Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć!

Zamierzam kupić komputer, ale że nie jestem ekspertem w tej dziedzine postanowiłem poradzić się osób mądrzejszych ode mnie :)
A więc do rzeczy:

1. Zastosowanie
Głownie praca z Visual Studio (C#), Affinity Designer, Photo (odpowiedniki Photoshopa i Illustartora), oglądanie filmów 4k (na podłączonym TV), inne pospolite czynności jak przeglądanie internetu, muzyka, etc.
Właściwie nigdy nie będę grał bo do tego celu mam konsolę
 

2. Cena
Przede wszystkim chciałbym aby komputer był jak najbardziej optymalny w stosunku cena/jakość do moich potrzeb. Żeby trochę bardziej się określić to powiedzmy: monitor ~ 2000, skrzynka ~ 4000, klawiatura+mysz ~ 300, + Win 10 Home Box
 

3. Kiedy zamierzam kupić
Zamierzam kupić komputer jeszcze w tym roku, najlepiej przed świętami, aaczkolwiek nie jest to pilny deadline, dlatego jeśli warto poczekać do stycznia/lutego to wezmę to pod uwagę.
 

4. Co potrzebuję
Cały zestaw wraz z systemem. Posiadam jedynie głośniki 2.0
 

5. Podkręcanie
Nie wiem czy warto. Jeśli warto, to rozważę.
 

6. Monitor - rozdzielczość WQHD
Mój faworyt to Dell U2715H, rozważałem również Asus MX27AQ, ale wybrałem Dell ze względu na regulowaną wysokość.
Czy warto brać 27" czy może 25" jest wystarczające?
 

7. Specjalne wymagania
Chciałbym, aby obudowa była dosyć kompaktowa ale zarazem funkcjonalna, tzn. dobry przepływ powietrza, aby nie przegrzewać podzespołów oraz min 4 sloty rozszerzeń, bo rozważam dodatkową kartę dźwiękową w przyszłości. (moje typy w kolejnej sekcji)
 

8. Własna propozycja
Procesor
  i5-6500 - zastanawiam się czy brać nową generację intela, tj. socket 1151, czy może coś starszego na 1150, a może coś od AMD?
Płyta główna
  MSI B150M Mortar (mATX) - nie wiem na co zwrócić szczególną uwaga poza kompatybilnością z prockiem, ramem, obudową i możliwością OC
Ram
  Kingston HyperX Fury 2x 8GB DDR4 2133Hz CL14
Dysk SSD
  Crucial MX200 250 GB - zastanawiam się również nad MX300 275GB
Dysk HDD
  WD Caviar Blue 1TB
Karta graficzna
  Asus RX 470 4GB 256Bit - zastanawiam się równieź nad tańszą GTX 1050Ti 4GB 128Bit (producent do ustalenia)
Zasilacz
  Thermaltake Smart SE Modular 530W
Obudowa
  Raijintek Styx - zdecydowanie wpasowuje się w mój gust aczkolwiek nie wiem czy nie jest zbyt ciasno w budzie?
  Ewentualanie: Fractal Design NODE 804 lub ARC mini r2
Klawiatura
  Logitech K270
Mysz
  Logitech M705

Zestawa znajdziecie również w koszyku morele TUTAJ

Prosze o potraktowanie powyższych podzespołów jako moją sugestię, ale nic tu nie jest na sztywno. Jestem otwarty na wszelkie propozycje.

Z góry dzięki za każdą chęć pomocy!
Pozdrawiam


Czy ktoś mógłby mi pomóc? Będę ogromnie wdzięczny!

Jeśli brakuje jakichś informacji to chętnie coś dodam :) Edytowane przez arni1792
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy warto brać 27" czy może 25" jest wystarczające?

Pod QHD zdecydowanie 27".

 

 

 

czy może coś starszego na 1150, a może coś od AMD?

W Haswella nie ma sensu się już pchać, CPU od AMD sobie daruj.

 

 

MSI B150M Mortar (mATX) - nie wiem na co zwrócić szczególną uwaga poza kompatybilnością z prockiem, ramem, obudową i możliwością OC

Na tej płycie nie podkręcisz, BCLK odpada przy zestawie bez dedykowanej karty.

 

 

Właściwie nigdy nie będę grał bo do tego celu mam konsolę

 

 

Karta graficzna   Asus RX 470 4GB 256Bit - zastanawiam się równieź nad tańszą GTX 1050Ti 4GB 128Bit (producent do ustalenia)

Także nie wiem po co CI tu karta za 800-1000zł...

Jakie gry ewentualnie chciałbyś odpalić ?

 

 

Thermaltake Smart SE Modular 530W

Do zmiany  na CX450M, cichszy stabilniejszy i 5 lat gwarancji.

 

 

Raijintek Styx - zdecydowanie wpasowuje się w mój gust aczkolwiek nie wiem czy nie jest zbyt ciasno w budzie?   Ewentualanie: Fractal Design NODE 804 lub ARC mini r2

Zerknij na Fractal Define Mini C.

 

RAM znajdź w Dualu.

Link to post
Share on other sites
Także nie wiem po co CI tu karta za 800-1000zł...

Jakie gry ewentualnie chciałbyś odpalić ?

Gry tak jak mówiłem odpadają. Kartę dobrałem do zestawu ze względu na odtwarzanie filmów w 4k oraz pracę z programami graficznymi.

 

Zerknij na Fractal Define Mini C.

Wezmę ją pod uwagę, na tą chwilę widzę, że jest dosyć trudno dostępna.

 

RAM znajdź w Dualu.

Co znaczy w dualu? Czy jeśli dobrałem 2x8GB to jest rożnica niż zestawy sprzedawane jako 16GB (2x8)?

Link to post
Share on other sites

 

 

Gry tak jak mówiłem odpadają. Kartę dobrałem do zestawu ze względu na odtwarzanie filmów w 4k oraz pracę z programami graficznymi.

Do odtwarzania filmów 4K nie potrzebna CI dedykowana karta, PS w niewielkim stopniu korzysta z akceleracji GPU CUDA.

 

 

Co znaczy w dualu?

Dwie kości w komplecie, tańsze z niższym opóźnieniem https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-16gb-2x8gb-2133mhz-cl13-red-cmk16gx4m2a2133c13r-764775/

Link to post
Share on other sites

Jeśli zrezygnuję z karty graficznej mógłbyś mi polecić jakąś dobrą płytę główną z wyjściem DisplayPort? Albo czy warto dopłacić do lepszego procka? Może jakiegoś i7 i wziąć lepszą płytę gł i ram?


A może warto zaczekać do stycznia na procesory Kaby Lake?


A co powiedzie na taki zestaw?

CPU: i5-6600K

Chłodzenie CPU: SilentiumPC Ferra 3

Płyta Główna: MSI Z170M Mortar (mATX)

Ram: Corsair Vengeance LPX DDR4, 16GB(2x8GB), 3000MHz, CL15

SSD: GoodRam Iridium Pro 240GB

HDD: WD 10EZEX 1TB

Zasilacz: Corsair CX450

Obudowa: Fractal Design Define Mini C

 

Zestaw dobrałem z myślą o możliwości podkręcenia, ale nie wiem na ile wieksza moc procesora mi się przyda?

Edytowane przez arni1792
Link to post
Share on other sites

witam

podepnę się pod temat bo właśnie podobne jak kolega szukam takiej specyfikacji

 

również zastanawiałem się nad tą płytą główną MSI Z170M Mortar (bardzo mało informacji, testów)

jedyne konkretne info, podobno do 4,5 można kręcić

http://www.pcgameware.co.uk/reviews/motherboards/msi-z170m-mortar-motherboard-review/

jest jeszcze w podobnych widełkach cenowych Gigabyte GA-Z170M-D3H brak USB 3.1, możliwości podkręcania, 6 fazowa sekcja, 

Edytowane przez luqa4fun
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...