Skocz do zawartości

Platformy VOD w Polsce - filmy i seriale, które warto zobaczyć


Którą platformę VOD odwiedzasz najczęściej?  

88 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą platformę VOD odwiedzasz najczęściej?



Recommended Posts

Ja już jakiś czas temu obejrzałem całość i imo jest trochę lepiej niż The Frankenstein Chronicles. Oba seriale są bardzo blisko siebie jeśli chodzi o tematykę, klimat, okres historyczny. Finał mnie nieco rozczarował. Szkoda bo to drugi serial który w trailerach zapowiada się wyśmienicie a potem całość wypada blado....


Dlaczego oni to robią.... Kolejny świetny serial anulowany, tym razem Ash vs Evil Dead :(

Westworld wróciło z przytupem!  8-) Więcej nie napiszę żeby nie spoilować. 


Link to post
Share on other sites

Mocny powrót The Handmaid's Tale, zapowiada się ciekawy sezon ;)


HBO GO wybija się coraz bardziej z coraz to lepszą ofertą, widzę że teraz u nich również można oglądać The Handmaid's Tale oba sezony z aktualnymi odcinkami ;) Showmaxa trzymałem tylko dla tego jednego serialu ale skoro można go również oglądać na HBO GO to poważnie zastanawiam się nad rezygnacją gdyż nie widzę tam nic ciekawego dla siebie.

Link to post
Share on other sites

 

 

HBO GO wybija się coraz bardziej z coraz to lepszą ofertą, widzę że teraz u nich również można oglądać The Handmaid's Tale oba sezony z aktualnymi odcinkami

 

:o

 

To się moja kobieta ucieszy :D


E//

Ale jest tylko pierwszy sezon :/  :co: 

 

Gdzie Ty tam widzisz pierwszy odcinek drugiego sezonu?


8jqDTZ5.png

Link to post
Share on other sites
nie wiem jakim cudem ja tam zobaczyłem 2

 

Pewnie zobaczyłeś, to co chciałeś, żeby tam było. Zdarza się ;)

 

 

 

będę rezygnował z Showmaxa.

 

Ja do Showmaxa wykupuję dostęp raz na kilka miesięcy, przez miesiąc oglądam to co mnie interesuje i rezygnuję.

 

W abonamencie TV sat mam HBO GO + wykupiony Netflix (jeden slot), więc wystarczy.

Link to post
Share on other sites

 

 

Polecam Kruk szepty słychać po zmroku bardzo dobry

 

Polski i bardzo dobry w jednym zdaniu (film, serial) wywołuje u mnie salwy śmiechu :rotfl:

Czasy, kiedy robiliśmy dobre seriale i filmy, minęły bardzo dawno temu.

Obecnie wszystko co wypluwają, to totalny chłam, ciągle z tymi samymi, niedorobionymi, podrzędnymi aktorzynami...

Link to post
Share on other sites
Polecam Kruk szepty słychać po zmroku bardzo dobry wciągający powiedziałbym że lepszy nawet od watachy

Potwierdzam ale czy lepszy od Watahy hmm, ja bym postawił je na równi ;) Zdjęcia, montaż, realizacja to wszystko zagrało idealnie, niszczy 2 sezon Belfra. Kapitalne ujęcia Białegostoku i okolic, do tego okraszone klimatyczną muzyką wypadły nie gorzej od bieszczadzkiej Watahy. Trochę się zawiodłem finałem ale ogólnie był to świetny serial, oby więcej takich. Z jednej strony szkoda że serial ma zaledwie 6 odcinków a z drugiej może to i dobrze bo dłuższe seriale przynudzają. Ogólnie jakoś ostatnio wolę właśnie takie krótkie miniseriale nastawione na konkretną akcję z historią która zamyka się w jednym sezonie. Bo tutaj raczej nie ma czego kontynuować ;)

 

Btw, niedawno czytałem "Stara Słaboniowa i Spiekładuchy" i w serialu jest taka staruszka, pierwsze skojarzenie jakie przyszło mi do głowy gdy ją pierwszy raz ujrzałem to właśnie Słaboniowa :D :D :D 

13 Reason Why powraca 18 maja ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Wczoraj obejrzałem pierwszy odcinek Alienisty i mam wrażenie, że będzie jak w przypadku The Frankenstein Chronicles, czyli zmarnowany potencjał na świetny serial

 

 

 

imo jest trochę lepiej niż The Frankenstein Chronicles. Oba seriale są bardzo blisko siebie jeśli chodzi o tematykę, klimat, okres historyczny. Finał mnie nieco rozczarował.

 

Wczoraj obejrzałem ostatni odcinek i jestem miło zaskoczony, nawet zaczęło mi się podobać a tu się skończyło :D

 

BTW,

Chyba ich już całkiem :cenzura:

Siedzą tak kuźwa, biorą kasę i z nudów wymyślają coraz to dziwniejsze prawo.

Niech sobie w żyć wsadzą 95% europejskiego kina, które jest najzwyczajniej w świecie denne.

Dowalili z e-petami, teraz biorą się za vod a za chwilę będą odgórne nakazy o której mogę iść do toalety...

 

 

UE szykuje nowe przepisy, które mogą uderzyć w platformy VOD

 

Co najmniej 30 proc. europejskich produkcji

Ponadto promowane mają być europejskie produkcje - co najmniej 30 proc. treści w programach kanałów telewizyjnych i platform VOD będzie musiało być europejskich. Autorzy tłumaczą, że chodzi o "wsparcie kulturowej różnorodności europejskiego sektora audiowizualnego".

 

źródło - https://www.press.pl/tresc/53095,ue-szykuje-nowe-przepisy_-ktore-moga-uderzyc-w-platformy-vod

 

Będą produkować jeszcze więcej europejskiego chłamu, żeby tylko wypełnić nakaz 30%, porażka.


E//

 

Powstanie 3. sezon Westworld i w sumie dobrze. Jeśli kolejne odcinki drugiego sezonu będą nadal trzymały odpowiedni poziom, to i trzeci sezon powinien być udany :)

Link to post
Share on other sites

Obejrzałem The Rain i zapowiadał się świetny serial post-apo a wyszło jak zawsze... Dziury fabularne, postacie które niczym do siebie nie przyciągają (może z wyjątkiem Martina), nielogiczne wręcz głupie zachowania, nieadekwatne do sytuacji, drętwe dialogi to tylko kilka przykładów z pośród całej góry wad. Dobrze że serial miał tylko 8 odcinków, trwających średnio po 35-45min bo więcej bym nie wytrzymał... 

 

Natomiast jeśli ktoś jeszcze nie oglądał to polecam Money Heist, wczoraj skończyłem drugi sezon i ten serial pod względem realizacyjnym to jest absolutne mistrzostwo. Świetnie się to ogląda, kompletnie traci się poczucie czasu ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Skończyłem Safe i przyjemnie się to oglądało. Serial w którym przeplatają się dwa główne wątki: morderstwo oraz zaginięcie. Na początku dostajemy poszarpaną historię która wraz z kolejnymi odcinkami otrzymuje brakujące elementy układanki, składające się na finalną całość. Na przestrzeni ośmiu odcinków widzimy zgoła te same sytuacje widziane z innej perspektywy, oczami kolejnych zaangażowanych osób wzbogacone o nowe informacje/zdarzenia, rzucając na całą sprawę nowe światło. Sam Michael C. Hall od czasów Dextera trochę się zmienił ale nadal jest ok, kto jeszcze nie widział polecam sprawdzić ;) 


Tym razem na tapetę poszedł George R.R. Martin i Nightflyers, zobaczymy co z tego wyjdzie ;)
[video=youtube;_jVyKN0cdO8]
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Przez weekend skończyłem 2 sezon 13 Reasons Why i nie wiem co o tym myśleć... Pierwszy sezon był kapitalny i przez około tydzień od zakończenia nie mogłem przestać o nim myśleć, tutaj niestety tego nie ma. Drugi sezon w głównej mierze skupia się na śledztwie i procesie po śmierci Hanny a także sprawie molestowania i seksualnego wykorzystywania młodych dziewczyn w szkołach oraz na okolicznościowych imprezach. O ile ten drugi wątek jest ciekawy bo pokazuje jak trudno jest takiej osobie dowieść swego, tym bardziej jeśli sprawcą jest znany, bogaty oraz mający pozycję przywódca szkolnej drużyny baseball'owej, tak cały ten proces jest mało ciekawy. Każdy kolejny odcinek to po prostu kolejna osoba do przesłuchania co pozwala nam poznać kolejne sekrety z życia Hanny. 
 
Widać twórcy bardzo skupili się na tym o czym śpiewa Lord Huron w swojej piosence: "I don't know what I'm supposed to do, haunted by the ghost of you". Zakończenie też nie wywołuje jakiegoś wow, wręcz przeciwnie. Twórcy oczywiście zostawili sobie furtkę na ewentualny kolejny sezon, tylko tak naprawdę nie wiem czy jest tu jeszcze sens coś kontynuować. Imo mogli to skończyć na pierwszym sezonie i zostawić widza ze znakami zapytania ;)
 
P.S. Podobnie jak w pierwszym sezonie tak i  tutaj jest jedna dość drastyczna i szokująca scena w finałowym odcinku która już teraz wywołuje sporą burzę w internetach. 

Jeśli lubicie dramaty kryminalne z elementami paranormalnymi w tle to polecam sprawdzić belgijski Hotel Beau Sejour. W skrócie serial opowiada o młodej dziewczynie która pewnego dnia budzi się zakrwawiona w jednym z pokoi tytułowego hotelu a chwilę później znajduje swoje martwe ciało. Dziewczyna rozpoczyna swoje własne śledztwo i próbuje ustalić co jej się stało, dlaczego nic nie pamięta z tragicznej nocy oraz kto jest mordercą, tylko zadanie nie jest proste gdy się jest w postaci ducha. Więcej możecie poczytać tutaj http://magicznyswiatksiazki.pl/czy-warto-zaczac-ogladac-serial-hotel-beau-sejour/  

 

Jestem po 3 odcinkach i ogląda się przyjemnie, szczególnie główna bohaterka świetnie odgrywa swoją rolę ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...