Skocz do zawartości

Platformy VOD w Polsce - filmy i seriale, które warto zobaczyć


Którą platformę VOD odwiedzasz najczęściej?  

88 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą platformę VOD odwiedzasz najczęściej?



Recommended Posts

Dokładnie, platform przybywa co za tym idzie ogólna miesięczna cena idzie w górę. Chcąc teraz opłacać trzy wiodące vod: Netflix, HBO GO i Prime trzeba wyłożyć ~60zł pod warunkiem, że Netflixa właśnie dzielimy na 4 osoby. Gdy ta opcja zniknie a cena pozostanie bez zmian będzie już ~100zł. A tu na tym się nie kończy bo przecież wchodzi jeszcze wspomniany Disney+ i Apple TV+. Nie wiem jak będzie wyglądała sprawa z HBO Max czy w ogóle będzie u nas dostępne, jeśli tak to czy zastąpi obecne HBO GO czy też będzie to kolejny serwis do opłacania... Imo za dużo tego, robi się podobny bajzel jak z grami na pc, każdy chce ugryźć swój kawałek tortu, wyskakując ze swoją platformą xD 

 

Jeśli Netflix zablokuje opcję dzielenia się kontem to ja wysiadam, osób które u Nas dzielą się kontem jest multum i wątpię czy później będą opłacać Netflixa, wybierając niższy pakiet a w zamian dostając jakąś bieda jakość... Sporo na tym stracą. 

Link to post
Share on other sites

Dla mnie wymuszenie braku współdzielenia nie byłoby problemem, gdyby w niższych pakietach nie było problemu z jakością. Dla mnie to, że w niskim pakiecie nie mógłbym używać konta na dwóch urządzeniach jednocześnie (jak steam) nie byłoby problemem, gdyby jakość audio/video została bez zmian.

Link to post
Share on other sites

Właśnie o tę jakość się rozchodzi, najwyższa jest dostępna tylko w najwyższym pakiecie a ten z kolei samemu się nie opłaca... Mi osobiście w zupełności wystarczyłby najniższy pakiet z możliwością oglądania na jednym ekranie pod warunkiem, że oferowałby jakość jak za opcję Premium. W ogóle dziwny jest ten podział na pakiety, powinny się różnić tylko ilością dostępnych "ekranów" w tym samym czasie a nie, że pociąga to za sobą również i jakość...

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

 

Wygląda to świetnie, czekam na premierę

 

Bardzo ale to bardzo sceptycznie podszedłem do ekranizacji.

Dziś z Gonią oglądnąłem pierwszy odcinek, później drugi, następnie trzeci i czwarty. Skończyliśmy na dziś ze względu na porę, mam zakaz oglądania bez Niej, gdzie w teorii to nie są klimaty mojej Żony. 
 

Link to post
Share on other sites

A ja odszczekuję to co powiedziałem. Jeśli miałbym oceniać to dałbym mu góra 6/10. Strasznie wszystko zostało tam spłycone, niektóre wątki wykastrowane doszczętnie, wręcz kompletnie pozmieniane. Całość została przedstawiona w tak chaotyczny sposób, że nie zdziwię się jeśli ktoś nie znający książek nie będzie mógł się połapać.

Przez cały sezon starają się wyolbrzymić rolę trzech głównych postaci: Geralta, Triss i Ciri do tego stopnia że muszą się koniecznie pojawić w każdym odcinku, nawet jeśli nie mają nic sensownego do dodania i pokazania. 

Jedyne co wyszło na plus to walka, tutaj widać że Cavill mocno się przyłożył i błyszczy na każdym polu. Świetnie macha mieczem, robi uniki, piruety. Zdjęcia i muzyka też są świetne. 

Ogólnie czuć tutaj ograniczenia w budżecie i to że chcieli jak najwięcej rzeczy upchnąć w jednym sezonie. Mam nadzieję, że drugi sezon będzie lepiej poprowadzony i wizja Lauren zostanie jeszcze raz zweryfikowana, bo jeśli w taki sposób mają poprowadzić serial przez kolejne sezony to ja im nie wróżę sukcesu. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

dałbym mu góra 6/10.

 

Wczoraj skończyłem ostatni odcinek Wiedźmina i jakoś na kolejne specjalnie czekał nie będę.

Da się to obejrzeć i nie pogubić w tym chaosie chronologicznym, ale to chyba tyle. Gdyby to był jakiś inny serial, to pewnie skończyłbym oglądanie gdzieś w połowie trzeciego odcinaka...

 

 

 

wyolbrzymić rolę trzech głównych postaci: Geralta, Triss i Ciri

 

Bardziej Yennefer niż Triss, której było dość mało.

 



 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...