Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Projekt White Dream

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#21 kroni

kroni
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 387 postów
  • GG:21701108
  • Miejscowość:Wrocław

Napisano 06 grudzień 2016 - 17:24

UPDATE 2.12.2016 

Nareszcie po ok. 2 tygodniach dzisiaj przyszła do mnie folia carbonowa do tego małego elementu, jeszcze nie wiem jak ona wygląda dopiero jutro po nią jadę. Jutro obkleję te 2 elementy i składam kartę i wrzucam do komputera. Sam nie mogę się doczekać efektu wizualnego :D

y7OGfBl.jpg

UPDATE 3.12.2016

Niestety dziś nie udało się obkleić tego tą folią :(, ale złożyłem kompa bo nie mogłem się doczekać :)

Możliwe, że to ostatnie zdjęcie z całym setup'em, prawdopodobnie we wtorek sprzedaję mobo + cpu i na nowe mogę liczyć dopiero po nowym roku. 

9uNtaHX.jpg

VqLUIZh.jpg

f0ojII5.jpg

5A7xRyg.jpg

Wpis 06.12.2016

Gdy Orange od tygodnia próbuje naprawić mi internet porobiłem artystyczną fotkę pamiątek i rzut oka na stanowisko :D. Mam nadzieję, że mobilny mi starczy do czasu gdy orange naprawi mi łączę. 

pL720gF.jpg

N2T2RDw.jpg

Czekając na internet zrobiłem sobie logo litery "K" z mojego nicku jak i imienia. Co o nim sądzicie. Jeżeli mam te logo w photoshopie da się je zapisać jako wektorową bez robienia tego w innym programie?

Ch3pI3B.png

Użytkownik kroni edytował ten post 06 grudzień 2016 - 17:25

• 2

PC -> 

Spoiler

White Dream // Deluxe // Royal Sample

#22 jakubulec

jakubulec
  • Amator

• 58 postów

Napisano 06 grudzień 2016 - 18:30

no możesz strasować(?) sobie logo, w angielskiej wersji językowej jest to po prostu Trace Bitmap. Są niestety straty także sprawdź jak to będzie wyglądać po trasowaniu :)

Użytkownik jakubulec edytował ten post 06 grudzień 2016 - 18:30

• 1

#23 kroni

kroni
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 387 postów

Napisano 24 grudzień 2016 - 01:24

Prace narazie stoją, tylko nadałem świątecznego klimatu ;) c943b1ae0989013f06d9e9af49823a68.jpgff2c17e7b82a32bd17d667f3b47a9044.jpga689719ac6a58f4ce378b14b2065df84.jpg Teraz w trakcie wolnego postaram zabrać się za te spaghetti kablowe. Postaram się w najbliższym czasie zamówić kastety na oploty.

Użytkownik kroni edytował ten post 24 grudzień 2016 - 01:27

• 1

#24 kroni

kroni
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 387 postów

Napisano 03 luty 2017 - 17:21

Wpis 03.02.2017

Udało dorwać mnie się sprawny komputer więc jedziemy...

Sprzedałem Phenoma wraz z płytą i ram 

Spoiler

Długo myślałem nad nową platformą, skylake, kaby, a może poczekać na zen?

Nie wiem czy dobrze, ale będzie to Haswell

Pierwsze zakupy udane... Jest płyta, piękna, piękna, lecz miała być inna.  :jupi:

JnqLBKV.jpg

hDzSugf.jpg

Początkowo miał być to sabertooth mark s, ale stwierdziłem, że poza zbroją nic ona nie oferuje ciekawego w swojej cenie i kupiłem z97 deluxe...

Procesora nie ma, lecz docelowo będzie to 4770k lub 4790k (mam zamiar kupić go jeszcze tego miesiąca)

Płytę sprawdziłem sobie i5 4460, która pochodzi z zestawu kuzyna, który poprosił mnie o przeczyszczanie jego bestii...

Spoiler

Poza tym oplotłem kable od przedniego panelu do końca i zamówiłem już jeden element coveru na 5.25, niestety ciężej będzie z drugim gdyż potrzebuję wysłać firmie projekt w formacie *.dxf i za bardzo nie mogę sobie z tym poradzić. Może jest tu jakiś śmiałek, który mógł by się tego podjąć?

Użytkownik kroni edytował ten post 03 luty 2017 - 18:05

• 0

PC -> 

Spoiler

#25 zwcpl

zwcpl
  • Amator

• 56 postów
  • Miejscowość:Bielsko-Biała

Napisano 03 luty 2017 - 19:39

Co dokładnie potrzebujesz w tym dxf. Napisz szerokie info.

• 0

#26 kroni

kroni
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 387 postów

Napisano 03 luty 2017 - 20:28

Późnym wieczorem dam info, ale generalnie będzie to banalny projekt dla kogoś kto potrafi się tym obsłużyć
  • 0

#27 zwcpl

zwcpl
  • Amator

• 56 postów
  • Miejscowość:Bielsko-Biała

Napisano 04 luty 2017 - 11:29

Na PW podesłałem projekt:)

• 1

#28 habahaba

habahaba
  • Gaduła

• 342 postów

Napisano 05 luty 2017 - 10:36

ten Twój kuzyn to nieźle zapuścił tego swojego PC :D i co on rąk nie ma że prosi Cie żebyś my komputer wyczyścił :D

• 1

Moje graty:

FLICKR

FACEBOOK

#29 kroni

kroni
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 387 postów

Napisano 05 luty 2017 - 14:10

3-4 klasa podstawówki i nie ma pojęcia jak to działa. Ponadto corsair 230T czy tam 200T zero filtrów. Jeszcze za pożyczenie procka musiałem rangę mu większą wbić...
  • 4

#30 kroni

kroni
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 387 postów

Napisano 19 luty 2017 - 00:57

Jest! Mam proca, tzn. prawie go mam, wczoraj zamówiony, w poniedziałek powinien być, ale tego dnia jadę z rana do Zakopanego odpocząć :D Więc zobaczę go dopiero w piątek, albo sobotę.

Poza tym nic nie ruszyło, bo żeby go zdobyć musiałem rozbić wszystkie skarbonki  :menda:

Ale teraz praktycznie nic nie stoi na przeszkodzie, aby kontynuować moda. Praktycznie nic poza ramem i uwalonym biosie karty.  8-)

Spokojnie, dam radę  :rotfl:

Użytkownik kroni edytował ten post 19 luty 2017 - 00:57

• 0

PC -> 

Spoiler

#31 Teshi

Teshi
  • Dyskutant

• 164 postów

Napisano 19 luty 2017 - 02:03

Takie pytanie odnośnie twojego stołu, gdzie kupiony; w jakiej cenie; jaki model ?

• 0

#32 kroni

kroni
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 387 postów

Napisano 25 luty 2017 - 19:37

Jeżeli się nie mylę to jest to:

Aczkolwiek polecił bym blat z drewna, ten jakiś lichy jest, przynajmniej mam takie wrażenie. 

Edit 25.02.2017

Dziś trafił już w moje łapki ;P

NnTCZbE.jpg

LpHLGv8.jpg

Pierwsze co zrobiłem to oczywiście OC, nie liczyłem na wiele bo sztuka z Vietnamu, a jak wiadomo tamtejsze procki jakoś super się nie kręcą. Ten mnie pozytywnie zaskoczył. Jak oceniacie jego potencjał?

Takie coś na mniejszym V niż stockowe (stock według mobasa to 1.288V) i do tego wentylatory na 600RPM przy, których są niesłyszalne. 

Tak dodam, że dziś nie mam czasu sprawdzać go na niższym napięciu, ale to zrobię.

Teraz tylko nie wiem czy lecieć z napięciem w dół i zostawić 4.6ghz, czy może do góry z taktowaniem...

MjQzjXf.png

Przy okazji jak zostało mnie trochę kaski to chciałem zamówić ten cover, którego projekt zrobił mi @zwcpl  

Niestety nie było tak kolorowo, bo firmy wokół mnie, albo nie zajmują się takimi małymi zleceniami, albo wołają sobie za to 130zł :o

Będę szukał! 

Użytkownik kroni edytował ten post 25 luty 2017 - 21:46

• 0

PC -> 

Spoiler

#33 JAccA90

JAccA90
  • Gaduła

• 329 postów

Napisano 25 luty 2017 - 21:58

chciałem zamówić ten cover, którego projekt zrobił mi @zwcpl
Niestety nie było tak kolorowo, bo firmy wokół mnie, albo nie zajmują się takimi małymi zleceniami, albo wołają sobie za to 130zł :o

Będę szukał!

Jaki cover? Moze cos pomoge? :P

://

Jak myślisz, czy po 5 latach na forum powinno się już wiedzieć, że grafiki nie cytujemy albo wstawiamy ją w spoiler?!!!

Skeeper.

Użytkownik SKEEPER edytował ten post 26 luty 2017 - 09:14

• 0

#34 kroni

kroni
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 387 postów

Napisano 25 luty 2017 - 22:44

@JAccA90 poszło PW

• 0

PC -> 

Spoiler

#35 PatrykT

PatrykT
  • misterT.design

• 3286 postów
  • Miejscowość:Karczew

Napisano 26 luty 2017 - 10:36

Mój 4790k też był z Wietnamu i 4,6 robił na 1,18v. Bezproblemowo działał na 5ghz
  • 0

#36 kroni

kroni
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 387 postów

Napisano 26 luty 2017 - 14:52

Mój 4.6 na 1.23v; 4.8 na 1.27v. wyżej nie jechałem, ale 5.0 może być realne
  • 0

#37 kroni

kroni
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 387 postów

Napisano 13 marzec 2017 - 19:44

Jest coś nowego!

Kupiłem sobie pamiątki, g.skill tridentx 2400mhz cl10 2x4gb, tyle powinno mi wystarczyć na start, aczkolwiek będę planował w późniejszym czasie rozbudować o 2x8gb z tej serii.

Pamiątki tak się prezentują:

0fn2J4s.jpg

yAECdWx.jpg

Radiator będzie malowany na biało, albo srebno, a na obecną naklejkę prawdopodobnie zaprojektuję i zlecę wykonanie nowych, w podobnej stylistyce, ale białe.

Tymczasowo pamiątki będą bez radiatora górnego. Nie mieszczą mnie się pod phanteksem :(

hPqvdhG.jpg

Z coveru na zatoki 5.25 chyba rezygnuję. Dlaczego?

Następnym krokiem już będzie kompletowanie LC, a na przód pójdzie chłodnica 360mm, więc 5.25 trzeba będzie usunąć. 

LC się zbliża małymi kroczkami ;) 

Cały układ już mam rozplanowany, podzespoły +/- wybrałem.

Tak prezentują się one na papierze:

N78iTlt.png

Co sądzicie o tych wyborach? Coś zmienić?

Pierwszym zakupem będzie 360, potem blok i pompka...

Użytkownik kroni edytował ten post 13 marzec 2017 - 19:44

• 1

PC -> 

Spoiler

#38 jfxpompa

jfxpompa
  • Gaduła

• 463 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 22:53

Jeżeli możesz,to bierz grube chłodnicę. Będziesz mógł ustawić niskie obroty wentylatorów co przełoży się na ciszę :) Moja 420 od koolance ma 30fpi i bardzo ciężko ją przewietrzyć(używam viperów które mają ciśnienie statyczne 3.12,dają radę ale są głośne nawet na 700rpm...).
E:/ Mogę polecić węże od mayhemsa,konkretniej ultra clear. Niedługo zastosuję je w Lc to będę mógł się wypowiedzieć dokładniej,jednak pierwsze wrażenie jest dobre :)
  • 1

#39 kroni

kroni
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 387 postów

Napisano 14 kwiecień 2017 - 13:12

UPDATE 14.04.2017

Dawno nic nie pisałem, a trochę się podziało.

Na początek. Pożegnałem się z r9 280x, sprzedałem ją, teraz zbieram na gtx1070. Do tego czasu muszę męczyć się z integrą i tylko jednym monitorem  :(

Następnie, dostałem niepotrzebny w pełni sprawny dysk 1tb od seagate, przydzieliłem 150gb na Ubuntu i reszta na dane.

Pomalowałem radiatory pamięci ram, tak aby pasowały do koncepcji całego PC. Muszę jeszcze coś z tą naklejką zrobić, ale nie miałem czasu, ponadto muszę nałożyć jeszcze jedną warstwę farby bo miejscami jest za cienko. 

WneQUgH.jpg

A teraz to co najważniejsze. Wczoraj dotarły do mnie części upragnionego LC.

240mm Alphacool NexXxoS ST30 Full Copper

360mm Coolgate Triple HD

Pompka Magicool DCP450

Blok EK-Supremacy EVO - Acetal

n2qlJuO.jpg

J2kmKqB.jpg

Dziś miałem to wszystko szybciutko złożyć i już się cieszyć zalanym PC. 

Nie, nie, nie, to nie mogło być takie proste, oczywiście po drodze było kilka przeszkód.

Pierwsza przeszkoda o której wiedziałem to były zatoki 5.25 cala. Wiedziałem, że żeby wsadzić 360mm na przód to muszę się ich pozbyć, nie było problemu, wiertarka, parę nitów i zrobione.

Spoiler

Drugą, już nie planowaną przeszkodą było to, że fabryczne miejsca na wentylatory z przodu nie chciały się pokryć z otworami na chłodnicy (chłodnica była za wysoko). Trochę było główkowania z nowymi otworami na wentylatory itd., ale padło na wycięcie kawałka podłogi w obudowie, tak aby nadwyżka chłodnicy mogła się tam schować. Prosta sprawa, ale jak nazłość multiszlifierka braka jest na wakacjach w serwisie i musiałem poradzić sobie z gumówką.

Spoiler

Następnym problemem i mam nadzieję, że ostatnim to węże. Nowych jeszcze nie mam, ale wraz z chłodnicą 360mm dostałem 10 złączek 16/13mm i trochę węża tego rozmiaru. Problem jest taki, że jest strasznie miękki przez co strasznie się zagina. Nie było łatwo, ale poradziłem sobie z tym, ale dzięki temu już wiem, że w przyszłości jak będzie karta będę chciał mieć hardtubes.

Dziś zrobiłem kilka fotek komputera i zalanego układu. 

gDIoPQi.jpg

xRnTobs.jpg

2Nb3ZaM.jpg

DB9I9NY.jpg

105tpbh.jpg

FEvcDiN.jpg

Teraz tylko tylko muszę wymienić wentylatory na porządniejsze, ten czarny ma strasznie słabe łożysko :/

Kupię nowe węże i kilka złączek 90° tak, aby wejście do pompki zrobić od góry i ją obrócić, aby nie było widać złączek.  

GDeZN4t.jpg

Użytkownik kroni edytował ten post 14 kwiecień 2017 - 13:17

• 4

PC -> 

Spoiler

#40 kroni

kroni
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 387 postów

Napisano 29 kwiecień 2017 - 19:48

Zrobiłem też nocne zdjęcia z podświetleniem. 

e3Dctrn.jpg

Muszę kupić sobie statyw, utrzymanie aparatu nieruchomo przewyższa moje możliwości fizyczne :D

Dziś rozebrałem całe chłodzenie, aby je przeczyścić (trochę mnie się nudziło). Głównym celem misji było pozbycie się zagięcia między 240mm, a blokiem, niestety nie mam więcej węża, a kupić nie chciałem bo zbieram na gpu, to wykorzystałem kupon 20zł w sklepie muzycznym i kupiłem oto taką złączkę :D

Tu1gSq4.jpg

A no i przy okazji zmieniłem kolor na zielony, tak dla eksperymentu, nie jest źle, ale zżółkłe rurki trochę psują efekt :/

05ITe8N.jpg

• 2

PC -> 

Spoiler

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych