Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Ochrona danych sensytywnych oraz antywirus - prośba o sugestie.

dane ochrona antywirus

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 crazy_w

crazy_w
  • Nowicjusz

• 10 postów

Napisano 13 listopad 2016 - 23:29

Czołem! Poszukuję programu antywirusowego, który poza tym, że będzie spełniać swoje normalne funkcje (tzn to, co jest ważne dla niewtajemniczonego użytkownika, którym jestem) będzie gwarantował mi ochronę danych. Mam na komputerze bardzo ważne pliki związane z działalnością zawodową i chciałbym po prostu spać spokojnie. Bardzo proszę o porady! Dzięki :)

• 0

#2 chrisplbw

chrisplbw
  • Nałogowiec

• 1705 postów

Napisano 14 listopad 2016 - 08:19

Ja bym zaproponował Kaspersky Total Security, który oprócz podstawowych funkcji posiada dodatkowo moduł zarządzania hasłami oraz szyfrowanie i kopię zapasową - to wersja domowa (do 5 użytkowników) https://www.kaspersk.../total-security

Dla firm preferowane jest wersja Small Office (od 5 -50 użytkowników) https://www.kaspersk...office-security

• 0

AMD FX8350 4.0GHz@4.7GHz, Gigabyte GA990FXA-UD5, Gigabyte Aorus RX580 8GB, Kingston HyperX Beast 1888 2x4 GB, Fortis 3 (Enermax TB Silence UCTB12P x2)+Gelid Extreme, Corsair RM550x 550W 80+Gold, Armis AR7X TG RGB,  WD Blue 1TB, Lepa by Enermax BQL.Quiet PWM Bluex2. Motospeed V30, P10 Lite

#3 crazy_w

crazy_w
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 10 postów

Napisano 14 listopad 2016 - 09:40

A używałeś go, coś więcej możesz o nim powiedzieć? On jest darmowy, czy płatny?

• 0

#4 chrisplbw

chrisplbw
  • Nałogowiec

• 1705 postów

Napisano 14 listopad 2016 - 11:01

Darmowe rozwiązania nie oferują tylu opcji, a jak już to w ograniczonym zakresie lub przez pewien okres czasu np. 30 dni), osobiście poleciłbym wersję na kilka stanowisk (dom/firma lub znajomi) wtedy będą to śmieszne pieniądze w stosunku rocznym.

Osobiście używam Kaspersky Total już od kilku lat, owszem na początku były problemy z tzw. "zasobożernością", ale to już rozwiązano dawno temu.

Może subiektywnie opiszę co mi w nim "pasuje": korzystając z klienta poczty (Thunderbird) pełna integracja, czyli m.in. poczta i załączniki są sprawdzane przed pobraniem ich na dysk. Ochrona płatności online - po dodaniu strony banku lub allegro program będzie (lub nie wg ustawień) uruchamiał "czystą bezpieczną" wersję przeglądarki, czyli bez jakiś dodatków, wtyczek itp. itd.

Kontrola rodzicielska - pełna kontrola do czego będzie dostęp (media społecznościowe, wybrane portale czy konkretne treści), pozwala nawet limitować czas dostępu do Internetu, bez grzebania w ustawieniach routera.

• 0

AMD FX8350 4.0GHz@4.7GHz, Gigabyte GA990FXA-UD5, Gigabyte Aorus RX580 8GB, Kingston HyperX Beast 1888 2x4 GB, Fortis 3 (Enermax TB Silence UCTB12P x2)+Gelid Extreme, Corsair RM550x 550W 80+Gold, Armis AR7X TG RGB,  WD Blue 1TB, Lepa by Enermax BQL.Quiet PWM Bluex2. Motospeed V30, P10 Lite

#5 crazy_w

crazy_w
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 10 postów

Napisano 14 listopad 2016 - 14:39

Darmowe rozwiązania nie oferują tylu opcji, a jak już to w ograniczonym zakresie lub przez pewien okres czasu np. 30 dni), osobiście poleciłbym wersję na kilka stanowisk (dom/firma lub znajomi) wtedy będą to śmieszne pieniądze w stosunku rocznym

No mi chodzi o to żeby to była pełna wersja i mnie zabezpieczyła na dobre, że się tak wyrażę.

problemy z tzw. "zasobożernością",

Ale, że co się działo? Zamulał się komputer?

uruchamiał "czystą bezpieczną" wersję przeglądarki,

Czyli to oznacza, że tak moga być wirusy jakieś? Np jakiś adblock, download helper itd? Takie dodatki znam :)

• 0

#6 paprykarz

paprykarz

Napisano 15 listopad 2016 - 10:38

Backup ważnych danych na dvd-R oraz na innym zewnętrznym nośniku dla pewności i można spać spokojnie. A co w wypadku awarii dysku twardego kompa?

• 0

#7 marchewski

marchewski
  • Nowicjusz

• 22 postów

Napisano 15 listopad 2016 - 10:59

Backup ważnych danych na dvd-R oraz na innym zewnętrznym nośniku dla pewności i można spać spokojnie. A co w wypadku awarii dysku twardego kompa?

To oczywiście słuszna koncepcja, ale mamy 2016 rok. Tu chodzi o bardziej nowoczesne rozwiązanie :)

Czyli to oznacza, że tak moga być wirusy jakieś? Np jakiś adblock, download helper itd? Takie dodatki znam :)

Jeśli masz dodatki z niepewnego źródła to może tam być syf :)

• 0

#8 paprykarz

paprykarz

Napisano 15 listopad 2016 - 18:43

To oczywiście słuszna koncepcja, ale mamy 2016 rok. Tu chodzi o bardziej nowoczesne rozwiązanie

No nie no pewnie że na chmurę w google sobie może dane wgrywać, to że mamy 2016 rok nie oznacza że dyski nawet ssd się nie psują. 

• 0

#9 marchewski

marchewski
  • Nowicjusz

• 22 postów

Napisano 16 listopad 2016 - 12:10

No nie no pewnie że na chmurę w google sobie może dane wgrywać, to że mamy 2016 rok nie oznacza że dyski nawet ssd się nie psują. 

Po aferze z wyciekiem nagich zdjęć z chmury, nie ufam chmurom :) 

A płyta cd-r może Ci się porysować, albo co. Można jeszcze na pendrive dodatkowo, tylko kurczę, fajnie by było mieć jakąś opcję, żeby nie musieć się martwić dziesiątkami nośników... 

W sumie to wszystko się psuje :)

• 0

#10 paprykarz

paprykarz

Napisano 16 listopad 2016 - 12:40

Chmurę mam własną i trudno z niej coś wykraść bo zablokowany jest cały ruch przychodzący z zewnątrz. Jak ktoś kumaty to bez problemu wypracuje sobie własną metodę backupu ważnych danych. Dzisiaj sam AV może lekko zawieść, pomijam awarię lub celowe niszczenie nośników ale masz mnóstwo cryptosyfu, chwila nieuwagi i po ptokach.

• 0

#11 sunsee

sunsee
  • Gaduła

• 325 postów

Napisano 16 listopad 2016 - 18:37

nie wiem czy kasperski to taki dobry wybór, ostatnio była afera  z powiązaniami twórcy tego antywirusa z rosyjskim wywiadem i poszły zarzutu że być może za pomocą antywirua podgląda ludzi, nie wiem ile w tym prawdy ale jako mnie to zraziło do niego

• 0

#12 Huxar

Huxar
  • Nowicjusz

• 24 postów

Napisano 20 listopad 2016 - 21:49

A ja powiem, że arcabit. Sam używam i nigdy nie miałem powodów do narzekania. Kawał dobrej roboty.

• 0

#13 droid

droid
  • Nałogowiec

• 1642 postów

Napisano 20 listopad 2016 - 21:53

Eset Smart Security. Lekki i szybki.

• 0

#14 crazy_w

crazy_w
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 10 postów

Napisano 21 listopad 2016 - 10:24

No to teraz dużo do przemyślenia :F

• 0

#15 Huxar

Huxar
  • Nowicjusz

• 24 postów

Napisano 21 listopad 2016 - 11:59

No to teraz dużo do przemyślenia :F

No w arcabicie masz dwa silniki antywirusowe, do tego SafeStorage, więc ransomware niestraszne. Jak dla mnie lepiej zapłacić i mieć chociaż pewność, że wszystko git.

• 0

#16 crazy_w

crazy_w
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 10 postów

Napisano 22 listopad 2016 - 11:40

No tu się zgodzę, też już raczej wolę dać trochę kasy i chociaż mieć pewność, że wszystko będzie ok.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dane, ochrona, antywirus

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych