Skocz do zawartości

Karta na kilka lat - GTX 1060 czy Radeon?


Recommended Posts

Cześć,

 

Zbliżają się święta wiec postanowiłem, ze kupie sobie nowy komputer. Chciałbym abym za kilka lat mógl odpalić najnowsze gry, nie musze mieć max detali wystarczą mi niskie i 50 klatek. Zastanawiam się czy jest sens ładować dużo kasy w karte graficzną i np kupić gtx 1060 6 gb czy może lepiej kupić wersje 3 gb bo za 3 czy 4 lata będzie potrzebny do gier dx 13 i moja karta i tak odpadnie, mam racje? Jeszcze jest wybór gtx 470 4 GB ale chyba gtx jest lepszy...

 

Pozostałe rzeczy:

I5 6400 

8 GB ram

zasilacz silentium 500 w - nie za słaby?

 

Link to post
Share on other sites

jaki dokładnie model tego zasilacza? Co do kupna sprzętu to okres świąteczny równa się wzrostowi cen w sklepach. Ale wracając do tematu karty graficznej temat wałkowany z 1000 razy czy rx czy gtx. Na chwilę obecną jeśli na 3 ,4 lata to tylko wersja 6gb od zielonych. 3gb już w tym momencie to mało jeśli myślisz o ultra detalach w grach. amd bym darował sobie raz ze ludzie zgłaszają problemy ze sterownikami a dwa oni przespali ostatnie dwa lata moim zdaniem. są zdecydowani w tyle za gtxami pod każdym względem.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz wystarczy. Jeśli chcę kartę na dłużej to zapomnij o grafikach, które mają 4GB pamięci lub mniej. Zwyczajnie już teraz niektóre tytuły wymagają takich właśnie ilości, a co będzie za rok lub dwa? Wątpię żeby za 3 lata wyszedł DX13. Również jestem przed wyborem GTX1060 lub RX480 oczywiście wersji 8GB. RX480 trochę mnie rozczarował. Liczyłem na większą wydajność. Z kolei od 1060 odstraszają mnie spore ilości zwrotów ze względu na piszczące cewki. Temat jest aktywny poniżej twojego.

Link to post
Share on other sites

Przy RX480 też łatwo o piszczące cewki. Pomimo afery z TF2 celowałbym śmiało w RX480. Już teraz przy wielu nowych tytułach GTX 1060 6GB zaczyna rywalizować z RX 470 4GB. Ludzie coraz częściej przywiązują uwagę do starych gier z przed kilku lat, pokroju GTA 5, Fallout 4, uważając je za wyznacznik wydajności przy wyborze karty. Tymczasem mamy już sporo tytułów, w których RX480 wysuwa się na śmiałe prowadzenie przed 1060tką, bądź zachowuje wydajność jej podobną.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Założyłem ostatnio niemalże identyczny temat i również pozostali użytkownicy polecali właśnie RX.

Tutaj znalazłem najtaniej, chyba najlepszą niereferencyjną wersje, którą na dniach będę zamawiał.

 

http://www.x-kom.pl/p/319352-karta-graficzna-pci-e-msi-radeon-rx-480-gaming-x-8gb-gddr5.html

Edytowane przez patricio
Link to post
Share on other sites

https://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-480-gtr-8gb-gddr5-256-bit-3x-dp-hdmi-dvi-box-rx-480p8dfa6-974828

 

taka będzie dorbra?

Chodziło mi o zasilacz silentium pc vero 500 w, chyba ze wziac jakis 550 w?

jak na razie najlepsza wersja rx'a 480 

podobno XFX ma najnowszą rewizje z globala i po undervolcie przy tej samej wydajności TDP spada do 100w  

potwierdzone na zagranicznych forach (chyba)

Link to post
Share on other sites

jak na razie najlepsza wersja rx'a 480 

podobno XFX ma najnowszą rewizje z globala i po undervolcie przy tej samej wydajności TDP spada do 100w  

potwierdzone na zagranicznych forach (chyba)

https://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-480-rs-8gb-gddr5-256-bit-3x-dp-hdmi-dvi-box-rx-480p8lfb6-974827/

 

tutaj tez jest od xfx ale 100 zł tansza, jest jakas duza roznica miedzy nimi?

 

i jeszcze jest taka, zupełnie tania:

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-rx-480-g1-gaming-8gb-gddr5-256-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-gv-rx480g1-gaming-8gd-974950/

 

ta byłaby złym wyborem?

Link to post
Share on other sites

 

 

kastrowana

Co oznacza wykastrowana w przypadku GTX-a 1060? Pytam, bo chciałbym wiedzieć, a nie mogę tego w żaden sposób dopasować. Pomyślałem, może chodzi o jedyne logiczne zastosowanie tego słowa w kontekście, czyli obcięty rdzeń. Niestety, rdzeń jest pełen, więc o logikę na pewno nie chodzi.

 

podobno XFX ma najnowszą rewizje z globala i po undervolcie przy tej samej wydajności TDP spada do 100w potwierdzone na zagranicznych forach (chyba)

Chyba wiem o czym mówisz, ale z tego co kojarzę, to chodziło o wyselekcjonowane układy dla urządzeń mobilnych.

@UP,

Nie kojarzę żadnej aplikacji od XFX, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by użyć aplikacji od np. MSI (którą polecam).

Link to post
Share on other sites

Jedno pytanie bo nie mogę jakość znaleźć screenów. Czy XFX bądź jego dany model posiada jakieś dodatkowe oprogramowanie ułatwiające OC bądź różne konfiguracje? Wiem, że od części innych producentów jest takie dodane.

NIe ma, dla radenów ciekawym oprogramowaniem jest Sapphire Trixx. A tak to msi afterburner jest w tym momencie najlepszy ;)

Link to post
Share on other sites

podobno XFX ma najnowszą rewizje z globala i po undervolcie przy tej samej wydajności TDP spada do 100w  

potwierdzone na zagranicznych forach (chyba)

Nie ma żadnej, nowszej rewizji!

Ludzie bazują na teście z przed miesiąca gdzie recenzentowi trafiła się BARDZO DOBRA sztuka lub XFX dostarczył selekta na potrzeby recenzji w celu wypromowania produkty ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...