Skocz do zawartości

Dokupić 2x4 czy szukać 2x8 ?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kokosnh,

Recommended Posts

Dzień dobry,

 

posiadam sprzęt prawie 3 letni, dostaje on zadyszki - bądźmy szczerzy. Chciałbym póki co dokupić RAMu - 8GB to mało obecnie.

 

Sprzęt specyfikacja(najważniejsze):

 

-Płyta główna ASRock Fatal1ty H87 Performance, H87, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, RAID, ATX (H87 Performance)

 

-Procesor Intel Core i5-4670K nie kręcony na BOXie(o zgrozo :P )

 

-Karta graficzna MSI GTX 780 Twin Frozr

 

No i najważniejsze

Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 Unbuffered NON-ECC 1.5V 

 

Oczywiście pamięci chciałem dokupić takie same :-) 

Może jakiś rok pociągnę na tym a potem trzeba wyłożyć chyba gotówkę grubą na stół i szukać nowej skrzyni.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z olo ja bym zaczął od wymiany tego 780, a jeśli chodzi o ram to osobiście bym wolał mieć 2x8 ale policz sobie ile wyjedzie za obie opcje i wtedy zdecyduj różnica w wydajności będzie minimalna

 

Edytowane przez BoBi1234
Link to post
Share on other sites

RAM tu nic nowego nie wniesie. Tylko nowa karta graficzna da przyrost wydajności.

Mam taki sam procesor w drugim pc i działa na karcie w procesorze.

Do tego ssd i wszystko działa sprawnie i dziarsko. Jest jeszcze kilka Myków by procek lepiej działał.

Zarządzanie zasilaniem -

Edytowane przez seele
Link to post
Share on other sites

Zasilacz to Cooler Master G550M

 

Dokupić 2x4 (posiadam teraz już 2x4) lub opchnąć te 2x4 i szukać 2x8. Takie 16GB zostanie do następnego kompa ewentualnie - ceny są widze sztywne także nawet później sprzedaż to niewielka strata.

 

Zmieniać kartę teraz? Widzę sens tylko na 1080 którego cena jest zaporowa - jak dokładać już 2k na grafikę to i więcej się wyskrobie i złoży nowego kompa sprzedając tą resztę dodatkowo.

 

Mam wrażenie że wydajność jest gorsza niż z rok po zakupie. Czyżby nVidia postarała się jeszcze bardziej aby 780 była stara ?

 

 

Jest sens przesiadki obecnie na inną podstawkę i nową i5-6700K ? Jaki były realny przyrost mocy? Czy jeszcze lepiej odczekać jakiś rok/ półtora i wtedy się bawić?

Edytowane przez ostry.77
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...