Skocz do zawartości

Dobór zasilacza po SLI


Recommended Posts

Witam,

Jestem w trakcie składania komputera do gier, jednak nie potrafię odpowiedzieć sobie na jedno pytanie;

Jaki zasilacz wybrać do konfiguracji:

2x MSI GeForce GTX 1080 Gaming 8GB GDDR5X w SLI

Procek to Intel Core i7-6700K, 4.0GHz, 8MB, BOX (BĘDZIE PODKRĘCANY)

Na płycie ASRock Fatal1ty Z170 Professional Gaming i7

z pamięcia G.Skill Trident Z DDR4, 2x8GB, 3600MHz, CL17

będę do tego chciał dołożyć parę dysków (nie wiem czy to ma znaczenie więc pisze)

wszystko już jest wybrane, brakuje tylko zasilacza.

Pozdrawiam i proszę o pomoc w jego doborze.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Warto zobaczyć tą stronę mając taki problem: http://outervision.com/power-supply-calculator

Cena nie gra roli: http://www.x-kom.pl/p/250247-zasilacz-do-komputera-be-quiet-1000w-dark-power-pro-p11-box.html

Cena ma znaczenie: http://www.x-kom.pl/p/156506-zasilacz-do-komputera-be-quiet-1000w-power-zone-box.html

Oczywiście przy takim zestawie można wykorzystać nawet 650/700 watowy zasilacz, ale czy nie warto posiadać większej mocy w celu zmniejszenia wysilenia samego zasilacza?

Link to post
Share on other sites

@@bercik9999, ty tak strzelasz w te BQ czy co ? nie są to najlepsze jednostki w tej cenie , a wręcz trochę tragiczne 

@@Patzer, Będzie OC kart ?

Jaki budżet ?  
Jakieś konkretne wymogi ( modularność, kable, głośność, wymiary, kolor ? ) 


Na ślepo z cichszych można by od pare modeli polecić 
Seasonic prime titanium 750w 976zł
Super Flower Platinum 750W 659zł 
Corsair RM750x 519zł  

Ale to na serio dużo zależy od tego czego konkretnie szukasz 

Link to post
Share on other sites

Cena oczywiście w granicach zdrowego rozsądku. Myślę, że więcej niż 700zł nie powinienem dawać.
Obudowa ma okno, więc chciałbym, aby kable miały oplot, najlepiej żeby był modularny, musi się zmieścić do phanteksa P400S. 
Karty będę podkręcać, tak samo procesor. Oczywiście powinien być możliwie jak najcichszy. Kolor nie gra roli, ponieważ zasilacz będzie znajdować się w zakrytym tunelu. Dyski będą 3 + 1 na płycie w slocie m.2u.

Link to post
Share on other sites

tam w piwnicy jest tylko jeden koszyk na HDD ? Jak tak to praktycznie każdy zasilacz wejdzie 

No to dwie tańsze propozycje zostają z tych wcześniejszych 

Oba mają płaskie czarne kable, 24 pin i 8 pin eps są w oplocie 

Z wizualnych różnic mogę powiedzieć, że złącza w SF leadex świecą 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...