Skocz do zawartości

Zestaw i5 6600k asus 1060 jaka płyta gł. oraz chłodzenie


Recommended Posts

Raczyłeś sprawdzić chociaż możliwości swojego CPU na innej płycie głównej ? To właśnie przede wszystkim od niego dużo zależy - płyta główna to druga kwestia.

 

 

a później się dziwić, że podczas grania w np. gta 5 ludziom wywala blue screeny bo "OCCT proc przeszedł po oc", ludzie na z170 d3h nie mają takich problemów, dorzuć do tego troszkę niższą cenę, więc nie upieraj się przy płycie, która ma dopisek "gaming" i słabych 10 faz sekcji zasilania.

Konkrety poproszę, a nie argumenty na zasadzie coś tam widziałem coś tam słyszałem i wiem lepiej.

 

 

 

Co do samej marki to popatrzmy na ilość płyt głównych z170 dostępnych w sklepach w cenie do 600zł na ddr4: asrock 8, MSI 7, Gigabyte 6, Asus 4 i na segment cenowy 600+: Asrock 9, MSI 11, Gigabyte 13, Asus 18. Od razu widać, kto w czym się czuje mocny...

No tak, bo wiadomym jest, że ilość jest wyznacznikiem jakości :->  Jedyne co udowodniłeś to fakt, że topowi producenci lepiej czują się w sprzedawaniu MOBO wypchanych LEDami i marketingiem. 

Link to post
Share on other sites

O jakie konkrety CI jeszcze chodzi ? weź się nie wydurniaj nawet na portalu, który sam przytoczyłeś prawdziwi eksperci, a nie tacy jak Ty, którzy piszą na temat czegoś czego nawet w ręku nie mieli, ani też pewnie nie rozmawiali z nikim co ma to - będą się wymądrzać bo mają małe ego - rekomendują z170 d3h: http://pclab.pl/art65601-49.html. Nie znasz się i dalsza dyskusja z Tobą nie ma sensu jak chcesz to doradzaj ludziom tak jak CI się wydaje.

Link to post
Share on other sites

Nie poprawili i wszystkie asrocki do modelu extreme4 mają ten problem i niby można kręcić, ale ustawianie 0,05V ponad normę podczas OC to zdecydowanie za dużo. Jak coś to tutaj masz jeden z ostatnich przykładów: http://forum.benchmark.pl/topic/228817-i5-6600k-skacz%C4%85ce-taktowanie-w-cpu-z/ owszem sztuka słabsza, ale jakby płyta trzymała napięcie to OC by poszło, wiem bo porównywałem identyczną sztukę swojego cpu między asrockiem i asusem pro gaming, ponadto rozmawiałem z ludźmi na oc.net na temat d3h i jeden koleś ją ma, drugi ma bliźniaczy model xp sli - wiem, że jest lepsza od asrocka.

Link to post
Share on other sites

g.skill ripjaws 4 4x4gb cl15 2666mhz i z nimi też mam problem na asrocku nie działa xmp przy zajętych wszystkich slotach, aktualizacja nie pomogła, a pomoc techniczna asrocka zwala winę na proca. Testowałem to na dwóch różnych cepach i nic max taktowanie to 2400mhz cl13...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...