Skocz do zawartości

Samowybudzanie się PC


Recommended Posts

Witam,

mam dość poważny problem z moim PC. Otóż bardzo często występuje w nim samowybudzanie się ze stanu hibernacji oraz nawet po całkowitym wyłączeniu PC. O ile po wyłączeniu można odłączyć go całkowicie od sieci zasilającej, o tyle w stanie uśpienia PC jest cały czas podpięty na włączonej listwie. I w obu przypadkach wybudza się tak po 10-15 minutach (orientacyjnie). Nie potrafię znaleźć przyczyny, komp jest nowy. Specyfikacja to:

intel i5-6500

MSI H110M
GTX1070 Palit
16GB RAM
Windows 10 Home

 

Mam nadzieję, że dostarczyłem wystarczająco dużo info.

Link to post
Share on other sites

Nawet nie straszcie mnie, że coś uszkodzone może być. Wszystkie sterowniki I BIOS pod płytę główną już aktualne, teraz tylko trzeba sprawdzić co i jak i dam znać.
Aha, i to samowłączanie się występowało jedynie wtedy, kiedy PC już był uruchomiony i wyłączony - po samym tylko włączeniu zasilania PC się sam nie włącza. Może to też istotne.

Link to post
Share on other sites

po radach od @vicodin@jarrino chyba wszystko śmiga jak powinno. co prawda po wybudzeniu nie działa klawiatura - ale nie wiem czy to nie odosobniony przypadek. jak coś to będę pisał. dzięki za waszą pomoc :)

 

Edit: następny test, wybudzanie dalej wysytępuje samoczynnie z stanu uśpienia. A czy podświetlana myszka może być przyczyną wybudzania? W BIOSie mam włączone wybudzanie przyciskiem zasilania i urządzeniami USB, ale po wyłączeniu ich problem dalej jest

 

Edit 2: z wiersza poleceń udało mi się coś takiego znaleźć, ale nie wiem co to?

C:\Users\Paweł>powercfg -lastwake
Wake History Count - 1
Wake History [0]
Wake Source Count - 1
Wake Source [0]
Type: Device
Instance Path: PCI\VEN_8086&DEV_A12F&SUBSYS_79961462&REV_31\3&11583659&0&A0
Friendly Name: Intel® USB 3.0 eXtensible Host Controller - 1.0 (Microsoft)
Description: Kontroler hosta zgodny z USB xHCI
Manufacturer: Rodzajowy kontroler hosta USB xHCI

 


Witam,
czy mogę jeszcze Was prosić o dalsza pomoc? Jedyne co udało mi się naprawić to samoczynne włączanie się PC, problem z wybudzaniem się dalej jest.

Edytowane przez misioeq
Link to post
Share on other sites

Tak, wychodzi na to, że wybudza go albo myszka albo klawiatura - ten zapis, który dałem w spojlerze dotyczy portów USB3.0? Chyba tak, spróbuję jeszcze przepiąć myszkę i klawę w USB2.0, może to coś da. Z zaznaczaniem niestety nic nie pomaga, mam tylko nadzieję, że uda się to jeszcze zrobić.

Link to post
Share on other sites

Niby usb3.0. Czyli usunąłeś "ptaszek" przy "pozwalaj na wybudzenie" dla każdego urządzenia podłączonego do usb i dla karty sieciowej? Użyj jeszcze tej drugiej komendy w cmd, podanej w linku i daj jej wynik.

Edit: W bios zakładka advanced, power management setup i włącz eup2013, jeśli masz taką opcję.

Edytowane przez vicodin
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

C:\Users\Paweł>powercfg -devicequery wake_armed
Urządzenie klawiatury HID (001)
Realtek PCIe GBE Family Controller

 

Dla karty sieciowej nie usuwałem, zaraz to zrobię, co do tego eup2013 to widziałem to w biosie i wydaje mi się, że było wyłączone. W sumie nie wiedziałem do czego to służy, to zostawiłem ale już przełączam. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...