Skocz do zawartości

Wydajność czy przyszłość


Recommended Posts

Witam wszystkim!

 

Przymierzam się do kupna nowej karty graficznej. Wcześniej miałem integrę HD530 i przyznam, że to syf i nikomu nie polecam, no chyba że musi. 

 

Mój budżet to ok. 1300 zł.

 

Podaję specyfikację komputera:

 

Intel Core i5-6600(bez K)

MSI H110M PRO-D

Antec VP PC 500W

Iiyama ProLite X2483HSU (FULL HD)

Windows 10

 

Gry w jakie będę grał? Przyznam szczerze, że chyba we wszystkie, a w szczególności w gry wyścigowe (Forza Horizon 3, Need for Speed). Co do karty to tylko wymagam, aby była wydajna i cicha (w takim stopniu, by nie przeszkadzała).

 

Mam dwóch kandydatów: GTX 1060 6GB, czy RX480 8GB?

 

GTX 1060:

http://www.emag.pl/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1060-jetstream-6gb-ne51060015j9j/pd/D51L92BBM/

 

 

Tak wiem, że RX480 8GB jest wydajniejszy w DX12 i Vulkanie, a GTX 1060 w DX11. Jednkaże nie za bardzo mnie to przekonuję do AMD.

Obawiam się również o zasilacz, czy da radę z Radeon'em?

Zdaję sobie również sprawę, że jest pełno tego typu tematów na forum, ale jednak trudno mi się zdecydować. Chcę po prostu poznać wasze opinie.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkim!

 

Przymierzam się do kupna nowej karty graficznej. Wcześniej miałem integrę HD530 i przyznam, że to syf i nikomu nie polecam, no chyba że musi.

Mocne określenie syfem bym tego nie nazwał, najgorsza nie jest coś tam idzie na niej odpalić a jako przejściowe gpu w sam raz do neta filmów i innych pierdół wystarczająca. Zasilacz wystarczy

 

Tematów jest milion na temat rx czy gtx ehhh..

Na ale tak na szybko jak potrzebujesz karty na dłużnej około 4 lata to RX480 8GB.

 

Zobacz np tu :

http://forum.benchmark.pl/topic/229500-karta-na-kilka-lat-gtx-1060-czy-radeon/

tu :http://forum.pclab.pl/topic/1177414-Rx-480-8-GB-czy-GTX-1060/

i tu :

lub tu

Poczytaj pooglądaj i wyciągnij wnioski ten temat czy rx czy gtx był na benchmarku wałkowany już kilkadziesiąt razy :P

Edytowane przez bonnydirt
Link to post
Share on other sites

A dlaczego ma nie dać. Radek ma długie wsparcie pod NOWE GRY a z Nvidią jest lipa bo co nowa seria nowa architektura i gry pisane są pod daną w tym okresie i dlatego starsze grafiki Nvidia mają zonka, a AMD usprawnia GCN wiec nie zmienia się aż tak i dlatego nowe gry na starszych radkach dają radę.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Mam SAPPHIRE Nitro + i karta jest świetna, polecam. Monitor masz w full hd, więc 4k Ci do niczego nie potrzebne. Na karcie jest fizyczny przełącznik biosu silent/uber, w tym drugim ustawieniu wiedźmin chodzi na ustawieniach uber spokojnie w 60fps w full hd, a mam taki sam procesor jak Ty :).

 

EDIT: Mówię oczywiście o wersji 8gb :)

Edytowane przez Prokopek
Link to post
Share on other sites

Ten Sapphire to fajna karta, ale ludzie piszą, że zbyt głośna i trzeba robić undervolting.

 

http://www.komputronik.pl/product/330675/msi-radeon-rx-480-8gb-gaming-x.html?

gclid=Cj0KEQiAperBBRDfuMf72sr56fIBEiQAPFXszcWza80YpQuObbYb-FOpaq_xayOwGW8jidgh4PerxIIaAtnh8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

 

Teraz MSI Gaming X jest w promocji na Komputroniku za 1299 zł. Moim zdaniem, chyba najlepszy model. Rozważałem jeszcze XFX RX480 GTR, ale nie podoba mi się bardzo wygląd.

Link to post
Share on other sites

Też mam Sapphire RX 480 i uczciwie przyznam, że karta jest naprawdę głośna pod obciążeniem. Undervolting w dużym stopniu tę wadę niweluje, tyle że trzeba się z tym trochę nakombinować. Gdybym jeszcze raz miał kupować kartę, to dopłaciłbym do MSI lub XFX, one są znacznie cichsze.  

Edytowane przez san_chez
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...