Skocz do zawartości

Najbardziej zaufane źródło do pobrania Windows 7 ISO


Recommended Posts

Witajcie,

Zakupiłem na allegro Windows 7 64 Professional (nie była to żadna podejrzanie tanio oferta + mam fakturę VAT na firmę, sprzedawca zaufany, naklejkę dostałem fizycznie przez kuriera).

 

Ściągnąłem obraz ISO z internetu i o ile chodzi świetnie, mam jedno zastrzeżenie - nie ma żadnych sensorów do lokalizacji i próby instalacji kończą się niepowodzeniem.

Czy ktoś wie o co chodzi?

 

Jakie źródło, poza oficjalnym Microsoftu (działa tylko dla wersji BOX), będzie najlepsze do pobrania czystego obrazu z płyty do instalacji Windows 7?

Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz

No zgoda oema nie dadzą i nie dawali ale boxową już tak. Jak SHA zgadza się z tymi z Microsoftowej strony Technetu to tak. Jest kilka źródeł m innymi to podawane przez jarrino które wydaje się być w miarę pewne. Wszystkie inne black skrak edition to lekka niewiadoma.

Link to post
Share on other sites

Wystarczy podejrzeć iso w NTLite aby zobaczyć czy pod koniec instalacji nic lewego się nie uruchamia.
Czyste ISO z M$ jest bezużyteczne bo 
1) nie ma zintegrowanych aktualizacji = walka z mulącym Windows Update oraz ściąganie ponad 200 aktualizacji
2) Brak sterowników dla USB 3.0 = na skylake klawiatura oraz mysz nie będzie działać w instalatorze.

Link to post
Share on other sites

Tu masz moje zaktualizowane ISO do kwietnia 2016 + sterowniki dla NVMe , USB3.0 (KONIECZNE GDY MASZ SKYLAKE'a!) , RAID

http://forum.pclab.pl/topic/1168264-PORADNIK-Aktualizacja-instalatora-Windows-7-SP1-dla-nowych-maszyn/

 

 

Witam

czy to jest coś takiego jak w podanym linku?

https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/2990941

kupiłem dysk PCI Plextor 1TB i udało mi się go zobaczyć na starym systemie ale chcę zrobić go dyskiem systemowym, czy ten twój Windows 7 to Ultimate,? a jak z moim kluczem licencyjnym?

Edytowane przez martinflash
Link to post
Share on other sites

Tak jest do wyboru w instalatorze wersja Ultimate.

Super. Jeszcze głupie pytanie ale prawdziwe. Czy w tej instalce mogą się znajdować szpiegujące programy? Próbowałem zrobić instalke ze sterownikiem do mojego Plextora samodzielnie ale jestem za słaby z tym i coś robię po drodze źle i nie wychodzi mi to.

Edytowane przez martinflash
Link to post
Share on other sites

A gdzie tam widzisz że masz przekopiować tylko katalog sources?!?!

Jest napisane jak wół!
 

 

Dane z płyty należy przekopiować na HDD/SSD do jakiegoś folderu (np. Windows7).


Całą płytę masz zgrać a nie jakiś losowo wybrany przez ciebie katalog!

6dbacb668c.png

Edytowane przez Atak Snajpera
Link to post
Share on other sites

Plextor PX-1TM8PeY PCI

 

Jak go kupiłem i wsadziłem w płytę główną i odpaliłem stary system to mi nie widział go.

Dopiero gdzieś na necie wyczytałem że muszę zainstalować poprawkę do windowsa 7 [Windows6.1-KB2990941-v3-x64.msu] oraz [Framework 4.5] i po restarcie go zobaczył.

Możliwe że musiałem zainstalować także ale nie jestem pewien [intel® Rapid Storage Technology]

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...