Skocz do zawartości

Niedziałająca płyta głowna lub procesor.


Recommended Posts

Witam, zakupiłem płytę główną msi B75MA-E33 i procesor i5 2400, oba podzespoły używane. Dziś po dotarciu przesyłki podłączyłem płytę główną do mojego zasilacza z działającego komputera oraz wspomniany procesor. Po podłączeniu całości płyta główna uruchamia się na 1-2 sek (kręci się wiatraczek chłodzenia procesora) po czym wyłącza się, a po kilku sekundach znowu włącza na 1-2 sek i tak w kółko. Czy może być to wina procesora czy raczej płyty głównej? Z góry dziękuję za pomoc.

płyta główna : MSI B75MA-E33

procesor i5 2400

ram goodram ddr3 1333 2x4 gb

zasilacz OCZ 500W 

Wszystko oprócz wspomnianej płyty głównej i procesora pochodzi z działającego komputera.

Jeżeli będzie to pomocne to chętnie udostępnie filmik z rozruchu.

Link to post
Share on other sites

Czy płyta i procesor to jeden komplet czy kupowałeś oddzielnie i jak, z baterią bios czy bez? Jeżeli oddzielnie, a z baterią , to obowiązkowo rest biosu a najlepiej wymontuj baterię na przynajmniej  30 min. Jest zamontowany speaker?

Edytowane przez lonialomax
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Płytę główną i procesor kupowałem oddzielnie. Baterie podmieniłem na inną z mojego starego działającego komputera i dalej to samo. Właśnie pytam po ludziach o procesor ale na razie głucho. Płytę główną staram się odpalić i za pomocą przycisku ze starej obudowy podłączając pin POWER SW i stykając piny śrubokrętem. I nadal to samo...

Edytowane przez anivereth
Link to post
Share on other sites

Dzięki Damian47PL. Zaraz jadę do kolegi który ma też i5 w kompie i podmienimy - zobaczymy. 


Wróciłem od znajomego, ale okazało się że miał inny slot i procesor niestety nie pasował. W między czasie odpiąłem zasilanie CPU na płycie głównej i chłodzenie razem z zasilaczem zaczęły pracować normalnie, lecz bez procesora oczywiście nic nie wynikło, tylko tyle że płyta teoretycznie działa. Jakieś pomysły? Może zanieść procesor do serwisu i niech wsadzą w jakąś płytę i przetestują?

Edytowane przez anivereth
Link to post
Share on other sites

Wrzuć jakieś fotki socketu i styków procesora, ale w miarę wyraźne. Czy piny w sockecie sprawdzałeś z lupką lub szkłem powiększającym? Osobiście miałem przypadek, w którym miałem co jakiś czas restarty PC i okazało się, że na jednym z pinów siedział paproch niewidoczny gołym okiem.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...