie gdy pojawia się lepszy materiał od razu cena leci w górę.

A że dobrze grają to już inna baja. :)

Link to post
Share on other sites

neckol, ale SOMiC V2 są zwyczajnie lepsze dźwiękowo od HyperX Cloud, wykonanie niekoniecznie lepsze, ale mimo wszystko to nie jest wykonanie tandetne. W swej cenie bardzo mocna pozycja, wręcz obowiązkowa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@FeX - ja o tym wiem :D Chodzi mi tylko o bzdurne gadanie. Jakoś wykonania to jedno, dźwięku to drugie. Mówiąc potocznie o jakości mówimy o ich wykonaniu, a nie są lepiej wykonane. Może się czepiam, ale mnie by taki tekst zmylił, a wiesz, że są osoby, które jakość wykonania stawiają nad dźwiękiem :)

Link to post
Share on other sites

Witam,podłacze się, jest ktoś w stanie mi powiedzieć czy warto kupić dt770 80 ohm(450zł), zamiast RELOOP shp-1(320 zł)? Mam integre 892 z dodatkiem kondensatorów na płycie msi tomahawk, ale już dodatkowego ampa płyta nie ma,i teraz pod kątem grania, czyli sceny i dokładności pozycjonowania czy warto przeplacać czy nie?

Doszedłem też do testu audio ale jak go odczytać?

https://www.kitguru.net/components/ryan-martin/msi-z170a-tomahawk-motherboard-review/10/

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez adrian.nowakowsk
Link to post
Share on other sites

Ten rightmark to się nadaje... DT770 80Ohm do takiej integry to słaby pomysł. W ogóle kupowanie droższych słuchawek do integry to trochę marnowanie kasy. Lepiej kupić jakieś porządne budżetówki, które też fajnie zagrają.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...