Skocz do zawartości

All-in-One min. 27 cali / lub miniPC + monitor dotykowy 27-32 cale.


Recommended Posts

Zastosowanie komputera : biurowe / (czasami: prezentacje na stoiskach)
Maksymalna kwota : brak limitu, zależy mi na szerokim wachlarzu ofert
Kiedy zamierzam kupić komputer? : listopad/grudzień 2016
Których części potrzebuję : szukam komputera All-in-One lub ekranu dotykowego 27-32 cale + mini PC typu "Intel Nuc" który obsłuży ten ekran. 

Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
Specjalne wymagania : ekran ma mieć minimum 27 cali i ma być dotykowy
Inne : ekran/komputer na codzień będzie wisiał w pomieszczeniu na ścianie. Raz kiedyś może być zdejmowany i przenoszony w inne miejsce w celu wyświetlania na nim np. prezentacji interaktywnych. Może taki opis przybliży komuś zastosowanie.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio nie ma za dużego wyboru AiO z 27" dotykowym ekranem - zobacz sobie np. Lenovo IC-700 na x-kom za 5999 zł.

Maja tam też cos takiego jak Lenovo A740 (fajna stopa pozwalająca na różne położenia ekranu - przydatne przy prezentacji) za 6329 zł.

Generalnie na takie ceny musisz być gotowy jak ma być dotykowe 27" z w miarę ciekawymi podzespołami - niestety producenci wychodzą najczęściej z założenia, że jak szukasz takiego ekranu to na pewno chcesz też mieć wydajniejsze podzespoły i nie ma uboższych wersji.

Edytowane przez Franz
Link to post
Share on other sites

Na ceny jestem gotowy, więc na luzie podejrzewam że do 10000zł muszę się nastawić. Dlatego zastanawiam się czy nie iść w coś takiego:

http://iiyama-sklep.pl/10-monitory-dotykowe#/przektna-27_-32_/technologia_dotyku-pojemnociowa

w połączeniu z: http://www.intel.com/content/www/us/en/nuc/products-overview.html

 

większy rozmiar ekranu tylko pytanie jak te ekrany się sprawdzają.

Link to post
Share on other sites

Takie zestawienie jak podałeś powyżej jak najbardziej ma sens.

 

Zwróć jedynie uwagę, że te monitory mają tylko FHD - do prezentacji będzie ok, jednak nie wiem czy wystarczy to Tobie do pracy?

 

Mnie FHD przeszkadza w pracy już na 27", a co dopiero na 32" - ostrość i szczegółowość obrazu, czcionek nie jest taka jaka powinna być - rodzaj matrycy nie ma znaczenia - nawet najlepsza nic nie pomoże jak plamka jest taka duża.

Dodatkowo po to m.in. kupujesz taki duży monitor, żeby mieć duże pole robocze (w pracy biurowej też jak najbardziej jest to przydatne), co osiągniesz dzięki większej rozdzielczości niż te FHD - dla mnie minimum na tak dużych monitorach to 2560x1440.

 

Powinieneś sam zobaczyć działający monitor podłączony do komputera i to ocenić.

Edytowane przez Franz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...