Skocz do zawartości

Rx 460 problem Gigabyte


Recommended Posts

Witam,

Na wstępie powiem, że piszę w imieniu kolegi, kumpel zakupił rx460 nie gra w super wymagające gry głownie Lol, teraz zakupił bfa1. Ogółem ma słaby procesor Athlona x4 640 i 4 gb ramu o ile dobrze pamiętam, ale za chwilę będzie zmieniać na coś mocniejszego. Do czego zmierzam u kumpla grfika się dzwinie zachowuje w Lolu grafika ma użycie 0 % i zegary w spoczynku przez co gra jest nie grywalna, w wiedzminie 2 chodzi na ultra, ale mówi, że ma czasem freezy, bf1 podobnie. O to co zrobił wgrywał chyba z 6 różnych wersji sterowników, robił format, sprawdzał w benchu czy grafika chodzi wszystko bez skutku ponoć nawet w windowsie się czasem ekran freezuje tak samo przy przełączaniu alt + tab, pożyczyłem od niego tą grafikę w sumie u mnie działa normalnie, ale w bf1 zauważyłem pewien problem przy rozgrywce na ultra karta generuje ok 40-50 klatek (komputer z opisu) lecz ma freezy w grze co dało się odczuć trwają może 0.5s, ten sam problem na ustawieniach minimalnych, ale ma wtedy 70-80 klatek

mam fotkę z gpuz z rozgrywki w bfa http://prntscr.com/d4lbfx, jak widać ma dropy na pamięci do 300mhz, rdzeń też nie pracuje równo na 1212 tylko zazwyczaj 1150, i teraz nie wiem czy te dropy pamięci to sa z winny karty, że brakuje jej pamięci wersja 2gb czy to jakiś inny powód np optymalizacji bfa ? No i dlaczego u mojego kolegi w Lolu grafika nie pracuje tylko jest w spoczynku ;/ 

 

Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

W BFie może być problem z ramem systemowym. 4GB to mało.

U mnie na ultra też się ściny przytrafiają na 8GB jak coś wczytuje.

u kumpla może i tak, ale ja mam 24gb ramu a mimo to u mnie też są ścinki, ponoć u znajomego czasem przy alt + tabie wywalało czarny ekran na parę s i był freez 

 

 

edit: W grze Tr w benchmarku to głowa mała to co się działo http://prntscr.com/d4m99g

 

natomiast w benchmarku valley wszystko ok nie licząc rdzenia, ale to drobne skoki do 1,200 mhz http://prntscr.com/d4mcy5

 

jakieś pomysły ? grafę można jeszcze odesłać nie mineło 14 dni od zakupu 

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

1. zaktualizuje GPU-Z bo stara wersja pewnie nie obsługuje poprawnie nowej karty.
2. Za mało Ram na nowe gry.
3. Kiepski procesor do nowych gier.
4. Radeon zamiast NVidii do kiepskiego procesora do nowych gier.
5. Grafika w LoLu może nie pracować z pełną mocą gdyż szybkość procesora może ją ograniczać.
6. BF1 = nowa gra, bugi itd...
7. Przydałyby się też maksymalne temperatury procesora i karty pod obciążeniem w BF1.

 

PS. ja miewałem już kiepską wydajność w Battlefield 3 na Phenomie II X4 (procesor był ograniczeniem), a co dopiero na Athlonie w BF1... nie wyobrażam sobie tego.

Edytowane przez ReznoR
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1. zaktualizuje GPU-Z bo stara wersja pewnie nie obsługuje poprawnie nowej karty.

2. Za mało Ram na nowe gry.

3. Kiepski procesor do nowych gier.

4. Radeon zamiast NVidii do kiepskiego procesora do nowych gier.

5. Grafika w LoLu może nie pracować z pełną mocą gdyż szybkość procesora może ją ograniczać.

6. BF1 = nowa gra, bugi itd...

7. Przydałyby się też maksymalne temperatury procesora i karty pod obciążeniem w BF1.

 

PS. ja miewałem już kiepską wydajność w Battlefield 3 na Phenomie II X4 (procesor był ograniczeniem), a co dopiero na Athlonie w BF1... nie wyobrażam sobie tego.

1. Nic sie nie zmienia

2. U mnie na rx460 w bf1 są ciecia a mam 24 gb ramu w innych grach raczej wszystko jest ok na mojej r9 290 bf1 chodzi jak młody Bóg bez żadnych ścinek

3. Może u kumpla u mnie nie, ale na moim starym q8200 + 7850 wszystko chodziło normalnie fakt, że był niższy fps ale chodziło 

4. Tak jak pisałem w poście tymczasowa opcja reszta dojdzie za ok miesiąc.

5.Ten athlon może nie wykorzystywać 100% potencjału nie okłamujmy się to jest zabytek, ale grafika też mocarna nie jest  u mnie w Tr osiągała nawet niższy fps od mojejego poprzedniego 7850 ..., a u znajomego  w lolu grafika nie chodzi stoi jak by była w pulpicie zegary i pamięci na stock wartości. No i tak jak pisałem w poście to jest tymczasowa opcja reszta dojdzie za ok miesiąc.

6. U mnie jednak już chodzi ok a miałem problem, że grę mi wywalało mimo wszystko od ponad tygodnia jest ok 

7. Karta max u mnie osiąga 54 stopnie a procek 60 u znajomego trochę wyższe tempertatury będą

 

 

Dla jasności u znajomego są takie problemy: 

- ma czarny ekran i freez jak rboi alt + tab 

- lol nie używa grafiki 

- przycina mu gry

- grafa nie trzyma taktowań 

 

Moje problemy:

- grafika nie trzyma taktowań rdzenia w bf1 i ma dropy na pamięci co widać na pierwszym screnie  

 

 

zdaję sobie sprawe, że ścinki w grach zazwyczaj to brak ramu i procesor, ale dlaczego ma czarny ekran przy alt tabie i dlaczego lol mu nie chodzi ? 

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

To dziwny problem, wygląda na coś z kartą rzeczywiście, skoro na obu komputerach tak jest. Układ zresztą też jest jeszcze świeży, i może mieć jakieś problemy na nowych sterownikach, kij wie.

Proponuję jeszcze zrobić loga w HWinfo64 (okno sensors, prawy dolny róg "Logging start") i potem uruchomić i pograć trochę w LoL, może z logu coś się jeszcze wywnioskuje.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Ja też bym radził sprawdzić na DX11, o ile już wcześniej tego nie robiliście. Traktowałbym wersję DX12 jedynie jako eksperyment na ten moment.

Jeśli chodzi o manualną zmianę priorytetów to nie polecam. Za to polecam to świetne darmowe narzędzie które u mnie cały czas jest włączone w tle i może pomagać na starszych komputerach i w grach: https://bitsum.com/
Tylko nic nie zmieniać w opcjach! Zostawić tak jak jest i niech sobie robi swoje, tak jak sami twórcy radzą. Mieszanie w ustawieniach może jedynie pogorszyć sprawę, jeśli nie wie się co się robi.

Link to post
Share on other sites

Tak. On nawet nie musi działać jako program w trayu. Jest rozbity na dwa procesy, z czego jeden zawsze działa w tle po uruchomieniu kompa w czasie rzeczywistym, a ta ikonka w trayu to osobny proces - interfejs do monitorowania "co się działo". Można ten interfejs spokojnie wyłączyć i będzie nadal w pełni funkcjonalny. Większość uruchamianych gier wykrywa automatycznie. Sam proces zajmuje ledwo 1,5-2 MB w pamięci.

Polecam zapoznać się z FAQ: https://bitsum.com/pl-faq/ powinno wyjaśnić nieco mechanizmy działania. To nie jest kolejny program typu "naciągacz kasy". :) on rzeczywiście pomaga w sytuacjach gdy coś pożera zasoby w tle. Np. można włączyć konwersję video i grę w tym samym czasie, i gra będzie nadal działać bez ścinek a video się konwertować. A najlepsze jest to, że nie trzeba robić zupełnie nic, wszystko dzieje się automatycznie.

I przy okazji niestety pokazuje, jak bardzo Windowsy są niedoskonałe pod względem optymalizacji działania programów. A przynajmniej Windows 7 - nie wiem jak nowsze.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Rx słabo trzymają taktowania. Proponuję podnieść Power limit(+50).

Jeśli to nie pomoże to lekko podnieś napiecie.

Ustaw wentylatory na 50-60%, aby karta się nie przegrała i nie zarzucała taktowania.

Rx to karty które potrzebują więcej mocy. Amd chciało aby karty na papierze brały mało z gniazdka, jednak słabo to wyszło.

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

 

 

Rx słabo trzymają taktowania. Proponuję podnieść Power limit(+50).

 

Dodaj trochę napięcia.

 

RX 460 Gigabyte nie ma dodatkowego zasilania 6-pin czyli wszystko ciągnie z PCI-E. Taki zabieg może spowodować dodatkowe problemy gdy karta będzie chciała więcej papu. Dobre płyty wydolą ale ta pod Athlona to już staroć. Osobiście próbował bym odvoltować lekko kartę i zobaczyć co się dzieje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...