Skocz do zawartości

Platformy VOD w Polsce - filmy i seriale, które warto zobaczyć


Którą platformę VOD odwiedzasz najczęściej?  

88 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą platformę VOD odwiedzasz najczęściej?



Recommended Posts

Norma na HBO GO, dodatkowo jeszcze czasami jest problem z poprawnym odtwarzaniem. Leci dźwięk bez obrazu.... 
 

 

A jakie jest wasze zdanie na temat finałowego sezonu gota? 
 
Yyy, może lepiej przemilczeć i zapomnieć że w ogóle powstał taki sezon. To był tylko zły koszmar... Najpierw zapowiada się widowisko jakiego jeszcze nigdy nie było, człowiek czeka 2 lata z nadzieją że GoT odejdzie z przytupem. Jak już przychodzi co do czego to normalnie witki opadają. Każdy odcinek finałowego sezonu był coraz gorszy. Po dwóch pierwszych jeszcze sobie tłumaczyłem, że do dopiero początek i chcą zrobić przysłowiową ciszę przed burzą. Później nadszedł ten nieszczęsny 3 odcinek i wszystko się posypało, na domiar złego niewiele było tam widać.... 

Cały wątek NK, coś co było budowane przez 7 sezonów zostało totalnie zaprzepaszczone. Taka majestatyczna postać, uchodząca za największe zło, wręcz niepokonana zostaje ot tak zabita przez Aryię, która wyskakuje nie wiadomo skąd a przyboczni NK nic sobie z tego nie robią. I tutaj cały wątek White Walkers oraz NK się kończy, jakby nagle ktoś wyrwał kartkę ze scenariusza. Ehh... Szkoda
 
Później jest jeszcze gorzej, idą na King's Landing zadowoleni że przywitają ich z otwartymi ramionami a tu bum, za rogiem czai się Euron i Danka w głupi sposób traci drugiego smoka... Dialog z Cersei też niczego sobie, dziwię się że Cersei nie zrobiła z nich wtedy sita tymi skorpionami na murach. Tyrion kolejny raz błysnął swoim brakiem inteligencji w tym sezonie. Gościu który od początku sezonu uchodził za największego inteligenta na każdym kroku prezentował totalny brak inteligencji...
 
Dochodzimy do samej bitwy czy raczej rzezi w 5 odcinku... Tutaj ewidentnie scenarzyści chcieli pokazać, że są w stanie zrobić widowisko i to im się udało, szkoda tylko że fabularnie jest tragicznie... Miasto zostało zdobyte, żołnierze złożyli broń, zaczęły bić dzwony a Danka w tym momencie została jakby opętana, obudziła się Szalona Królowa, która postanowiła wszystko zniszczyć. Miała gdzieś losy niewinnych ludzi w tym dzieci... Urządziła sobie totalną rozpierduchę. Drogon stał się nagle nieśmiertelny, żadna strzała nawet go nie drasnęła czego nie mogli powiedzieć Rhaegal i Viserion. Rozwalona cała flota, wszystkie Skorpiony na murach i żaden dosłownie żaden go nie trafił. Ciekawe... Kolejny absurd to Złota Kompania i ich dowódca, słynna Złota Kompania o której krążyły mityczne legendy a która została wycięta w sekundę i nawet nie mieli szans zaatakować... Okeeej 
 
W tym odcinku mamy też najbardziej zmarnowaną postać czyli Jaimiego, przez ostatnie sezony przeszedł totalną przemianę tylko po to by w finale wrócić niczym pies z podkulonym ogonem do swojej ukochanej i razem, niczym para tragicznych kochanków zginać przysypani gruzami... Jedyny plus tego odcinka to Cleganebowl.
 
No i finał, który niby kończy serial a naprawdę zostawia jakąś furtkę tylko pytanie po co?... Danka ginie z rąk Jona i tutaj nie wiem chcieli zrobić nawiązanie do Azor'a Ahai czy jak? Tylko, że średnio to wyszło. Później jej martwe ciało zabiera Drogon, który uprzednio niszczy żelazny tron i słuch po nich zanika. Nie wiadomo co się z nimi stało... Trochę szkoda mi Jona, ślepo zaufał swojej królowej a na końcu musiał odwalić czarną robotę i ją zabić. Tym samym stał się w oczach większości tym złym, królobójcą. Później zatoczył koło i wrócił na "mur". Tylko pytanie po co skoro nie ma już NK, mur został obalony, dzicy zostali oswojeni a samej Nocnej Straży już nie ma. Więc jaki był sens go tam wysyłać?.... 
 
Arya niczym Krzysztof Kolumb ruszyła w nieznane, odkrywać nowe światy, szczerze tutaj miałem lekkie wtf, wyobrażałem sobie inaczej zakończenie jej wątku. 
Z kolei Sansa dostała to czego tak naprawdę zawsze pragnęła i innej roli bym jej nie widział. 
 
Bran, jak dla mnie kolejna zmarnowana postać w tym sezonie. Gościu który był przez kilka sezonów kreowany na jakąś wybitną postać, strzeżony przez wszystkich, ludzie poświęcali w jego obronie życie. Nagle zostaje królem Siedmiu Królestw. Po co było to całe wargowanie, Trójoka Wrona mogąca wpływać na bieg wydarzeń skoro w żaden sposób nie zostało to wykorzystane.....Nie po to Hodor trzymał drzwi.

   

 
Cały ten sezon kompletnie nie trzymał się kupy, był pełen fabularnych dziur, skrótów, teleportacji. Najlepiej byłoby nakręcić to od nowa biorąc doświadczonych scenarzystów, którzy ułożyliby scenariusz mający ręce i nogi. Zapewne duży wpływ na to co dostaliśmy miała liczba odcinków oraz presja ze strony HBO no i oczywiście brak materiału źródłowego w postaci książek. Gdyby 7 i 8 sezon miały po standardowe 10 odcinków jak pozostałe sezony wtedy może inaczej by to wyglądało a tak to mamy to co mamy. Serial miał odejść z przytupem i być niezapomniany na długie lata a w finałowym sezonie okazał się totalnym rozczarowaniem... Wielka szkoda...
Link to post
Share on other sites

@ rafal12322

 

Jeszcze zanim wyszedł ostatni sezon GoTa to gdzieś mnie doszły słuchy, że ponoć większość sezonu to miała być walka, jakie było moje rozczarowanie kiedy dwie najważniejsze bitwy w serialu zostały pokazane zaledwie w dwóch odcinkach aż chciało mi się płakać, nadal miałem w podświadomości bitwę bękartów, która była epickim pojedynkiem i liczyłem na coś równie dobrego w tym sezonie a dostaliśmy dno i metr mułu  :[  :[

Link to post
Share on other sites

Bitwa o Winterfell przy bitwie Bękartów to było widowisko jak z jakiegoś budżetowego serialu a nie takiego gdzie każdy odcinek kosztuje grube miliony. Krótko, szybko i zbyt chaotycznie, to powinno być rozciągnięte na co najmniej dwa odcinki a najlepiej gdyby pierwsza połowa sezonu czyli odcinki 1-3 to było starcie z NK a pozostała część była zarezerwowana na wojnę z Cersei o Żelazny Tron. A tutaj dwa pierwsze odcinki zmarnowane na przygotowanie i imprezowanie a dalej to szkoda strzępić języka. 

 

Btw, trzeci odcinek Chernobyl zaliczony. Ten serial nie przestaje mnie zadziwiać, twórcy odwalili tutaj kawał świetnej roboty. 

Link to post
Share on other sites
Ktoś ogląda filmy na komórce???

Ja, czasami i nie mam z tym żadnego problemu.

Nie każdy film, czy serial trzeba oglądać na kinie domowym, tu też wszystko widać i słychać.

Poza tym, nie muszę gnieść du**ę przed kompem, kładę się i oglądam.

 

 

twórcy odwalili tutaj kawał świetnej roboty

Nie sposób się nie zgodzić. Świetny serial, klimat tamtych lat, scenografia, aktorzy. ehh... ciężko się ogląda.

Pamiętam jak dostałem wtedy w podstawówce płyn Lugola. Człowiek nie zdawał sobie sprawy, co się wtedy działo.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Świetny serial, klimat tamtych lat, scenografia, aktorzy.

 

Jeden z lepszych jakie widziałem. Już od bardzo dawna nie czekałem na nowy odcinek jakiegoś serialu, chyba ostatnią serią na której odcinki wyczekiwałem był "Top Gear" :D

 

 

 

Pamiętam jak dostałem wtedy w podstawówce płyn Lugola.

 

Również piłem.

 

 

 

Człowiek nie zdawał sobie sprawy, co się wtedy działo.

 

Oglądając serial, uświadomiłem sobie, że do tej pory niewiele wiedziałem o tym, jak to wszystko wyglądało.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites


61679683_423968651491777_114547486453923

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Obejrzałem wczoraj ostatni odcinek Chernobyl'a, szkoda że serial ma tylko 5 odcinków ale może właśnie przez to jest taki dobry. Nie ma kiedy się tam nudzić. Dla mnie osobiście jest to podium jeśli chodzi o seriale roku i ogromne zaskoczenie. Nie spodziewałem się, że wyjdzie z tego aż tak dobry serial, który zjada finałowy sezon GoT. Oglądając to człowiek kompletnie nie zdawał sobie sprawy co się tam wtedy tak naprawdę stało, nie miał pojęcia o skali zagrożenia jakie płynie z tamtej strony. Świetnie oddano klimat tamtego miejsca oraz tamtych czasów. Aktorzy wręcz idealnie odegrali swoje role, szczególnie Jared Harris jako Valery Legasov. Nie sposób nie wspomnieć również o charakteryzacji, która była ma mega wysokim poziomie. Szczególnie w trzecim odcinku w którym pokazano co się dzieje z ciałem człowieka w krótkim czasie po przyjęciu ogromnej dawki promieniowania. Ode mnie 11/10, ten serial trzeba zobaczyć.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

szkoda że serial ma tylko 5 odcinków ale może właśnie przez to jest taki dobry.

Też uważam,  że była to wystarczająca ilość odcinków. Wszystko co najważniejsze moim zdaniem zostało pokazane, a w ostatnim odcinku wyjaśnione.

Najbardziej przejmujące w tym wszystkim jest to, że opuszczone miasto nadal istnieje. Tak samo jak ciągłe zagrożenie, nawet tego co jest pod sarkofagiem.

Link to post
Share on other sites

Jestem po pierwszym odcinku i powiem szczerze, że mam mieszane uczucia.

Obraz tragedii pokazany po mistrzowsku, aż ciarki przechodzą na myśl, że ludzie biorący udział w akcji gaśniczej już są martwi tylko o tym nie wiedzą.

Jednak co mi ogromnie przeszkadza to... angielski język serialu.

Wiem, wiem, że to obraz amerykański ale wszelkie napisy w elektrowni są po rosyjsku a dialogi po angielsku.

Klimat byłby dużo lepszy gdyby tam był rosyjski.

Jakoś mogę wytrzymać żołnierzy niemieckich w drugiej wojnie mówiących po angielsku ale tu mi to naprawdę nie psuje, coś jak drzazga w wiadomym miejscu.

To tak jak grać w "Metro" z angielskimi dialogami.

Druga sprawa to trochę szkoda, że akcja serialu nie toczy się od początku eksperymentu a od wybuchu.

Pomijając te dwie niedogodności serial zapowiada się naprawdę nieźle.

 

Link to post
Share on other sites

Odliczanie czas zacząć  8-)

https://www.youtube.com/watch?&v=nVsA1ex-UN0


Skończyłem 2 sezon Dark i mam rozwalony mózg.... Bez przypomnienia pierwszego sezonu, raczej nie ma co podchodzić bo twórcy się nie patyczkują i rzucają nas od razu na głęboką wodę. Ja zrobiłem sobie mały maraton i poleciałem jednym ciągiem 1 i 2 sezon, dzięki czemu było łatwiej wejść w ten świat i zrozumieć co się tam dzieje.

W odróżnieniu do pierwszego sezonu tutaj oprócz przeszłości i teraźniejszości, dochodzi nam jeszcze przyszłość. W każdym odcinku scenarzyści skaczą z jednej przestrzeni czasowej do innej próbując nam ukazać aspekty życia poszczególnych bohaterów, których już znamy ale może niekoniecznie od tej strony. ;)  

Serial jest jeszcze mroczniejszy, fabuła bardziej zawiła i skomplikowana. Mamy więcej zagadek, zwrotów akcji. Ogólnie serial trzyma poziom. Podobnie jak w pierwszym sezonie, twórcy ponownie zostawili nas z solidnym cliffhangerem i czekaj tu teraz rok albo dwa na finałowy sezon.... Tak czy owak jest to jeden z najlepszych seriali Netflixa, dla mnie ścisłe podium i już nie mogę się doczekać kolejnych odcinków.


Marketing Netflixa to mistrzostwo :D
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Skończyłem 2 sezon Dark i mam rozwalony mózg.... Bez przypomnienia pierwszego sezonu, raczej nie ma co podchodzić bo twórcy się nie patyczkują i rzucają nas od razu na głęboką wodę. Ja zrobiłem sobie mały maraton i poleciałem jednym ciągiem 1 i 2 sezon, dzięki czemu było łatwiej wejść w ten świat i zrozumieć co się tam dzieje.

 

 

Jak polecasz oglądać z audio po niemiecku czy po angielsku?

Edytowane przez Kamil444
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Prime Video powoli zapełnia się ciekawymi serialami, 30 sierpnia premiera Carnival Row 

 

 


Stranger Things 3 pozamiatało, zdecydowanie był to najlepszy sezon. Oglądanie tego serialu to czysta przyjemność, kompletnie traci się poczucie czasu. Szkoda, że został jeszcze tylko jeden sezon... Netflix ponownie błyszczy na tle HBO GO pod względem jakości obrazu i dźwięku. Jest tutaj sporo nocnych ujęć, na których w przeciwieństwie do konkurencji wszystko widać. 

 

Szczerze nie liczyłem, że ten sezon będzie aż tak dobry i że braciom Duffer uda się ponownie zawiesić poprzeczkę tak wysoko ale dokonali tego i zrównali się jakościowo z pierwszym sezonem. Tym bardziej, że drugi sezon miał swoje wzloty i upadki, jak choćby niepotrzebny wątek siostry El. Tutaj całe szczęście nie było takich niepotrzebnych wątków i wszystko trzymało się kupy, konsekwentnie realizując główne zamierzenia fabularne. Już nie mogę się doczekać finałowego sezonu.  

A to rozwaliło wszystko :hahaha:   : 

 

 

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Mi tak samo, w rynsztunku na sterydach wygląda całkiem całkiem ale już bez niego jest nijaki...

Tak ogólnie po obejrzeniu któryś raz z rzędu trailera:

 

Plusy:

+ większość scen z Geraltem, na sterydach wygląda jak Wiedźmin z krwi i kości 

+ Ciri i Tissaia, chyba dwie najlepsze postacie w tym trailerze

+ niektóre efekty i ogólnie wizualnie raczej serial da radę

 

Minusy:

- Driady, zrobili z nich jakieś afrykańskie dzikuski zamieszkujące busz

- Nilfgard i ich kostiumy.... wygląda to koszmarnie

- Yennefer zdominowała trailer, zbyt dużo uwagi zostało poświęcone jej osobie

- cały trailer trochę chaotyczny, brak w nim jakiegoś fabularnego "przesłania" jak choćby w trailerze do pierwszego sezonu GoT

- nijaka muzyka

- i co najbardziej kuje w oczy to kompletnie nie czuć, że jest to serial o Wiedźminie.... brakuje tutaj tej słowiańskiej nuty. Bardziej mu do takich Kronik Shannary czy Hobbita niż żeby konkurował z GoT czy LotR 

- gdzie jest Jaskier?

- obawiam się też o ogólną wizję serialu, z racji tego iż jest to serial na podstawie książek a nie będący ich lepszą bądź gorszą adaptacją, fabularnie może nie pociągnąć... 

 

Pożyjemy, zobaczymy. Póki co jest to raptem 2 minuty z 8 odcinków więc ostatecznie może to wyglądać zupełnie inaczej niż na tym trailerze ;) 


Dopiero dzisiaj załapałem że to Triss......... :->  :co:  :x

80fe677e-1464-4ac1-a0kkuv.jpeg


Obejrzałem pierwszy odcinek The Boys, serial zapowiada się fenomenalnie. Jeśli utrzyma taki poziom przez cały sezon, będzie hitem lata ;) Fajnie, że po początkowej stagnacji Amazon w końcu zaczyna ruszać z serialami. Może nie produkują ich masowo jak Netflix ale jak już coś wyjdzie to nie odrzuca po pierwszy odcinku.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...