Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Planuję zakup komputera. Służył on będzie tylko i wyłącznie do zgrywania na niego i przechowywania danych/plików/zdjęć, ale również, aby synek mógł czasem sobie na nim w coś pograć, lub obejrzeć.

Wraz z małżonką mamy własne laptopy, ale są to urządzenia przeznaczone typowo do pracy, więc stąd to zapotrzebowanie na taki komputer.

 

Na tę chwilę mamy taki zestaw:

- DELL Optiplex 755 

- Win. 7 Pro

- CPU Intela - E8400 (2x 3.0GHz)         <Chipset Intel Q35>

- Dysk 750GB SATA

- 6GB

- Grafika zintegrowana.

(Jest to zestaw który najbardziej odpowiada nam cenowo)

 

Jeżeli chodzi o grafikę to z mojego poprzedniego komputera została mi GIGABYTE GTS 250 i ją w przeciwieństwie do w/w zestawu mam już na stanie.

 

Moje pytanie to, jak widzą Państwo tę grafikę w tym zestawie? Jeżeli by z tym zestawem "działała" to czy coś poza Pasjansem, Kubusiem Puchatkiem i Dyną coś więcej by "poszło"? Mówię tutaj bardziej pod swoim kontem. Ponieważ na laptopie mam zainstalowaną grę SIMCITY (2013) i czasem w przerwie do niej "zaglądam", ale nie jest to priorytetem. Jedynie jeżeli byłaby możliwość włożyć kilkadziesiąt złotych, aby działała to chętnie bym skorzystał. 

 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam.

Arek.

 

Link to post
Share on other sites

Na tym komputerze w coś da się pograć razem z kartą gts250 , wcale bym się nie zdziwił jak by to lepiej działało niż na biznesowym laptopie . Warunek jest jeden , dell 755 musi być w obudowie mini tower bo do innych się karta nie zmieści i dodatkowo ta wersja ma najmocniejszy zasilacz (305w) który powinien dać sobie radę z tą kartą . Druga sprawa to czy Pana  karta graficzna wymaga podpięcia dodatkowego zasilania , bo jeśli tak to potrzebne będzie dokupienie przejściówki i możliwe że dolutowanie się nią do kabli zasilających  gdyż może nie być wolnych wtyczek .

 

e8400 gts250 far cry 3 

https://www.youtube.com/watch?v=pCVkrZvn8Vo

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

 

 

Na tę chwilę mamy taki zestaw: - DELL Optiplex 755  - Win. 7 Pro - CPU Intela - E8400 (2x 3.0GHz)         - Dysk 750GB SATA - 6GB - Grafika zintegrowana. (Jest to zestaw który najbardziej odpowiada nam cenowo)
 

a więc masz już ten zestaw czy dopiero zamierzasz kupić taki zestaw

jaki jest budżet na komputer ?  

Link to post
Share on other sites

@jakub1t

 

 Czy myśli pan że ten procesor byłby wystarczający czy lepiej byłoby dokupić inny?

 

 

@tobexor

 

 Zestaw ten "mamy" w planach jako najbardziej odpowiadający cenowo, a w domu jedynie grafikę na stanie.

 Budżet? Im taniej tym lepiej, ale tak żeby nie na złomie złożone. Najlepiej w oparciu o ten zestaw.

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Arek84
Link to post
Share on other sites

znacznie bardziej opłaca się ten zestaw 

(link na dole)

dysk 500gb znacznie wydajniejszy procesor od tego c2d który wraz z gts 250 pozwoli zagrać gry w przyzwoitych fpsach spokojnie można by się nawet pokusić o używane 750ti (350zł) 4gb ram spokojnie wystarczy do tak słabego zestawu i tak więcej nie potrzeba a nawet jeśli 4gb ddr3 kosztuje 60-80zł 

zasilacz powinien wszystko spokojnie uciągnąć ale nawet w razie czego polecam przy wolnym budżecie poszukać jakiegoś fortrona 350-400w albo chiefteca za około 70zł 

(link już działa)

http://allegro.pl/hp-6005-4-pelne-rdzenie-4g-ddr3-500g-dvdrw-i6616445983.html

Edytowane przez tobexor
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o procesor e8400 no to wiadomo że jest już to dość leciwy sprzęt o niezbyt dużej wydajności , jego wartość to raptem ze 30 zł . Z drugiej strony wystarcza on jeszcze do wielu zastosowań . Główne pytanie to właśnie w jakiej cenie jest ten zestaw , bo zakładałem że już Pan go ma .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...