Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam po przerwie.

 

Szukam możliwie najlepszych słuchawek do gier w zakresie 800 do nawet 1400zł koniecznie z doczepianym mikrofonem.

 

 

Sprzęt dla mnie. Mam swoje propozycje ale chciałbym poznać wasze opinie

 

ath pg1 lub pdg1

 

ewentualnie

ath ag1 lub adg1

 

 

Jestem wierny marce dlatego wybór padł na audio technice

 

Nie mogę się zdecydować czy otwarta konstrukcja czy zamknięta.

Ale tym będę się martwił na sam koniec.

Teraz jestem ciekaw co Wy na to

Link to post
Share on other sites

Nie miałem na uszach powyższych, ale z gamingowych to rebrandowane beyerdynamici. Qpad qh-1339. Miałem na baniaku przez kilkanaście godzin niestety nie wiem na jakiej karcie dźwiękowej. Z jakiegoś powodu nie chciano mi zdradzić tego sekretu a wszystkie opcje na komp. były poblokowane.

Tak na dobrą sprawę to i tak źródło jest potrzebne żeby coś dobrać.

Link to post
Share on other sites

Są takie otwarte słuchawki- Sennheiser Game One. Nie ma najlepszych słuchawek do grania ale są jedne z lepszych, jak np. Audio-Technica AD-700X ,aczkolwiek jeśli stawiasz integracje z mikrofon kosztem dźwięku, to pomyśl o opcji nr1.

Link to post
Share on other sites

Miałem A900X i wygoda była dość przeciętna. Pady mimo, że spore to powierzchnia styku z głową dość duża, nausznice dość twarde, sztuczne w dotyku, powodowały u mnie pocenie się. Brakowało mi docisku i bardziej komfortowych nausznic.

Link to post
Share on other sites

My rozmawiamy o otwartych modelach ,a wy tu o zamkniętych.ATH-A700X raczej uważne są za względnie wygodne, no ale każdy tu ocenia po swojemu.

bardziej przemawia do mnie właśnie ag1 i adg1 z powodu ich wygody użytkowania

Konstrukcja oparta na AD700X, czyli komfortowe.

Link to post
Share on other sites

My rozmawiamy o otwartych modelach ,a wy tu o zamkniętych.

 

Nikt o samych otwartych nie rozmawia oprócz Ciebie :) Autor tematu pisał wyraźnie o modelach AG1 (zamknięte) i ADG1 (otwarte)

 

Skoro miałem zamknięte słuchawki AT, które bazują na podobnej konstrukcji i materiałach chciałem nieco przybliżyć ich wygodę użytkowania. Druga sprawa jest taka, że te skrzydełka "3D Wing" nie do końca pasują na wszystkie głowy, szczególnie te małe. Warto wtedy połączyć je recepturką czy inną gumką, aby słuchawki nie osuwały się zbyt mocno w dół. Ja ten problem miałem w A900X i w AD900X.

Link to post
Share on other sites

tez jestem na etapie wymiany słuchawek w takiej kwocie i chce jechać porobić odsłuchy słuchawek w sklepach tylko najgorsze to ze każde będą na innym wzmacniaczu - inny sklep inny sprzęt inny dystrybutor...

 

zastanawiam się ciągle czy musi być doczepiany mikrofon - do tej pory korzystam od 6 lat z Sennheiser'ów HD 380pro z kartą SB Z i mikrofonem wolno stojącym..

 

myślałem nad Beyerdynamic MMX 300 i czy jest sens wydać prawie 400zł za mikrofon ;) bo za 800zł można kupić spokojnie dt 880 które będą mieć to samo, lecz bez mikro ale 600ohm 

 

Sennheiserów Game One jedyne co maja to mikrofon i wygodne pady ale są otwarte, a tak to grając 3 dni na nich nie odczułem różnicy między 380pro za 339zł z 2010 roku oprócz tego ze moje "stare" sa lepiej wyciszone - zamknięte

 

myślałem o Sennheiserach Game Zero - zamknięte - ale jeśli pomyśle ze mam mieć różnice tylko w tym ze dostane mikrofon i pokrętło do regulacji głośności za jakies 800-900zł to bez sensu a ten kabel zostawia mi wiele do życzenia - 380pro gruby z dużym Jack'em a te Game Zero to jak od sluchawek do telefonu

 

za dużo teraz tego wszystkiego wyszło i każde te gaming to przerobione słuchawki obrandowane napisem i mikrofonem 

 

jak zrobie odsłuch na Beyerdynamic dt880 lub 990/770 i beda mi pasować to sie skusze i kupie :) do tego doloze sobie jakis mixamp bo ten Sound Blaster Z to tez jakos super rewelacyjny to nie jest 

Link to post
Share on other sites

Ciakawe jest własnie to, że większość ludzi nie docenia samodzielnych wzmacniaczy słuchawkowych. Moce przez nie oferowane przekraczają mocno (w większości wielokrotnie) to co oferują wzmacniacze słuchawkowe wbudowane w DACi na USB a o kartach nie ma nawet co wspominać.

Link to post
Share on other sites

no ja wlasnie bym chcial dokupić do tych 600ohm DAC lub miximp ale nie mam pojecia puki co jaki :) a wolalbym karte sprzedac i za nia wtedy kupic lepszy mikrofon chociaz na ta chwile mam wolnostojacy

 

tylko mysle czy potrzeba 600ohm do gier i muzyki w skali uzywania 80% gry i 20% muzyka -a bardziej szczerze to nie wiem po prostu czym sie to bedzie roznic :) dlatego chcialbym posluchac tych 600 i np 32

Link to post
Share on other sites

Kupowanie słuchawek 600 łomów mija się z celem przy korzystaniu ze zwykłej dźwiękówki.

 

Mi na AIM SC808 nie zagrały ani DT990, ani DT880. Obydwie pary w wersji 600Ohm. Takie słuchawki wymagają wzmacniacza o dużej mocy albo jakiegoś OTLa.

 

Według specyfikacji SC808 daje 75mW, jestem tylko ciekaw przy ilu omach.

 

Klony Lehmanna już potrafią dać 1-1,5W/32Ohm, a uznane konstrukcje kilka i więcej W.

Niestety takie zabawki tanie nie są.

Link to post
Share on other sites

Kupowanie słuchawek 600 łomów mija się z celem przy korzystaniu ze zwykłej dźwiękówki.

 

Mi na AIM SC808 nie zagrały ani DT990, ani DT880. Obydwie pary w wersji 600Ohm. Takie słuchawki wymagają wzmacniacza o dużej mocy albo jakiegoś OTLa.

 

Według specyfikacji SC808 daje 75mW, jestem tylko ciekaw przy ilu omach.

 

Klony Lehmanna już potrafią dać 1-1,5W/32Ohm, a uznane konstrukcje kilka i więcej W.

Niestety takie zabawki tanie nie są.

 

o to dobrze ze chociaż ktoś mi wytłumaczy :) dzieki!

 

myslalem o zmianie karty na SC808 bo ten SB Z jest na pci-e x1 i gdy obok na plycie głownej jest wpięta grafika w slot x16 to po zainstalowaniu sterowników karty - karta zaczyna szalec i sa duze zniekształcenia dźwięku ( bede w domu po 15 to podeśle link do youtuba) moze wiesz czy sa problemy tez z SC808 ?

 

co do sluchawek na ta chwile te 600ohm odrzucam i musze przemyśleć w takim razie czy kupic zwykłe DT 808 czy moze jakieś inne.. lub widzialem aukcje MMX300 za 850zł - nie używanych, z gwarancja rozruchową na 30 dni.. tylko czy warto i w ogole czy warto wykładać 1000-1400zł za słuchawki głownie pod gry wolalbym chyba wtedy dolożyc do nowej karty dzwiekowej

Link to post
Share on other sites

Ok wybór padł na Audio Technica AG1. Miałem je już kiedyś na głowie ale chciałem sobie przypomnieć dlatego sprawdziłem w jednym ze sklepów w warszawie przy wilanowskiej. Plus taki że mieli na stanie bo co się obdzwoniłem to szkoda gadać. 

Pałąk idealnie pasował mi do głowy. Panowie podpięli pod Cayin HA3 na moją prośbę (to jest mój następny cel) no i zagrały dosyć potężnie. Nie grają na zewnątrz więc przynajmniej żona nie będzie wyzywać po nocach :)

Teraz tylko czekać do wypłaty i do sklepu

Link to post
Share on other sites

Ok wybór padł na Audio Technica AG1. Miałem je już kiedyś na głowie ale chciałem sobie przypomnieć dlatego sprawdziłem w jednym ze sklepów w warszawie przy wilanowskiej. Plus taki że mieli na stanie bo co się obdzwoniłem to szkoda gadać. 

Pałąk idealnie pasował mi do głowy. Panowie podpięli pod Cayin HA3 na moją prośbę (to jest mój następny cel) no i zagrały dosyć potężnie. Nie grają na zewnątrz więc przynajmniej żona nie będzie wyzywać po nocach :)

Teraz tylko czekać do wypłaty i do sklepu

mowisz o Słuchawkomani  na Niepodległości ? bo mialem tam jechac na odsluch mmx300 i Audio technica ADG1/AG1

 

jak tam wyglada pomoc w doborze i obsłudze ? bo byłem na morcinka niedawno z ojcem chciał kupić piec Marantza który był w kolorze czarnym i srebrnym :D srebrny 9000 a czarny 11000 - i koles sie upierał ze cena jest tak narzucona przez producenta, gdzie na targówku koleś jak bylismy dał nam jedną cene za oba kolory wiec niechce mi sie jechac znow :D

Link to post
Share on other sites

Nie chcę reklamować na głos żeby nikt mi nic nie zarzucił, ale tak to był ten sklep.

Dość rzetelni Panowie, od których można też się czegoś nauczyć. 

Można się targować więc lubię tam chodzić :D

nauczyłem się, że lepiej zadzwonić i uprzedzić o wizycie, bo już nie raz ściągali dla mnie słuchawki, których nigdzie nie mogłem znaleźć. Zdarza się, że na stronie piszą, że dostępny a tak naprawdę dostępny na zamówienie :D

Link to post
Share on other sites

a porównywałeś adg1 do ag1? jesli tak to jakies roznice, bo ciagle mysle czy na pewno chce zamknięte do gier ;)

Na pewno scena będzie lepsza w otwartych ale do gier liczy się jeszcze odpowiedni sposób pozycjonowania, więc podejrzewam, że na wyniki nie będzie mieć to żadnego wpływu. Zamknięte Audo-Technici serie ATH-A700X i wyższe mają przestrzeń naprawdę dobrą , co prawda scena nie jest jakaś głęboka jak np. w Hyperach ale nie jest to aż takie ważne.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...