Skocz do zawartości

Radeon r9 280x przegrzewa się po czyszczeniu


Recommended Posts

Witam,

zaniepokojony temperaturami mojego r9 280x od MSI w spoczynku (55-60 stopni przy 0% użycia), postanowiłem kartę wyciągnąć i przedmuchać sprężonym powietrzem. Kurzu zebrała się całkiem niezła warstewka ale z pomocą powietrza udało się kartę wyczyścić. Z początku wydawało mi się, że częściowo osiągnąłem zamierzony cel, gdyż temperatury spadły do 50 stopni, do momentu gdy nie włączyłem obciążającej gpu gry (Battlefield 1). Przed czyszczeniem grafika osiągała niezbyt oszałamiające temperatury rzędu 84-86 stopni, lecz po czyszczeniu wzrosły one do kosmicznych 97-98.
Drodzy forumowicze, w czym może leżeć mój problem i jak się z nim uporać? 
Myślałem nad tym, że wyciągając/wkładając kartę poruszyłem układem chłodzącym odsuwając go nieco od procesora graficznego, i przemieściłem (starą już - prawie 3 lata, oryginalna) pastę.
Jeśli wymiana pasty pomoże i jest rozwiązaniem w tym wypadku, to czy warto bawić się z tym samemu, czy odnieść kartę do serwisu? Boję się, że rozkręcając kartę i nakładając nową pastę uszkodzę ją. Nigdy takiej czynności nie wykonywałem.

 

Edit: dodam ponadto, że przy otwarciu panelu bocznego obudowy temperatury w bf1 spadają do 82-84 stopni, najprawdopodobniej muszę lepiej zagospodarować przestrzeń i przepływ powietrza w obudowie, ale to problem na pózniej. Ewidentnie coś jest nie tak z grafiką po czyszczeniu. 
 

Pozdrawiam, Gezzior

Edytowane przez Gezzior
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...