Skocz do zawartości

i5 6600k +asus z170 pro gaming + fortis 3 HE1425 OC 4,8ghz


Recommended Posts

Witam. Zakupiłem sprzęt pod OC po raz pierwszy, dlatego mam pytanie.

Mianowicie po instalacji sterowników płyty, za pomocą programu Al suite 3 proc podkrecil mi sie do 4,8ghz podczas stress testu tego programu temperatura nie przekraczala 65 stopni oraz 1,23V. Gdy zobaczyłem, że program podkręcił mi zegar aż do 4,8ghz to troche się wystraszyłem. Czy aby napewno mój procesor wytrzyma to OC długi czas??

Link to post
Share on other sites

jeżeli to prawda przy takim napięciu kupuje od ciebie twoja sztukę ;). Wcześniej kupisz nowy procek niż coś się stanie.

no 1,23 to bodajże było najwyższe napięcie a takto srednio bylo 1.19 jeśli mnie pamięć nie myli :P to znaczy że jest dobrze ? :D (takie było podczas tego stress testu, teraz np. podczas wlaczonego samego csa mam 42stopnie i 1.312V) Bo wszedzie pisza zeby podkrecać przez bclk w biosie a ja tylko kliknalem w programie i samo sie zrobilo :PPP

Edytowane przez focus1k
Link to post
Share on other sites

w tej chwili robie 2,5h test occt i aktualnie minęło już 30min i hwmonitor pokazuje mi maxymalne napiecie jakie sie pojawiło 1,272V oraz maxymalne temperatury cpu 85 (sednio jest miedzy 60-75) co sądzicie? Edytuje jeszcze jest post i wrzuce screena jak test dobiegnie końca.

 

edit: TUTAJ wklejam efekt koncowy stres testu. Myśle, że nie wypadł chyba najgorzej? Biorąc pod uwagę, że będę grał w cs:go i moze gta V to nie bedę miał takich temperatur, bo nie będzie takiego urzycia procka co?

 

http://pokazywarka.pl/uffsdw/

Edytowane przez focus1k
Link to post
Share on other sites

Nie martwiłbym się taką temperaturą. Skok na 85 stopni był na kilka sekund do tego żadna gra nie obciąży tak mocno procesora jak OCCT. 

 

Jeżeli komputer będzie użytkowany jakoś profesjonalnie to można pomyśleć o wymianie chłodzenia lub zejścia z taktowania w dół. Jeżeli głównie do gier itp. to jest spoko. 

Link to post
Share on other sites

podczas stress testu tego programu temperatura nie przekraczala 65 stopni oraz 1,23V

podczas wlaczonego samego csa mam 42stopnie i 1.312V

Zaraz, w stress teście masz mniejsze napięcie niż w grze?

 

Po przyjrzeniu się screenom chyba wszystko jasne, patrzysz błędnie na VID

napięcie procesora to Vcore, według programu (od asusa jak mniemam) masz obecnie napięcie 1,424V, więcej niż zaleca intel ale temperatury wydają się być zaskakująco dobre

zrób jeszcze test LINPACK (90% pamięci, 64 bit i Use All logical Cores) i zobacz jakie wtedy osiągniesz temperatury

Edytowane przez mr-auto
Link to post
Share on other sites

No mam w hw monitor cos takiego jak Vcore, ale tam jest wartosc ponad 2V takze to chyba nie to.. Zrobiłem test LINPACK (nie było możliwości zaznaczyć all logical cores) test trwał 1h, poniżej wstawiam ssy. Mam jeszcze mały problem, mianowicie podczas gry w gta 5 fabułe, po jakimś czasie grania gra sie zacina i wyskakuje powiadomienie, że program przestał działać. Zmieniałem rozdzielczości od 1900-1080 do 800-600 oraz z 144hz na 60hz i cały czas po jakimś tam czasie gry program sie zamyka. Grafike mam poustawianą na low. Może być to wina źle podkręconego procesora???

 

 

http://pokazywarka.pl/08f0si/

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Wywala Ci się, bo masz niestabilny CPU. OCCT słabo, a właściwie w ogóle nie nadaje się do testowania procesora po OC. U mnie np. 8h OCCT bez błędów, a Prime wywala się po kilkunastu minutach i ustawienia, które zdawały się stabilne okazują się do niczego. I trzeba dodawać 0.02v do napięcia CPU. Znowu Prime tak wygrzewa procka, że strach go włączać, bo nierzadko widać 95st.C na liczniku podczas testu. Także pozostaje OCCT i gry. Jeśli gry Ci świrują to dodaj 0.01-0.02v. i znów testuj, powinno być lepiej. Poza tym nie ufaj ustawieniom "Auto" - mi "Auto" po wprowadzeniu profilu XMP beztrosko podawało 1.45-1.47v. na CPU. 

Link to post
Share on other sites

focus1k >

Ja tu nie widzę problemu z PC , a raczej z wyciskaniem 7 potów z CPU ;p

 

Nie lepiej ustawić jakieś sensowne taktowanie i dać mu spokojnie pożyć trochę ( ~ 4,5 GHz ) ?

Edytowane przez GergG
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...