Skocz do zawartości

Ochrona danych sensytywnych oraz antywirus - prośba o sugestie.


Recommended Posts

Czołem! Poszukuję programu antywirusowego, który poza tym, że będzie spełniać swoje normalne funkcje (tzn to, co jest ważne dla niewtajemniczonego użytkownika, którym jestem) będzie gwarantował mi ochronę danych. Mam na komputerze bardzo ważne pliki związane z działalnością zawodową i chciałbym po prostu spać spokojnie. Bardzo proszę o porady! Dzięki :)

Link to post
Share on other sites

Ja bym zaproponował Kaspersky Total Security, który oprócz podstawowych funkcji posiada dodatkowo moduł zarządzania hasłami oraz szyfrowanie i kopię zapasową - to wersja domowa (do 5 użytkowników) https://www.kaspersky.pl/total-security

Dla firm preferowane jest wersja Small Office (od 5 -50 użytkowników) https://www.kaspersky.pl/ochrona-dla-malego-biznesu/small-office-security

Link to post
Share on other sites

Darmowe rozwiązania nie oferują tylu opcji, a jak już to w ograniczonym zakresie lub przez pewien okres czasu np. 30 dni), osobiście poleciłbym wersję na kilka stanowisk (dom/firma lub znajomi) wtedy będą to śmieszne pieniądze w stosunku rocznym.

 

Osobiście używam Kaspersky Total już od kilku lat, owszem na początku były problemy z tzw. "zasobożernością", ale to już rozwiązano dawno temu.

Może subiektywnie opiszę co mi w nim "pasuje": korzystając z klienta poczty (Thunderbird) pełna integracja, czyli m.in. poczta i załączniki są sprawdzane przed pobraniem ich na dysk. Ochrona płatności online - po dodaniu strony banku lub allegro program będzie (lub nie wg ustawień) uruchamiał "czystą bezpieczną" wersję przeglądarki, czyli bez jakiś dodatków, wtyczek itp. itd.

Kontrola rodzicielska - pełna kontrola do czego będzie dostęp (media społecznościowe, wybrane portale czy konkretne treści), pozwala nawet limitować czas dostępu do Internetu, bez grzebania w ustawieniach routera.

Link to post
Share on other sites

 

 

Darmowe rozwiązania nie oferują tylu opcji, a jak już to w ograniczonym zakresie lub przez pewien okres czasu np. 30 dni), osobiście poleciłbym wersję na kilka stanowisk (dom/firma lub znajomi) wtedy będą to śmieszne pieniądze w stosunku rocznym
 

 

No mi chodzi o to żeby to była pełna wersja i mnie zabezpieczyła na dobre, że się tak wyrażę.

 

 

 

problemy z tzw. "zasobożernością",
 

Ale, że co się działo? Zamulał się komputer?

 

uruchamiał "czystą bezpieczną" wersję przeglądarki,

Czyli to oznacza, że tak moga być wirusy jakieś? Np jakiś adblock, download helper itd? Takie dodatki znam :)

Link to post
Share on other sites

Backup ważnych danych na dvd-R oraz na innym zewnętrznym nośniku dla pewności i można spać spokojnie. A co w wypadku awarii dysku twardego kompa?

To oczywiście słuszna koncepcja, ale mamy 2016 rok. Tu chodzi o bardziej nowoczesne rozwiązanie :)

 

 

Czyli to oznacza, że tak moga być wirusy jakieś? Np jakiś adblock, download helper itd? Takie dodatki znam :)

 

Jeśli masz dodatki z niepewnego źródła to może tam być syf :)

Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz

 

 

To oczywiście słuszna koncepcja, ale mamy 2016 rok. Tu chodzi o bardziej nowoczesne rozwiązanie

 

No nie no pewnie że na chmurę w google sobie może dane wgrywać, to że mamy 2016 rok nie oznacza że dyski nawet ssd się nie psują. 

Link to post
Share on other sites

 

 

No nie no pewnie że na chmurę w google sobie może dane wgrywać, to że mamy 2016 rok nie oznacza że dyski nawet ssd się nie psują. 

 

Po aferze z wyciekiem nagich zdjęć z chmury, nie ufam chmurom :) 

 

A płyta cd-r może Ci się porysować, albo co. Można jeszcze na pendrive dodatkowo, tylko kurczę, fajnie by było mieć jakąś opcję, żeby nie musieć się martwić dziesiątkami nośników... 

W sumie to wszystko się psuje :)

Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz

Chmurę mam własną i trudno z niej coś wykraść bo zablokowany jest cały ruch przychodzący z zewnątrz. Jak ktoś kumaty to bez problemu wypracuje sobie własną metodę backupu ważnych danych. Dzisiaj sam AV może lekko zawieść, pomijam awarię lub celowe niszczenie nośników ale masz mnóstwo cryptosyfu, chwila nieuwagi i po ptokach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...