Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Format dysku C wraz z Windowsem 10

Windows format

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 raxoros

raxoros
  • Nowicjusz

• 7 postów

Napisano 18 listopad 2016 - 19:13

Witam! Korzystałem z Windows 10 enterprise, ale z racji iż nie można go kupić zakupiłem klucz na WIndows 10 Pro (mam również Pendrive z instalatorem). Nie wiem jednak jak usunąć poprzedniego Enterprise. Na pendrivie z instalatorem nie ma opcji sformatowania. Jak mam sformatować cały dysk włącznie z Windowsem? Z góry dziękuje za odpowiedź.

• 0

#2 bololabich

bololabich
  • 8bit-くん

• 842 postów
  • Miejscowość:Bydgoszcz

Napisano 18 listopad 2016 - 20:21

Wow nic nie rozumiem...

a) czy nowy system jest na tej samej partycji co nowy? Jeśli tak to dajesz Shift, klikasz reset i wejdzie w menusy awaryjne, odpalasz wiersz poleceń i jako, że pewnie nie znasz komend to wpisz notepad.exe, w notatniku wybierz otweiranie plików, znajdź windows.old, zaznacz i kliknij shift + del

b) są na innych partycjach, 7 i wyżej powinien mieć bootloader na ukrytej partycji wuiec mozesz ją kliknąć prawym klawiszem i sformatować

c) nie masz jeszcze zainstalowanego systemu - w instalatoże można sformatować sprawdź jeszcze raz :P

Użytkownik bololabich edytował ten post 18 listopad 2016 - 20:21

• 0

i5 3470; 8GB RAM; HD 7870; 128GB SSD; 2TB HDD USB 3.0; Blu-Ray; W10 Pro
ThinkPad x240 FHD IPS 12" i5 IV gen; 8GB RAM; SSD 64GB + 160GB HDD, W7 pro
Xbox; X360 Elite; XO; PS2; PS3; GBA; DSlite; 3DS LL; NES NTSC; Famicom; Super Famicom; MegaDrive NTSC-J
Mi Note 2 MIUI v10 China + MiBand 2

#3 marko.s

marko.s
  • Gaduła

• 293 postów

Napisano 18 listopad 2016 - 20:30

W instalatorze Windowsa wciśnij Shift + F10, następnie komendy:

diskpart
list disk 
select disk x - za x twój dysk
clean

exit

• 0

Napisano z kuchni przy użyciu Acera V5 131.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Windows, format

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych