Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hi,

 

Ostatnio nabyłem po świetnej cenie zestaw Logitech Z-5450. Obecnie mam go połączonego standardowo 3x minijack z karty dźwiękowej do zewnętrznego adaptera. Aktualny model karty to X-Fi Extreme Music

 

Zastanawiam się czy jest sens wymieniać obecnego Creative'a. Zależy mi głównie na jak najlepszych efektach 5.1 na windows 10. Aktualnie czuję, że coś jest nie tak i dostaje szewskiej pasji z tymi sterownikami od X-Fi. Prawdę mówiąc, to nawet nie jestem pewien czy wszystko dobrze śmiga, ponieważ odpalając stockowy test surround z poziomu windowsa, na etapie wydobycia dźwięku z kolumienek efektowych, słyszę, jak odzywają mi się przednie. Test szumów (wbudowany w adapter) jest natomiast jak najbardziej OK.

 

No i tak się zastanawiam czy coś mnie przypadkiem nie omija w grach. Być może mam jakiś bajzel w sterownikach, a po prostu nie mam punktu odniesienia, jak to powinno wzorcowo działać.

 

Aktualnie mam na oku modele:

 

#1 - Xonar D2X

#2 - XONAR D2/PM

#3 - AIM SC808 (PCI-E)

 

Muzyka nie jest głównym priorytetem, od tego mam słuchawki. 90% zastosowania trybu 5.1 to gry, reszta filmy. Najchętniej podłączyłbym to jakimś SPDiF czy innym formatem, aby cieszyć się DTS'em - dlatego porady, jak to najlepiej podpiąć pod przyszły zestaw są mile widziane.

 

Serdecznie wszystkim z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc.

Link to post
Share on other sites

Do tych głośników nie potrzeba nic lepszego jak X-FI, aczkolwiek z Xonarem uzyskasz bardziej wyraziste brzmienie. Jeśli chcesz dodatkowo pakiet Dolby musiałbyś zapatrzeć się właśnie w Xonara albo Soara. D2X to stara karta już i nieprodukowana od lat ale o solidnym ,ciepłym,basowym brzmieniu. AIMSC808, to przeróść formy nad treścią w twoim przypadku, no chyba, że do dobrych słuchawek

Link to post
Share on other sites

Do jakiego adaptera to jest podłączone? Masz na myśli panel sterujący?

 

Odpalając test w Windows każdy głośnik powinien wydobywać z siebie dźwięk.

Sprawdź w ustawieniach karty (Creative Console) czy włączony jest tryb 5.1.

 

Lepsza karta od tego X-Fi nie jest do nich potrzebna... ba, w zupełności wystarczy rynna o ile jest w stanie generować dźwięk.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...